TCL 75" - płynność ruchu.

Wild Zenon

New member
Witam serdecznie, od dłuższego czasu użytkuje TCL 75". Od samego początku siedziałem oddalony od TV ok 6 m i pewne rzeczy nie były tak oczywiste i denerwujące jak są obecnie. Problem jest w płynności ruchu czyli reklamowe 100 Hz (czy jakoś tak to się nazywa). Siedząc bliżej ok 4 - 4,5 (nie mówiąc już o bliższej odległości) - oglądając mecze piłki nożnej (źródło NC+) widać ewidentnie że TV ma spore problemy z utrzymaniem płynności ruchu przy szybkich akcjach, przybliżeniach czy zwolnieniach. Kontury piłkarzy są rozmazane nie mówiąc o piłce. Miałem wrażenie że coś jest nie tak a by najmniej te 100Hz to tylko slogan (przełączyłem się dekoderem na stary poczciwy Pioneer Kuro i obraz na tym samym spotkaniu piłkarskim jest płynny i nic nie drażni). W ostatni weekend oglądałem ME w LA w Berlinie. Tutaj jest masakra! W rzucie młotem kiedy Polki walczyły o medale każdy rzut to od samego początku do wylądowania widzimy na ekranie lot 2 młotów obraz tła czyli stadionu przy szybkim ruchu kamery też jest szarpany. W kilku innych dyscyplinach kiedy jest szybki ruch TV pokazuje rozmazania.
Pytanie czy jest gdzieś jakaś specjalna opcja, suwak do ustawiania płynności? Bo nie da się tego oglądać i mam wrażenie że ten Tv to 50Hz jak nic.

Z góry dziękuje za podpowiedzi co mogę przestawić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model z matrycą 100Hz. TCL nie produkował i nie produkuje na razie modeli 75" z matrycą 50Hz.
Jaki masz ustawiony tryb podświetlenia matrycy ?
 

Wild Zenon

New member
Witam
Próbowałem przestawiać tryby obrazu na stadion, dynamiczny i tryb sport, rezultat w przypadku płynności był ten sam. Jeżeli chodzi o tryb podświetlenia to na jaki powinienem go ustawić? Być może mam coś źle ustawione.
 

Wild Zenon

New member
A sygnał masz z czego i jak podłączony pod telewizor ?
Podłączenie wygląda tak:
Źródło nc+ dekoder pace pvr - będę teraz zmieniał na ten 4K może on da lepszy obraz
kanały piłka nożna: canal+
Lekkoatletyka - Tvp sport hd

Podłączenie:
dekoder do Ampli - Onkyo RZ820 (Hdmi) a następnie z Ampli do TCLa (Hdmi)
 
Do góry