TCL a Youtube HDR

bumar

New member
Witam, jak wiadomo youtube nie działa jeszcze z HDR na android tv ale znalazłem ciekawe rozwiązanie. Istnieje alternatywna aplikacja youtube o nazwie Smart YouTube TV. Aplikacja ta umożliwia uruchomienie trybu HDR i to działa bardzo fajnie na android tv ale .. nie na TCL. Generalnie TCL wykrywa HDR dopiero na androidzie 7 i przełącza się w ten tryb ale kolory są wyprane i wygląda to gorzej niż bez HDR. Testowałem aplikację na Xioami MiBox z androidem 8 i tam działa to prawidłowo widać równicę na plus w stosunku do SDR. Wniosek taki, że coś jest nie tak w aktualnej wersji softu 373, próbowałem również 379 ale efekt ten sam. Czytałem gdzieś, że podobne problemy ma Sony więc może to być generalny problem androida 7, bo jak widać MiBox na androidzie 8 działa prawidłowo.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Z łatki na łatkę cos robią ale jeszcze nie do końca potrafią uporać się z problemem oprogramowania , może jeszcze kilka łatek wersji softu i wreszcie trafią może ??? Android ...
 

axelmateuss

New member
Jest apka YouTube Vanced, która działała i był HDR, ale po aktualizacji do Androida 8 przestała. Jakby nie miała dostępu do kodeka VP9...
 

bumar

New member
Z HDR w YT to jest generalnie problem, żaden TV oficjalnie tego nie ma. Natomiast Smart Youtube działa prawidłowo z HDR na MiBoxie i na telewizorach Sony.
 

axelmateuss

New member
No właśnie - kwestią jest chyba tylko dostęp apek do odpowiedniego kodeka - w oficjalnej aplikacji YouTube steruje sobie tym Google, ale jeśli jest zgoda po stronie softu, czyli TCL-a, to inne apki mają dostęp. I było tak w Androidzie 6 oraz Androidzie 7 na TCL-ach, więc coś podziało się w momencie upgrade'u do ósemki.
 
Do góry