TCL 49C7026 - ogromny problem z bandingiem kolorów

emperio

New member
Witam,



Jestem posiadaczem telewizora TCL 49C7026 od ok. 3 tygodni, matryca Samsunga. Jakiś tydzień temu pojawił się problem w postaci wszechobecnego bandingu, szczególnie na łączeniu ciemnych kolorów z jasnymi, jak i samymi ciemnymi (czarny w różnych odcieniach, rozwarstwione kolory, rozmyte). Problem występuje gdy źródłem jest sam TV (Youtube, Netflix) - dodatkowo kolory stały się wyblakłe i obraz jakościowo wygląda tragicznie (znacznie gorzej, niż po zakupie). Po podłączeniu do PC i wykorzystaniu PC jako źródła - te same materiały wyglądają znacznie lepiej, a problem jest praktycznie niezauważalny (w bardzo małym stopniu w paru scenach). Dodam jeszcze, że kiedy źródłem jest sygnał z komputera to telewizor tak jakby sam dostosowuje jasność (tzn. jeśli jest jasna scena i pojawia się nagle ciemna, to cały telewizor tak jakby ściemnia się - i na odwrót gdy mamy ciemne sceny, po których następuje jasność) - coś takiego jak w telefonach z autowykrywaniem jasności otoczenia, w którym korzystamy ze smartphone'a i ekran automatycznie***dostosowuje jasność. Problem bandingu występuje nawet w menu telewizora. Mam nadzieję, że dobrze to nazywam, ponieważ nie jestem zbytnio techniczny w kwestii TV.



Poniżej zdjęcia - tych samych scen, kiedy źródłem jest TV i internet (youtube, netflix) - jak i dla porównania źródło PC.
Niestety nie mogę wstawić do postu, więc podaję linki.

d66aef5798739.jpg


ht tps://zapodaj.net/d66aef5798739.jpg.html

b2d9b19eb47e6.jpg

ht tps://zapodaj.net/b2d9b19eb47e6.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/067715bcb021e.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/0c1c47ff4e7a9.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/d1723fbfa0a15.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/881b838796e5e.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/88f38a79accd1.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/3439aced0cafc.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/9668ddbee6d5d.jpg.html
ht tps://zapodaj.net/20faa92727076.jpg.html

trzeba usunąc spacje, poniewaz nie mogę wstawić ani linków, ani zdjęć, ani linku do konkurencyjnego forum, gdzie wszystko ładnie widać..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry