TCL C7026 (55 cali) prawdopodobnie brak wolnego RAM.

adams.archos

New member
Cześć wszystkim. Mam problem z przycinkami w Netflix. Nie są duże ale co 30 sekund mrozi obraz na 1 sekundę, głos idzie dalej ( gubi kilka klatek). W poszukiwaniach problemu :
- wygrałem najnowszy (chyba) Soft 373 z pendrive,
- zainstalowałem aide64 i tu sprawdziłem ilość ram pozostałą (wolną) ok 340 MB.
Przy takiej ilości wolnego ramu ( po kilku godzinach używania tv) Netflix czasami gubi klatki. Zaraz po uruchomieniu tv pozostaje ok1 GB wolnego ramu i wtedy jest wszystko ok.
Wniosek jaki wyciągam jest taki,że android tv ver. 7 nie radzi sobie z zarządzaniem RAM.
I tu dochodzę do mojego pytania: jaki program może co określony czas zwalniać ram w tym tv.
Oczywiście mogą to być całkowicie nietrafione wnioski ,więc proszę o wszystkie sugestie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

adams.archos

New member
Narazie, w oczekiwaniu na jakąś inną podpowiedź, w opcjach programisty ( android) zaznaczyłem aby zamykał porzucone przez użytkownika programy. Zastanawiam się czy jeszcze nie ograniczyć ilości jednocześnie używanych programów. Z tym ,że nie wiem czy w tym wypadku nie zamknie się również jakiś potrzebny program np: launcher.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

adams.archos

New member
Z Markiem już rozmawiałem dwa razy i umówiliśmy się jeszcze raz na koniec tego tygodnia. Może coś poradzi. A tym czasem szukam dam rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak zawsze mam problem by zrozumieć obsesję wolnego (nieużywanego) RAM.
Po to jest RAM by używać! pamięć niewykorzystana, to pamięć zmarnowana

Cytat z wyjaśnień z komputerswiat:
Android, gdy ma do swojej dyspozycji więcej pamięci, będzie próbował wykorzystać ją w jakiś sensowny sposób. Najpierw stara się w niej znaleźć miejsce dla dodatkowych, rzadziej używanych procesów systemowych. Potem zaczyna ładować do niej dane wykorzystywane przez procesy aplikacji wykonujących jakąś pracę w tle (Facebook, komunikatory i tak dalej). Jeśli system widzi, że wszystkie procesy i programy zajęły już tyle pamięci, ile chciały, a wolnego RAM-u i tak jest dużo, to zaczyna sobie tworzyć pamięć podręczną ostatnio wykorzystywanych aplikacji i trzyma w niej elementy, które mogą, ale niekoniecznie muszą, stać się kiedyś przydatne. Zgodnie z dewizą, że pamięć niewykorzystana, to pamięć zmarnowana. A wszystko po to, aby działał szybciej i był bardziej energooszczędny
 

adams.archos

New member
Trafny komentarz. Lecz ja w zasadzie narzekam na to, że telewizor nie potrafi zamknąć nie używanych aplikacji i w związku z tym brakuje Ramu dla następnych programów. Chyba....?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

adams.archos

New member
Dodatkowo usunąłem aktualizację Youtube. Teraz wszystko w porządku. Jeszcze nie wgrywalem najnowszej aktualizacji.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
PS. Naciskanie domka i zamykanie po jednej aplikacji to nie najlepsze rozwiazanie. Chciałem aby wszystko działało bez mojej interwencji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry