Pliki aktualizacji

kryns

New member
Witam,
mam problem, bo jakis czas temu u corki w telewizorze wyskoczyla aktualizacja, ona nie ogarnela i w trakcie aktualizacji wylaczyla telewizor.
Obecnie telewizor uruchamia sie i ciagle kreci sie logo android.
Model: Tcl32es586.
Probowalem manualnie wgrac soft - pobalem wersje ze strony TCL:
V8-RT41T01-LF1V374
jednak przy odpalaniu przy aktualizacji chwile mieli po czym wyskakuje napis, ze nie znaleziono aktualizacji i telewizor sie resetuje.
Plik wzucilem zapakowany .zip oryginalnie jak pobralem na pendrive 16gb sformatowany pod fat32, wiec tu chyba jest ok.
Podejrzewam ze potrzebowalbym wyzsza wersje niz byla na telewizorze przed aktualizacja, ale tego sprawdzic nie moge.
Jakies pomysly?
Ps. przepraszam za brak polskich znakow, na tym laptopie mam niedzialajace przyciski ALT :p
 

kajapa

Member
Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-xxxxx-xxxxxx_PKG_USB_GMC" Zapisz plik update.pkg w katalogu głównym dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32 (nie zapisuj pliku w dowolnym folderze) Przełącz telewizor w tryb gotowości Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać. Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o tym ciągła aktualizacja. Aktualizacja zajmie trochę czasu. Nie wyłączaj, nie odłączaj ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji. Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien zostać automatycznie uruchomiony ponownie po ~ 5-7 minutach.Wyjmij napęd USB z portu USB.Usuń plik "update.pkg" z dysku USB, aby uniknąć niechcianego pobierania oprogramowania.

Po rozpakowaniu pliku powinna być tam instrukcja. Czasem winny jest pendrive, spróbuj użyć innego.
 
Ostatnia edycja:

kryns

New member
Zrobilem tak, ze rozpakowalem faktycznie plik tam byla instrukcja oraz plik wrzucilem na pendrive.
Teraz telewizor wykrywa pendrive. Instalacja cala przechodzi, jednak na samym koncu jakby sie zawiesza, tj widac, ze pasek instalacji jest caly zapelniony, ale nic dalej sie nie dzieje. zostawilem tak na 5h telewizor i nic nie ruszylo.
Zobacze z innym pendrive moze to jego wina, ale chyba nie, skoro teraz wykryl oprogramowanie i je instalowal.
 

kajapa

Member
Warto sprawdzić inny pendrive oraz inną wersję oprogramowania np. starszą. Nic nie tracisz, najwyżej naprawisz.
 

kryns

New member
Sprawdzilem na innym pendrive, jest to samo. Tj. odpala sie aktualizaja, przechodzi do samego konca i na koncu jak juz caly pasek instalacji jest zapelniony nic sie dalej nie dzieje, wczoraj czekalem tak 3h, ale nic nie dalo.
Ma ktos moze jakas inna wersje oprogramowania, bo nie wiem czy moge sobie wziac dowolny soft z innego telewizora tcl czy akurat pod ten konkretny. Jakies linki, bo nie wiem ktory ewentualnie sprobowac.
Wszedlem na grupe telegrama tcl z softami, ale nie mam pojecia, ktory soft pobrac, bo tam tego jest masa i nie wiem co byloby kompatybilne z tym modelem telewizora.

Ta wersja ktora testowalem pobieralem ze strony oficialnej TCL i jest napisane, ze jest to wersja 1.0.
 
Do góry