Pliki aktualizacji

firefl

Active member
Bez reklam
skąd wiesz, że nie obejmuje gwarancja producenta? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jakieś zapisy w gwarancji?
Te pliki aktualizacji są z podpisem cyfrowym i pochodzą od producenta.
Jedyne ograniczenie: prawdopodobnie to celowe poprawki, ale nic z tego nie wynika...

Co znaczy "uruchamia się powoli"? 3s czy może 3 minuty? nieprecyzyjne.
 

damianosr3

New member
Ja tylko się wypowiadam. Uważam, że gwarancja tego nie obejmuje. Był już wątek na ten temat. To, że się nie uruchamia szybko, oznacza tyle, że się szybko nie uruchamia.

Jeśli ktoś chciałby to sprostować to proszę bardzo.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@damianosr3. Twoje wypowiedzi na temat gwararancji to głównie zrozumiałem, że gdybyś zrobił samodzielnie upgrade i tv się zepsuje to nie zrezygnujesz z roszczeń do producenta. To Twoje prawo, szanuję decyzję.

Staram się dość dokładnie śledzić wątki TCL na tym forum i nie przypominam sobie jakiejkolwiek skargi na odmowę gwarancji ze względu na samodzielne wgranie firmware z plików producenta. Także z tych wyciekającym w sposób dziwny...
Konstrukcja softu w formie bootloadera i opragramowania bardzo dobrze chroni przed ucegleniem w razie np. zaniku zasilania. Były skargi, że aktualizacja się nie zakończyła poprawnie ale ponowienie zawsze pomagało.
Osobiście nie jestem całkiem przekonany co do gwarancji gdy ktoś zmienia boot loader na TWRP lub zmienia uprawnienia na root i zmienia mocno konfigurację. Ale na to też nie było skarg by producent odmówił gwarancji.

Co do szybkiego uruchamiania: zmień opcję w ustawieniach to będzie się szybko uruchamiał.
 

stiuartas

New member
skąd wiesz, że nie obejmuje gwarancja producenta? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jakieś zapisy w gwarancji?
Te pliki aktualizacji są z podpisem cyfrowym i pochodzą od producenta.
Jedyne ograniczenie: prawdopodobnie to celowe poprawki, ale nic z tego nie wynika...

Co znaczy "uruchamia się powoli"? 3s czy może 3 minuty? nieprecyzyjne.

moj dc760 z V551 uruchamia się prawie 2 minuty. szybkie wlączenie nie dziala poprawnie, tv wlącza się sam kiedy chce i po wlączaniu zawsze bywa wylączony wifi.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Podawałem cytat z zaleceń producenta jak poradzić sobie z szybkim uruchamianiem chyba 3 razy na tym forum. Nikt nie napisał czy zadziałało...
 

stiuartas

New member
Podawałem cytat z zaleceń producenta jak poradzić sobie z szybkim uruchamianiem chyba 3 razy na tym forum. Nikt nie napisał czy zadziałało...
robilem wszystko wedlug instrukcji z twojego postu
Solution:Step 1:De-activate the instant power mode functionfrom the TV.Step 2:Upgrade the TV to the latest software (V8-T658T01-LF1V543or Higher).Step 3:Do the Reset all and Reset shop and Unplug the power cord.Step 4:Nowplug the power cord andactivate the Instant power onfunction.

ale problem z szybkim uruchamianiem zostaje ten sam. sprobuje jeszcze raz
 

stiuartas

New member
robilem wszystko wedlug instrukcji z twojego postu
Solution:Step 1:De-activate the instant power mode functionfrom the TV.Step 2:Upgrade the TV to the latest software (V8-T658T01-LF1V543or Higher).Step 3:Do the Reset all and Reset shop and Unplug the power cord.Step 4:Nowplug the power cord andactivate the Instant power onfunction.

ale problem z szybkim uruchamianiem zostaje ten sam. sprobuje jeszcze raz
szybkie uruchamianie ok, TV nie wlącza się kiedy chce. z tym ok, ale po wlączaniu nie moze znalezc wifi. trzeba restartowac i tylko wtedy lapie wifi. restart trwa ~2 minuty.
 

piotrrutk

Member
szybkie uruchamianie ok, TV nie wlącza się kiedy chce. z tym ok, ale po wlączaniu nie moze znalezc wifi. trzeba restartowac i tylko wtedy lapie wifi. restart trwa ~2 minuty.
Potwierdzam v551 bardzo długo startuje.
Ja wróciłem do v546 - start około 30-40 sekund.

Nie używam szybkiego startu, ponieważ w żadnej z posiadanych przeze mnie wersji nie działała ta opcja poprawnie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
A w czym problem? Powinno zadziałać. A jak niewłaściwe to system nie pozwoli wgrać. Soft jest wspólny dla wszystkich android tcl na mediatek.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
a czy po wgraniu był reset shop i reset all w menu serwisowym?
Bez tego często pozostałości poprzedniej wersji powodują problemy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
nie będę szukać za Ciebie, poszukaj - na forum jest podane wielokrotnie.
Regulamin i netykiety wymaga by najpierw szukać a potem pytać.
 

natala1

New member
Dzięki za informację, a teraz nastepny problem zrobiłem reset shop, kraj i wifi ustawiłem po ponownym uruchomieniu kreci się kółko i napis zaczekaj od 1/2 godziny coś zepsułem?
pozdrawiam
natala1
 

firefl

Active member
Bez reklam
cóż - te rewelacyjne systemy operacyjne
sugeruję wtyczkę z sieci i może za drugim razem pójdzie lepiej.
Pisałem też o reset all..
 
Do góry