Pliki aktualizacji

malock

New member
Tak, to jest poprawny plik.


ok, dzięki, dopytuję bo nie chciał bym uwalić tv, jutro spróbuję zaaplikować aktualizację.



Czy po aktualizacji trzeba koniecznie zrobić to czyszczenie, o którym piszą w instrukcji pdf na stronie tcl (z tego ukrytego menu)?


Go to the line “reset all” and press OK.
Go to the line “reset shop” and press OK.


czy można to odpuścić?
 

klossowski

New member
Czy po aktualizacji trzeba koniecznie zrobić to czyszczenie, o którym piszą w instrukcji pdf na stronie tcl (z tego ukrytego menu)?


Go to the line “reset all” and press OK.
Go to the line “reset shop” and press OK.


czy można to odpuścić?

Można odpuścić, ale lepiej zrobić, bo i tak po aktualizacji jest czysty system. No prawie czysty, bo u mnie część ustawień obrazu została....
 

d3m

New member
Aktualizacje którą wgrałem na dysk gmaila otrzymałem od urania-marek czyli znajomy kikieg. Ja zainstalowałem i jest ok.
 

malock

New member
Nie wiem jak u innych, ale u mnie na modelu X2, ta aktualizacja nie idzie. Po zakończeniu aktualizacji (bez błędów), TV restartuje się sam, ale już nie wstaje - zatrzymuje się na czerwonym logo TCL i tak już zostaje. Sądząc że, podobnie jak przy aktualziacji telefonów, pierwsze uruchomienie może długo trwać, czekałem około 40 min ale nie poszło, po resecie (wyciągnięcie wtyczki) też nie wstawał.


Aktualizację zrobiłem jeszcze raz od nowa, z tym samym skutkiem, logo TCL i stop.


Ostatecznie zainstalowałem oficjalny soft ze strony TCL (V8-MT58T04-LF1V373), poszło bez problemu, aktualizacja trwawa tyle samo, TV uruchmił się i działa.


Jakieś sugestie?
 

malock

New member
Co ciekawe, po ponownej instalacji orginalnego softu, TV pamięta chyba wszystkie ustawienia, nie pamiętam czy konto google nie zgubił, ale ustawienia obrazu, dzwięku itp, zainstaowane aplikacje, dane do netflix, wszystko zostało jak było, jak by nie poszedł pełen format przy instalacji nowego softu.
 
Ostatnia edycja:

malock

New member
Czy możemy spodziewać się niebawem kolejnej wersji na android 8? może następna wersja wstanie po aktualizacji, chętnie przetestuję
 

tom500

Member
TCL na fb odpisał mi na temat Oreo tak: "Pierwsze aktualizacje do systemu Oreo powinny pojawiać się już u właścicieli telewizorów TCL z systemem Android TV. Z przyczyn technicznych aktualizacje wysyłane są w pakietach, dlatego nie wszyscy otrzymają ją jednocześnie. Ostatnie pakiety powinny pojawić się u właścicieli najpóźniej na początku października"

oraz

"Jeśli nie pojawi się autoaktualizacja do października, będziemy interweniować, choć wierzymy, że nie będzie to potrzebne".
 

damianosr3

New member
No proszę. 3 października 2018. Mieliście już ota do najnowszej wersji? Czy tcl mówiło coś o asysteńcie w 8. Będzie już w języku polskim, czy na razie czekać. Pozdrawiam.
 

DLUGI321

New member
Tak wiadomo że TCL jak zwykle nie dotrzymał terminu miało być do końca września następnie na początku października a teraz może za tydzień może za miesiąc. Ogólnie to nawet jak na dniach by go wydali to i tak nic ciekawego w nim nie zrobią chyba że dodadzą kolejne błędy jak to bywa w ich oprogramowaniu

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

klossowski

New member
Tak wiadomo że TCL jak zwykle nie dotrzymał terminu miało być do końca września następnie na początku października a teraz może za tydzień może za miesiąc. Ogólnie to nawet jak na dniach by go wydali to i tak nic ciekawego w nim nie zrobią chyba że dodadzą kolejne błędy jak to bywa w ich oprogramowaniu

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No nie gadaj, bo w 8.0 naprawili wyjście słuchawkowe i wifi :D , co prawda znowu skopali automatyczny format obrazu, a zewnętrzne programy nie widzą żadnych dysków, ale coś za coś, przynajmniej jest o czym na forum pisać :bober:
 
Do góry