Pliki aktualizacji

g_felek

Member
Dzięki za info, nie mam z tym problemu ale fajnie mieć jakiś backup jakby się okazało że coś się pokrzaczy, jak mówią przezorny ubezpieczony

Walczyłem z dziadem 4 podejścia dwa pendrive za ostatnim razem poszło mu najdłużej, zrsetowal wszystkie ustawienia i dupa jak było V500 tak i jest dalej :shock: czyżby trzeba było wgrywać po koleji altualizacje aby dojść do najwyższej?? :|
 

arturro_s

New member
v546 jest na wszystkie androidy platform 2017-2018. Nie widziałem by Kiki na forum podawał, że to na nową platformę.
Nowa platforma 2019 liczy wersję od początku tam jest chyba v dwieście cośtam.

A Kodi jest nieźle intuicyjny tylko jako program o ogromnych możliwościach wymaga więcej pracy przy ustawieniach i rozumienia sposobu działania

Na koniec grudnia pytałem Kikiego o dostępność aktualizacji i taką otrzymałem odpowiedz, może zbyt pobieżną.
Choć nie pytałem o podniesienie do Androida 9, tylko o aktualizację ponad to, co jest oficjalnie na stronie TCLa.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Strona wcześniej pisał

Kiki napisał "Ten soft Tylko do serii 2019."
Ja z tej wypowiedzi nie wiem co miał na myśli pisząc Ten
W poście Link Kiki sugerował, że v218 jest do C70 co niestety nie zadziała... Pomyłki się zdarzają.

Najnowsze:
v546 jest do wszyskich androidów TCL/Thomson z platformy 2017-2018 (CHASSIS : MT5658)
v218 do platformy 2019
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na koniec grudnia pytałem Kikiego o dostępność aktualizacji i taką otrzymałem odpowiedz, może zbyt pobieżną.
Choć nie pytałem o podniesienie do Androida 9, tylko o aktualizację ponad to, co jest oficjalnie na stronie TCLa.

Oficjalnie na stronie TCL Australia v546 jest jakby oficjalnie... tylko nie przez OTA
Możesz zrobić co chcesz ze swoim telewizorem - sam wybierz wesję której numerek Ci się podoba :)
TCL nie daje changelog, czasem coś poprawiają, czasem psują.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Walczyłem z dziadem 4 podejścia dwa pendrive za ostatnim razem poszło mu najdłużej, zrsetowal wszystkie ustawienia i dupa jak było V500 tak i jest dalej :shock: czyżby trzeba było wgrywać po koleji altualizacje aby dojść do najwyższej?? :|

numer wesji jest w wierszy wersja oprogramowania. W wierszu Wersja systemu TV chyba zostaje.

Wersja oprogramowania: V8-T658T01-LF1V544
Wersja systemu TV+: V5.0.0(V8-1907081-MF1V500)

Jak masz dalej v500 to znaczy, że nie wgrane... Czyli do powtórzenia.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak zgadza się wgrało się za ostanim razem, nie każdego pendriva przyjmuje formatowałem jednego 2 razy nawet długim formatem i nie zrobił aktualizacji.

z pendrive trzeba mieć trochę szczęścia. Bootloader przyjmuje tylko część pendrive. Nawet jeśli pełny system czyta to bootloader nie zawsze.
 

lotis

New member
Witam, aktualizuje TCL c7006 plikiem update.pkg v546 z australijskiego żródła metodą włączenia power i zasilania.Trwa to bardzo długo od 40 minut Raz w między czasie zaświecił się na krótko znaczek TCL i znów się niby aktualizuje.Co mam robić .Proszę o pomoc.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam, aktualizuje TCL c7006 plikiem update.pkg v546 z australijskiego żródła metodą włączenia power i zasilania.Trwa to bardzo długo od 40 minut Raz w między czasie zaświecił się na krótko znaczek TCL i znów się niby aktualizuje.Co mam robić .Proszę o pomoc.

Trochę długo. Ja bym czekał aż cierpliwości starczy... A potem spróbował jeszcze raz.
Ta aktualizacja nie narusza bootloader - nawet w razie problemów powinno się dać powtórzyć.

Ale to tylko komentarz na temat tego co ja bym zrobił.
Cokolwiek zrobisz - robisz bez mojej odpowiedzialności ;)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Teraz jest logo TCL i telewizor jakby wisiał nic sie nie dzieje chyba coś uwaliłem .

skoro logo się wyświetla to bootloader działa a tam jest procedura pozwalająca na wgranie softu.
Taki problem miało już kilka osób i kolejne próby wgrania były z sukcesem.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Może z tym softem jest coś nie tak ? Może powinienem od jakiejś wcześniejszej wersji zacząć upgrade ?

może wymyślisz jeszcze z dziesięc hipotez...

Nie podałeś pełnego typu tv, nie podałeś wersji z jakiej robiłeś aktualizację i pewnie oczekujesz, że jakaś czarodziejska kula podpowie co w zasadzie robisz.
Metoda aktualizacji jest bezpieczna, pliki są z podpisami cyfrowymi nie dającymi możliwości wgrania błędnego softu. Bootloader pozostaje i daje szansę ponownego wgrania.
Możesz też ponownie próbować wgrać jakąś starą wersję. v369 nadawała się downgrade,
 
Ostatnia edycja:

lotis

New member
może wymyślisz jeszcze z dziesięc hipotez...

TCL Seria C70 55 cali
Upgrade z v543 do v546

Trochę nerwowości się wkrada .Bo trwa to w nieskończoność .Jeden pendrive w ogóle nie startuje.No nic będę dalej próbował .Jakie macie doświadczenie , ile może to trwać ? Jadę teraz z softem v544.
Co zauważyłem po niepełnym wgraniu softu, pojawia się koło z informacją kasuje.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Trochę nerwowości się wkrada .Bo trwa to w nieskończoność .Jeden pendrive w ogóle nie startuje.No nic będę dalej próbował .Jakie macie doświadczenie , ile może to trwać ? Jadę teraz z softem v544.
Co zauważyłem po niepełnym wgraniu softu, pojawia się koło z informacją kasuje.

Problemy z różnymi pendrive i brak możliwości to częsta sprawa. Bootloader dobrze obsługuje tylko część pamięci. Nawet jeśli flash działa poprawnie w trybie tv nie zawsze nadaje się do aktualizacji.
Najbardzie poprawna aktualizacja trwa kilka minut. Nie mierzyłem: 3-8 minut. Raz u mnie trwało dłużej i po około 30 minutach zrobiłem restart metodą odłączenia zasilania. Tv sie uruchomił poprawnie.
 
Ostatnia edycja:

lotis

New member
Ufff.... FAT i inny pendrive
Telewizor wstał na v353.Co robić dalej żeby nie uceglić ?
Wróciłem na soft z przed dwóch lat a subskrypcja na HBO go wykupiona.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Ufff....
Telewizor wstał na v353.Co robić dalej żeby nie uceglić ?
Wróciłem na soft z przed dwóch lat a subskrypcja na HBO go wykupiona.

znasz chyba metodę... Wybierasz cyferkę softu, którą chcesz i kolejna próba.
TV jest nieźle zabezpieczony przed cegleniem.
Skuteczność aktualizacji jest mniejsza - chyba kwestia szczęścia :)
 

lotis

New member
Udało się. Pendrive format na FAT i poszło . Dziękuję za pomoc .
 

Attachments

  • v546.jpg
    v546.jpg
    259,8 KB · Wyś: 52
Do góry