Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

Topersky

New member
Cześć,

Od listopada mam 55DP660 A8.0.0 i mam kilka pytań:
1) czy i jak można wyłączyć dynamiczne podświetlenie - jedyna rzecz, która mnie doprowadza do ciężkich nerwów w tym telewizorze,
2) mam na dole ekranu 5 białych trójkątów widocznych szczególnie na czarnym tle - czy to są te słynne wady podświetlenia matrycy?
Czy to jest coś co nadaje się na serwis gwarancyjny?
3) w menu głównym androida na górze widać jaśniejszą pixelozę - czy to wszyscy mają czy tylko ja?
4) co to są wersje softu i jak je odczytać? Byłem w menu serwisowym - nie znalazłem żadnej informacji, w Androidzie w opcji informacje mam tylko 3.10.79 i OTT1.180.130.001?
5) czy najnowszy soft V544 daje możliwość obsługi NTFS czy nadal trzeba stosować protezę software'u Paragona?

6) czy można się pozbyć opóźnień dźwięku przez soundbar przy oglądaniu UPC przez Horizona - soundbar połączony BT je ma, przez Jacka też.

@Kiki - spójrz czy mój niebieski już dotarł - jeśli tak - poproszę o kalibrację dla 55DP660

Aaa i pozdrawiam wszystkich posiadaczy TCL ;)
 

gorbi13

Member
Z tą kalibracja to nie wiem czy wszystko ok. Ja dostałem kalibrację dla 65dp660 i jak ją ustawiłem to kolory takie blade, że twarze ludzi wyglądały jakby byli trupami.

Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
4) co to są wersje softu i jak je odczytać? Byłem w menu serwisowym - nie znalazłem żadnej informacji, w Androidzie w opcji informacje mam tylko 3.10.79 i OTT1.180.130.001?
Wersje build softu znajdziesz w zwykłym menu po wejściu do części opisanej dla niepoznaki Napisz do nas albo jakoś podobnie.

Kiki coś pisał o urlopie - cierpliwości w czekaniu na odpowiedzi.
 

ddos77

New member
Wycieki podświetlenia

Od niedawna mam 65dp660. Czy jako posiadacze modeli z tej serii też macie do czynienia z wyciekami podświetlenia na górze i po bokach, które widoczne jest podczas normalnego oglądania TV? Załączam fotografie, które mniej więcej oddają to, co jest widoczne gołym okiem. Wycieki najbardziej rzucając są w ciemniejszych scenach lub na jednolitym tle, ale zasadniczo widoczne są zawsze, czy też tak macie?

qRHqWYc

20200131-215549.jpg

jasny.jpg

20200131-215714.jpg

20200131-215803.jpg

20200205-011409.jpg

20200205-011623.jpg

20200205-011729.jpg

20200205-011833.jpg

20200205-012400.jpg

Przechwytywanie.png
 

ddos77

New member
Normalka w sensie że są wycieki (wiadomo, podświetlanie krawędziowe), czy też to są widoczne cały czas, podczas oglądania normalnych, jasnych scen? To typowe dla TCL, bo jakoś żaden z moich trzech poprzednich, również podświetlanych krawędziowo Samsungów nie miał podobnej przypadłości. Lub miał, ale prostu podczas normalnego uzytkownia, nie było jej widać.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
W TCL TO NORMA, widzę, że masz obraz wyświetlany w "trybie awaryjnym" w instrukcji wyraźnie piszę - "Po wyświetleniu napisu TRYB AWARYJNE niezwłocznie odłącz tv od zasilania" ...
 

tomape

New member
Hello gents, I'm owner of TCL U55DP660 and I did firmware update to 546. All works great but only color are little strange, especially faces are too pink.
You are talking about calibration here, can you somebody explain it how to do it or do I need some file from someone. Thanks
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ddos77 - jaki masz tryb podświetlena matrycy wybrany ?

tampe -
Please write to PW and you'll get information
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hej,

Pomoże mi ktoś z moimi pytaniami?

@Kiki? Chciałbym się przypomnieć w kwestii kalibracji.

Do Kiki o kalibrację pisz na priv a nie spamuj forum

Pytania były kilka stron wcześniej - zapomniane albo nikt nie zna odpowiedzi. A może za dużo na raz...
Na jedno odpowiadałem
 

ddos77

New member
ddos77 - jaki masz tryb podświetlena matrycy wybrany?

Chodzi o ustawienia dynamiczne, standardowe i inne? Jeśli tak, to wycieki widać podobnie w każdej z opcji. Podobnie włączanie/wyłączanie microdimmingu nie robi różnicy...

Do tego że Android w trybie standby "trzyma" przez losową ilość czasu, ale całej nocy raczej nie przetrzyma. No i mało nie dostałem zawału jak mi się sam włączył w nocy za pierwszym razem. Taki poziom dopracowania Android TV to norma u TCL? Myślałem czy nie wziąć zamiast modelu EP680, ale w wątku obok kolega jeszcze sroższe rzeczy opowiada... Naprawdę szkoda, bo pomijając wady, jakoś obrazu przekroczyła moje oczekiwania co do tej półki cenowej...
 

mobilemir

New member
Mam TCL U55DP660, pasuje mi pod każdym względem oprócz schematu kolorów. Próbowałem go skalibrować sam, ale bezskutecznie. Jeśli mam kogoś, wyślij kalibrację na moją pocztę: mobilemir69@gmail.com Będę bardzo wdzięczny. Dziękuję wcześniej.
 

radvinder

New member
Problem z aktualizacją firmware

Drodzy forumowicze, dopiero dzisiaj się zarejestrowałem na forum jednak korzystałem z firmware podanego w tym wątku od wielu miesięcy z wersją 509. Ostatnio podkusiło mnie żeby sprawdzić nowsze wersje, które nie działały stabilnie gdzie głównym problemem było to, że po jakimś czasie aplikacje systemowe jak sklep play czy youtube nie miały dostępu do internetu, a pozostałe aplikacje jak np. netflix działały poprawnie. Dzisiaj w trakcie aktualizacji z wersji 526 do 509 telewizor się wyłączył i kompletnie nie odpowiada. Włączenie przyciskiem na telewizorze, próby przejścia do trybu aktualizacji po włączeniu wtyczki z wciśniętym przyciskiem power również nic nie dają.. żadnych oznak życia. Czy może ktoś z was spotkał się z takim problemem i go rozwiązywał? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
 
Do góry