Telewizor TCL U60P6026

Xoltro

New member
Czy obecna oferta na Komputroniku wymienionego modelu 60 cali za 2100 zł jest ok? Nie powiem, bo z chęcią zmieniłbym na coś z 4k moje 49 cali, a cena wydaje się bardzo atrakcyjna, a sam telewizor ma chyba dość niezłe opinie. Telewizor głównie do Netflix, filmów 4k i fullhd, konsola ale Xbox one S bez 4k. Oglądam tv około 2-3 m od matrycy, ale pod kątem bo zazwyczaj na łóżku, a ten model ma chyba IPS więc kąty lepsze. Obecnie mam Phillipsa, ale nie pamiętam dokładnego modelu, sprawdzę w domu i z obrazu jestem mega zadowolony ale brak 4k trochę boli tym bardziej że dostęp do filmów 4k więc szkoda potencjału nie wykorzystać
 

janusz

New member
Bez reklam
W tej cenie super TV. Ma HDR, to już o czymś świadczy choć podobnie jak wszystkie TV w tej wielkości i cenie do 3,5 tys. zł ma za mała jasność by efekt HDR był niewidoczny. Smart nie urywa dupy ale jest, zawsze można w przyszłości dokupić boxa z androidem, teraz są bardzo tanie (za 150 zł można już mieć niezłego).

Cena 2026 wygląda wręcz na pomyłkę, nie sądze by był w sprzedaży dłużej niż kilka dni a może nawet godzin.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol, mi chodzi o porównanie - P6046 ma prawdziwe UHD a P6026 ma gorsze?

Na to wygląda bo P6046 matryca VA i podświetlenie DIRECT LED , a P6026 ten ma IPS i w dodatku matryca RGBW - to jak czytałem na temat tych matryc to jest pseudo 4K , Ja to nazywam 3K

Ja gdybym miał wybierać to wybrał bym P6046

I doszedłem do wniosku nigdy nie kupię już tv z podświetleniem krawędziowym !!! Bo mam LG49UH7709 i powiem tak , gdyby ten model miał pełne podświetlenie było by ok , ma matrycę IPS QUANTUM nie jest tak żle i błąd jest w tym z tym podświetleniem krawędziowym w tym modelu rozjaśnianie punktowe to jest porażka , jak coś podświetla to pas się ciągnie od dołu do góry , masakra
 
Ostatnia edycja:

Xoltro

New member
To ja w takim razie wstrzymam się jeszcze chwilę z zakupem.

Oferta jest chyba od 2-3 dni więc raczej nie zdejmą jej od razu, a wolałbym wiedzieć czym dokładnie sięcharakteryzuje kupowany produkt, bo te info na stronach sprzedażowych to jest po prostu tragiczne - często brak info o odświeżaniu ekranu itd.

Wolałbym jednak mieć prawdziwe 4k niż jakieś udawane, bo jak mam miec udawane to wole dozbierać kasę, posiedzieć na moim 50 calowym sprzęcie, który nie jest zły i kiedyś tam kupić coś lepszego / poczekac na obniżkę cen.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Muszę sprawdzić ten mój jak przyjdzie. Gdzie znalazłeś i fo odnośnie IPS rgbw w tym modelu?

Na jednym ze stron sklepu w opinii jest wzmianka , osoba pisze że jest na matrycy IPS i RGBW , Sprawdż sam jak dojdzie i daj znać , może osoba blefować ? ale raczej może pisze prawdę
Bo 65 calowy model jest już na matrycy VA ,
 
Ostatnia edycja:

Xoltro

New member
Zdaj relację jak możesz, ja poczekam z zakupem.

Głównie mi zależy żeby rzeczywiście było to 4k a nie jakieś przekłamane, bez zabawy w skalowanie i inne dziadostwa.

To, że jest IPS to chyba jestem w stanie przeżyć
 

Xoltro

New member
Cześć, czy dałoby radę do Ciebie złapać jakiś kontakt? Jak tak to daj pw jakieś gg/skype cokolwiek.


Chodzi mi przede wszystkim o pytania

1. Jak wypada 4k
2. Jak jest z input lagiem. Czy do gier na konsoli jest ok?
 

not2pun

New member
mam ten model z komputeronika
za te 2200zł to w sumie dobra cena, ja dałem 2700 i w sumie trochę teraz żałuje, głównie przez te cenę 2200, 500zł piechota nie chodzi :)
u mnie działa pod netfixem, nc+ i ps4 pro
jest to rgbw ips, sprawdziłem po przez zrobienie zdjęcia z bliska jak na filmiku,
https://www.youtube.com/watch?v=Rssh8FqMI_8

Netfix działa bardzo fajnie, płynnie nie zawiesza sie nie zacina
podobnie youtub
reszta aplikacji to nie wiem co ale to jakieś nie na nasz rynek raczej.
tv odtwarza płynnie materiały z usb tylko mkv, aviki to pokaz slajdów.

przed zakupem wzorowałem się danymi z displayspecifications.com/en
które w skrócie można włożyć między bajki, pisali tam ze VA i w ogóle rożne takie
ogólnie to najbiedniejszy model p6006 tylko w wersji 60 cala
szczególnie po za bluetooth brakuje mi złącza optycznego jest tylko spdif
teraz mam SAMSUNG HW-K450 no i nie ma jak go podłączyć, cza jakaś przejściówka z spdif na optyka

Co do ps4 to obraz jest bardzo ładny ostry hdr też fajnie działa szczególnie w grach sony, takich jak Horizon Zero Dawn, Last Of Us, Uncharted 4
W innych grach trochę gorzej, w dzień za jasno w nocy za ciemno, ale to raczej wina gry a nie tv.

Z wad to jeszcze claudin, podświetlenie jest direct led, ale przy krawędziach tv "wylewa" się co jest dziwne i męczące przy ciemnych scenach.
Kontrast też nie powala, ale tv głównie w dzień oglądany więc daje radę.
No i teraz w lato jak więcej słońca wpada do pokoju i w ogóle to nawet na jasności 100% czasem wydaje się być za ciemny w nocy za to oglądam na 25-30%
tez panel odbija światło przez co widzę w nim okno.
Z kalibracją cza się trochę pobawić i w sumie nie ma 1 uniwersalnego ustawienia.
W sporcie matryca przy piłce nożnej tworzą się pionowe pasy podczas szybkiego przesuwu kamery goniącej za piłką,takie cienie z trawy chyba??
matryca 60hz to pewno dlatego.

Edit
jeszcze z minusów to pilot którym cza celować w tv szczególnie przy korzystaniu pod kątem.
 
Ostatnia edycja:

not2pun

New member
Telewizor w jakis 85% spełnia moje oczekiwania
wiec jestem
i myślę ze te 2200 zł to bardo dobra cena jak za niego
przy tych 2700 zł to można się zastanowić nad innym modelem moze 55 cali
też od TCL
 

malek360

New member
Więc tak, napaliłem się na ten tv ze względu na cenę ok 2049zł z plusów to obudowa dobrze wykonana jakość obrazu jest dobra zatem przejdźmy do minusów brak optyki dla mnie duża przeszkoda nie wyczytałem wcześniej że ten model nie posiada wyjścia optycznego (Z5500 5.1) drugim minusem jest problem z odświeżaniem podłączony do PC po kablu 2.0 oczywiście wszystko skonfigurowane dziwne pasy i przekłamania w wyświetlonym obrazie (z góry na dół widoczne) przy odtwarzaniu co prawda niskiej jakości wideo (player.pl youtube czy jakaś ipla) przy odtwarzaniu filmów jak i materiałów w 60 klatkach jest ok. Szkoda że ma tylko netflixa i yt i sam system się tnie wolna responsywność. za 2k dobry wybór do salonu pod kablówkę :p .
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ten z komputronika to jaki ma pobór prądu ? tak jak pisze czyli 118kwh?bo znalazłem i takie p6026 które mają aż 193kwh czy po takim czasie jesteś dalej z niego zadowolony??
 

oen22

New member
Obsługa TV przez amplituner

Czy TCL U60P6026 można włączyć\wyłączyć za pomocą pilota amplitunera? Mam model denon avr-x1100w.

Wiem że w drugą stronę to działa bez problemu, ale chciałbym wykorzystać opcję "sleep timer" w amplitunerze bo ten TV tego nie posiada :-(
Kombinowałem z T-linkiem w TV i włączałem wszystko co mi przyszło do głowy, a w ampli uruchomiłem sterowanie przed HDMI. I tak włączając TV uruchamia mi się jednocześnie ampli, ale włączając ampli TV dalej nie gada.
 
Do góry