TCL U55P6006 - kalibaracja

Milano2

New member
Witam,

czy ktoś mógłby się podzielić optymalnymi ustawieniami obrazu dla TCL U55P6006? - będę niezmiernie wdzięczny. Wg. mnie obraz jest dość "średniej" jakości (w trybach fabrycznych) dlatego chciałbym wydobyć z niego maksimum.

Drugie, mniej istotne pytanie... czy jest możliwość instalacji androidowych aplikacji na tym linuksowym modelu (niby android to też linux)... bo w tym ich tcl app store 90% aplikacji jest delikatnie mówiąc mało ciekawa. Ewentualnie, czy jest możliwość wgrania androida i zastąpienie linuxowego smart tv?
 

bumar

New member
nie wgrasz też androidowych apek, android tylko wykorzystuje jądro z linuxa a różnic jest wiecej niż podobieństw
 

pawol

New member
bo w fabrycznych profilach masz przede wszystkim kontrast i podświetlenie na maksa. zjedz do 80 i dokalibruj to patternami na youtube
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zgadza się,telewizory TCL/Thomson potrzebują kalibracji inaczej obraz jest średni.Kup tv box-a Xiaomi Mi Box 4K i masz wszystko do tego telewizora...
 

pawol

New member
co to za tania propaganda z tymi niebieskimi?
zapuszczacie raptem 3 test paterny z youtuba i po gora 10
minutach jest po robocie?

Przy okazji... ladowaliscie juz soft v231 do siebie?
 

pawol

New member
I tu napisałbym:

Dla niebieskich - cos tm gratis :) Zabawne to to

Ale do rzeczy. W zasadzie 3 paterny potrzebujesz:

Jasność:
https://www.youtube.com/watch?v=8b3CUm8j4DE&list=PLe89TVpcFflq0roUZoZ6_tOv9QJHQLDs0

Kontrast:
https://www.youtube.com/watch?v=zwKFQl2U7Nk&index=2&list=PLe89TVpcFflq0roUZoZ6_tOv9QJHQLDs0

Kolor:
https://www.youtube.com/watch?v=nON06qivutU&index=4&list=PLe89TVpcFflq0roUZoZ6_tOv9QJHQLDs0

Na czas regulacji kontrastu wyłącz automatyczny "kontrast dynamiczny".
Potem sobie włącz jak potrzebujesz.

A tak w ogole to dla niebieskich gratis...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Moim zdaniem takie 3 filmiki z youtuba mogą pomóc jedynie w ustawieniu, jasności, kontrastu i poziomu podświetlenia/gamma. Zawsze jest to jakiś punkt wyjścia.

Tak samo można też poszukać w sieci jakichś tam ustawień kalibracji do danego modelu i spróbować czy na Twoim konkretnym TV daje to efekt, który Cię zadowoli czy nie.
 

pawol

New member
te trzy patterny zalatwiaja sprawę kompleksowo. mruganie czy inaczej mowiac clipping mega ulatwia ustawienie tv.

tylko pamietajcie aby na czas regulacji wylaczyc kontrast dynamiczny.

Znajde chwile to dam link do patterna ostrosci. jednakze trzeba miec na uwadze ze efekt ostrosci zadowoli nas jedynie na materiale uhd. niestety syf sd a nawet hd ktorym karmia nas operatorzy wymaga podkręcenia ostrosci ponad to co wyniknie z patterna. Np. u mnie patern wykazuje ostrosc 25 jako wzorową ale co z tego jak leci mydło w sd i patrzec da sie ba ustawieniu 50.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Wszystko co można a co ma wpływ na wyświetlanie obrazu :eek:k:

Moim skromnym zdaniem, w kontekście kalibracji, o którą pyta autor wątku, ustawienie jasności, kontrastu i ostrości, to nieco za mało. Ale racja, w sumie to nie znam tego telewizora i nie wiem jakie jest jego menu. Jakie są w nim opcje dotyczące ustawień obrazu? Czy są w nim jakieś opcje związane z rozkładem balansu bieli, temperaturą barwową i korekcją przestrzeni kolorów?
 

zdavee

New member
ustawienia

Wszystko co można a co ma wpływ na wyświetlanie obrazu :eek:k:

Moim skromnym zdaniem, w kontekście kalibracji, o którą pyta autor wątku, ustawienie jasności, kontrastu i ostrości, to nieco za mało. Ale racja, w sumie to nie znam tego telewizora i nie wiem jakie jest jego menu. Jakie są w nim opcje dotyczące ustawień obrazu? Czy są w nim jakieś opcje związane z rozkładem balansu bieli, temperaturą barwową i korekcją przestrzeni kolorów?

Tak posiada: bilans bieli 10P, przestrzeń kolorów
 
Do góry