TCL U60P6026 warto za 2700?

not2pun

New member
takie pytanie
chciałem zakupić U55P6006 za 2150zł
ale teraz jest promocja na TCL U60P6026 za 2699zł

tak się zastanawiam czy watro dopłacić 550 za 5 cali, dodatkowe hdmi, wifi ac, usb 3.0, androida i 2 rdzeni więcej

w sumie mam tuner satelitany z nc+ i ps4 pro
ogólnie to bardziej na graniu mi zależy jak na oglądaniu tv, bo to głównie wiadomości oglądam film to z 1 na miesiąc czasu brak na wszystko, a wole pograć jak film oglądać.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Tylko sprawdź jaką ma matrycę, bo jeśli IPS to obraz będzie zupełnie inny niż w modelu 55".Na pewno będzie niski kontrast ,może być dużo większy clouding, czarny będzie szary...
 

janusz

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

not2pun

New member
tak widzę ze opis ze strony displayspecifications.com trochę się różni od tego ze sklepu
jak można sprawdzić matrycę tak fizycznie, gdzieś kiedyś czytałem że jak lekko puknie się palcem to ips inaczej zachowuje się jak va
 

not2pun

New member
ok jako iż mamy takie dobrodziejstwo jak 14 dni na zwrot postanowiłem sprawdzić

i tak informacje ze strony displayspecifications.com na jego temat można włożyć między bajki
ma 3 hdmi, 2 usb bez usb 3.0 oraz nie ma androida tylko coś innego

ogólnie co do obrazu nie wypowiem sie ponieważ nie jestem żądnym obrazofilem,
ale co mnie zraziło na dzień dobry to to, iż pierwszy lepszy film z usb odtwarza skokowo

ekran też jest bardzo jasny, fakt że domyślnie podświetlenie jest na 100 musiałem zjechać do 20

co do matrycy to tv ma bardo dobre kąty więc nie wiem czy to jest va
www.youtube.com/watch?v=KgXDInTWnWM
ślad nie zostaje w ogóle nic sie nie dzieje jak go dotykam.

edit
hmm
moze jak znacznie mocniej dotknę to ślad zostaje, taka smuga
 

not2pun

New member
dokładnie
dobrze ze mam 14 dni na zwrot
wydaje mi się ze nie watro dopłacać tych 500zł za +5 cali
bo ten model to jest to samo co np 556006, czyli najuboższa wersja + netfix i youtube(i jakieś mniej istotne dla mnie apki)
do tego i tak cza dokupić jakiegoś tv boxa by mieć dostęp do domowych multimediów.

Ogólnie tv fajny robi wrażenie jego wielkość i obraz,
ma też clauding ale na max podświetleniu, które mocno razi ja używam w granicach 20-40 tam juz clauding jest mało widoczny.
Czerń dobra
z Ps4 też się sprawdza, choć jeszcze nie wiem jak wypada w grach hdr musi mi sie pobrać,
za to Wiedzmin 3 robi wrażenie.

obraz fhd dość ładny ale to nie na wszystkich kanałach wiadomo nasze platwormy lubią puszczać nam ziarnisty obraz.
4k brzytwa robi wrażenie, szkoda że większość materiałów to tylko dema.

W czasie piłki miałem wrażenie jakby na obrazie były pionowe pasy, ale to tylko przy dynamicznych momentach.

jednak moje odczucia są subiektywne, ponieważ do porównania mam tylko stary lg lcd i plazmę też lg oba 42 cale
 
Ostatnia edycja:
Do góry