TCL U49P6046 - kilka problemów..

rarytas22

New member
Witajcie, około miesiąca, może dwa temu kupiłem telewizor TCL U49P6046 ze sklepu na allegro.
Wszystko wydawało się fajne, ale niestety momentami się "sypie"
1. Od razu po odpakowaniu TV podłączyłem pod wejścia jack swoje głośniki, po pewnym czasie same z siebie przestały działać, ale tylko i wyłącznie po podłączeniu do TV, gdzie indziej działają normalnie, podłączam głośniki do TV i kompletnie nie ma dzwięku

2. Chciałem odpalić sobie jakieś filmy na YT przez telefon, wszystko fajnei tylko że obraz często zatrzymuje się w miejscu a dzwięk idzie dalej, albo wogóle nie działa

3. Często występują małe błędy czy też zacinki wtedy pomaga tylko całkowite wyłączenie telewizora i ponowne włączenie.

4. Ostatnio mam problem przy podłączaniu konsoli Xbox ONE S (i to jakoś po aktualizacji która była przed nowym rokiem), odpalam konsole, ciągle jest podłączona pod TV i jak włączę jakąś grę wyświetla się komunikat że HDR jest włączone a obraz nagle traci kolory i robi się bardzo kijowy, muszę albo wyłączyć i włączyć TV i przełożyć HDMI na inne (bo po włączeniu nie czyta nawet konsoli na wejsciu HDMI które było aktywne przed odłączeniem) albo od razu przełożyć kabelek w drugie wejście w TV, wtedy wszystko wraca do normy a co ciekawsze są inne ustawienia obrazu do wyboru, tzn jest więcej opcji, przyciemnianie itp itd.

Pkt 4. najbardziej mnie wkurza jakby ktoś znał przyczynę będe wdzięczny za pomoc.

Czasem są też problemy z dźwiękiem tego typu że przy głośności nawet 60-80 jest bardzo cicho, czasem samo się to zmienia a czasem trzeba zresetować TV.
Podsumowując jestem zadowolony z TV ale czasem chodzi i zachowuję się jak stary telefon na Androidzie któremu brakuje już RAMu...

Pozdrawiam użytkowników
 

rafalcool1

New member
TCL ma dobry obraz ale oprogramowanie to totalne dno.
Nie mówię już o apkach bo z tym różnie bywa.
Ten TV ma problem z podstawowymi rzeczami:
-funkcją "Hdmi-CEC"
-bluetooth
-wejście jack
-słaba głowica dvb-t
-głowica sat nie obsługuje DiseqC 1.1
Producent nic z tym nie robi a przynajmniej nie umie zrobić.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Podłącz do neta i zaktualizuje bo masz chyba pierwszą wersję tam było trochę problemów. W następnych jest ciut lepiej. Najstabilniejsza to chyba 161, prześlesz forum dużo pisze o tym
 

rarytas22

New member
a w jaki sposób kalibruje się HDR?

telewizor mam ciągle podłączony do wifi, aktualizacje były z tydzień, dwa temu.
Najbardziej mnie irytuję że za każdym razem jak włączam konsole muszę z podłączaniem kabla się bawić żeby obraz wrócił do normy, bez tego jest bardzo dziwny obraz a w samych ustawieniach brakuje kilku opcji..
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wierzę w przypadek. U niektórych jest masa problemów ale u większości jest wszystko Ok. prawda jest taka, że android wymaga minimum wiedzy od użytkownika w zamian daje nieporównywalnie więcej możliwości niż inne systemy. Może nawet nie chodzi o wiedzę a bardziej o cierpliwość, ciekawość, drążenie tematu i chęć czytania informacji od innych użytkowników.
Co ciekawe zawsze na początku osoby nie radzące sobie z androidem dają posty z pretensją, a potem okazuje się, że dostają odpowiedź z której wynika, że problem nie leży po stronie TV.
 

rafalcool1

New member
Nie wierzę w przypadek. U niektórych jest masa problemów ale u większości jest wszystko Ok. prawda jest taka, że android wymaga minimum wiedzy od użytkownika w zamian daje nieporównywalnie więcej możliwości niż inne systemy. Może nawet nie chodzi o wiedzę a bardziej o cierpliwość, ciekawość, drążenie tematu i chęć czytania informacji od innych użytkowników.
Co ciekawe zawsze na początku osoby nie radzące sobie z androidem dają posty z pretensją, a potem okazuje się, że dostają odpowiedź z której wynika, że problem nie leży po stronie TV.
Chyba czegoś nie rozumiesz lub nie masz tego model.
Co ma android wspólnego np. z hdmi cec?
HDR nie da się wyłączyć bo jest wykrywany automatycznie.
Nie ma też opcji kalibracji HDR.Obraz jest po prostu "wyblakły"
 

rarytas22

New member
W takim razie macie jakiś pomysł co mogę zrobić z tym co napisałem w pkt 4?
Obraz zmienia się (na gorszy) po tym jak odpalę jakąś gre na konsoli na tv pokazuje się komunikat że HDR zostało włączone. Bez sensu za każdym razem gdy włączam konsole muszę wyjmować, wkładać kabel od hdmi (HDMI2>HDMI1 następnie znowu HDMI>HDMI2) i dopiero wyświetlają się już normalne kolory itp.
Często oglądam filmy na netflixie, tam też przy każdym filmie odpala się HDR ale obraz jest ok


@edit .. poważnie nie ma opcji wyłączenia tego HDR? to jest masakra, dodam tylko że przed aktualizacją nie było z tym problemu
 
Ostatnia edycja:

not2pun

New member
próbowałeś moze na innym kablu hdmi
fakt ze na innym tv ale z ps4 miałem taki problem że mi obraz co jakiś czas znikał is ię pojawiał,
wymieniłem kabel hdmi i problem zniknął, stary po prostu był uszkodzony i nie łączył poprawnie, choć niedotykany sygnał zrywał.
 

Jacek144

New member
Często oglądam filmy na netflixie, tam też przy każdym filmie odpala się HDR ale obraz jest ok
@edit .. poważnie nie ma opcji wyłączenia tego HDR? to jest masakra, dodam tylko że przed aktualizacją nie było z tym problemu
Na Netflixie nie wszystkie filmy są HDR,a w zasadzie większość bez.
 

domanwrc

New member
Chyba czegoś nie rozumiesz lub nie masz tego model.
Co ma android wspólnego np. z hdmi cec?
HDR nie da się wyłączyć bo jest wykrywany automatycznie.
Nie ma też opcji kalibracji HDR.Obraz jest po prostu "wyblakły"

HDR konfigurujesz po włączeniu materiału w HDR. Ustawienia zapisują się tylko dla materiału HDR. Nie zauważyłeś, że podczas oglądania HDR masz inne opcje ustawień obrazu?

Dla tych, którzy myślą, że wyblakły HDR z Netflixa, to wina TV, proponuję włączyć "prawdziwe" HDR ze sprawdzonego źródła. Można się zdziwić, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
 
Ostatnia edycja:

rafalcool1

New member
HDR konfigurujesz po włączeniu materiału w HDR. Ustawienia zapisują się tylko dla materiału HDR. Nie zauważyłeś, że podczas oglądania HDR masz inne opcje ustawień obrazu?

Dla tych, którzy myślą, że wyblakły HDR z Netflixa, to wina TV, proponuję włączyć "prawdziwe" HDR ze sprawdzonego źródła. Można się zdziwić, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Faktycznie są. Po wprowadzeniu zmian obraz jest dużo lepszy.
 

bogrobert

New member
Witam, mam mały problem . Po włączeniu telewizora ciągle przewijają się te ikony androida a telewizor się nie chce włączyć, co zrobić ?
Tak działa od ponad godziny więc to chyba nie aktualizacja oprogramowania .
 

rarytas22

New member
W zasadzie to po któreś aktualizacji jest okej.
Mimo wszystko jest parę rzeczy które mnie irytują :

Telewizor czasami sam z siebie potrafi się włączyć dlatego jak gdzieś wychodzę na dłużej muszę go odpinać od kontaktu.
Brakuje mi opcji wyłączenia po czasie, lub nie umiem tej opcji znaleźć
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam, mam mały problem . Po włączeniu telewizora ciągle przewijają się te ikony androida a telewizor się nie chce włączyć, co zrobić ?
Tak działa od ponad godziny więc to chyba nie aktualizacja oprogramowania .

I ty to nazywasz małym problemem?
TV TCL to największy badziew na rynku - co drugi dzień wydają "poprawiony soft" a to onwug nie chce się nawet uruchomić. Jeżeli masz możliwość to pozbądź się tego "syfu".
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam, mój TCL 55P6046 po niespełna dwóch latach chyba się zepsuł.
W trakcie oglądania zniknął obraz, potem wyłączył się. Reset nie pomaga.
Próbowałem na różne osoby uruchamiać, nie da się też wgrać nowego softu. Przy próbie wgrania softu jak mam podłączonego pena dioda miga jakby soft wgrywał się a nie ma obrazu.
Proszę o poradę, czy mogę coś jeszcze samodzielnie zrobić? Jeżeli nie to gdzie powinienem zgłosić usterkę gwarancyjną?
 
Ostatnia edycja:
Do góry