TCL U55P6046 - problemy, problemy, problemy

turysci

New member
TCL stanął w salonie i zaczęły się testy:

Ten telewizor można albo pokochać albo znienawidzić tak skrajne uczucia budzi....czasem obraz jaki się na nim pojawia naprawdę zachwyca, niestety przez większość czasu kiedy źródło które dostaje jest średniej jakości, jak telewizja kablowa czy filmy 1080/720, coraz bardziej się go „nienawidzi”. Pojawiło się sporo problemów:

1. hdr10 – filmy w formacie hdr od razu uruchamiają hdr10, a ich paleta barw jest tragiczna, czy da się to jakoś wyłączyć bądź sensownie skorygować? Filmy w hdr są wyblakłe, szaro beżowo nijakie, tego po prostu nie da się i nie chce się oglądać. Filmy w formacie ultra hd wyglądają najlepiej.

2. youtube – aplikacja youtube'a sama się zaktualizowała, a z nią zniknęła jedna z najcenniejszych dla mnie opcji – opcja wyboru rozdzielczości. W starej wersji mogłem wymusić lepszą jakość obrazu kosztem chwilowego buforowania. W obecnej wersji aplikacja sama „ripuje” rozdzielczość w taki sposób, aby film odtwarzany był bez zatrzymania. Czy da się cofnąć do poprzedniej wersji aplikacji ? Bądź czy ta opcja jest gdzieś ukryta w nowej wersji?

3. Głośniki – posiadam aktywne monitory i chciałbym je podłączyć kablem 2xchinch (podłączam je pod wejścia av input (czerwony biały) niestety nie ma tutaj żadnej reakcji, jedynie jak podłączam pod wejście słuchawkowe (jack) i tutaj przechodzimy do następnego punktu

dźwięk jest słabawy, nawet z kolumn. Czy podłączenie daca pozwoli swobodniej zagrać monitorom, mimo słabego źródła jakim jest telewizor?

4. Trzask kanałów to kolejny problem, a dodatkowo nie da się tych kanałów podgłaśniać za pomocą pilota upc. Jesteśmy po wizycie technika z upc. Jak stwierdził, interfejsy pomiędzy dekoderem a tv nie komunikują się poprawnie. Jest to taki chwilowy trzask/pisk, przy kilku kanałach nadawanych w innej jakości dźwięku (nie pamiętam jakiej). Czy w takiej sytuacji można coś poradzić? Oprócz półśrodków typu podłączenie audio przez chinche do dekodera. Problem jest dosyć popularny, z tego co zobaczyłem, niestety nie znalazłem na to żadnego sensownego rozwiązania.

5. Po wyłączeniu tv nie pamięta ustawień obrazu.

6. hdmi z kompa jest straszny, obraz puszczony przez hdmi z laptopa jest o wiele gorszej jakości niż ten sam puszczony bezpośrednio z tv.

Czy jest jakiś program bądź ustawienia, np. w vlc, które „polepszają” jakość odtwarzanych filmów w słabej jakości?

I zdanie od dziewczyny: czy przy takiej liczbie błędów, nie lepiej przesiąść się na samsunga UE55MU6102 (ta sama cena)?
 

Mangus112

New member
TCL stanął w salonie i zaczęły się testy:

Ten telewizor można albo pokochać albo znienawidzić tak skrajne uczucia budzi....czasem obraz jaki się na nim pojawia naprawdę zachwyca, niestety przez większość czasu kiedy źródło które dostaje jest średniej jakości, jak telewizja kablowa czy filmy 1080/720, coraz bardziej się go „nienawidzi”. Pojawiło się sporo problemów:

1. hdr10 – filmy w formacie hdr od razu uruchamiają hdr10, a ich paleta barw jest tragiczna, czy da się to jakoś wyłączyć bądź sensownie skorygować? Filmy w hdr są wyblakłe, szaro beżowo nijakie, tego po prostu nie da się i nie chce się oglądać. Filmy w formacie ultra hd wyglądają najlepiej.

2. youtube – aplikacja youtube'a sama się zaktualizowała, a z nią zniknęła jedna z najcenniejszych dla mnie opcji – opcja wyboru rozdzielczości. W starej wersji mogłem wymusić lepszą jakość obrazu kosztem chwilowego buforowania. W obecnej wersji aplikacja sama „ripuje” rozdzielczość w taki sposób, aby film odtwarzany był bez zatrzymania. Czy da się cofnąć do poprzedniej wersji aplikacji ? Bądź czy ta opcja jest gdzieś ukryta w nowej wersji?

3. Głośniki – posiadam aktywne monitory i chciałbym je podłączyć kablem 2xchinch (podłączam je pod wejścia av input (czerwony biały) niestety nie ma tutaj żadnej reakcji, jedynie jak podłączam pod wejście słuchawkowe (jack) i tutaj przechodzimy do następnego punktu

dźwięk jest słabawy, nawet z kolumn. Czy podłączenie daca pozwoli swobodniej zagrać monitorom, mimo słabego źródła jakim jest telewizor?

4. Trzask kanałów to kolejny problem, a dodatkowo nie da się tych kanałów podgłaśniać za pomocą pilota upc. Jesteśmy po wizycie technika z upc. Jak stwierdził, interfejsy pomiędzy dekoderem a tv nie komunikują się poprawnie. Jest to taki chwilowy trzask/pisk, przy kilku kanałach nadawanych w innej jakości dźwięku (nie pamiętam jakiej). Czy w takiej sytuacji można coś poradzić? Oprócz półśrodków typu podłączenie audio przez chinche do dekodera. Problem jest dosyć popularny, z tego co zobaczyłem, niestety nie znalazłem na to żadnego sensownego rozwiązania.

5. Po wyłączeniu tv nie pamięta ustawień obrazu.

6. hdmi z kompa jest straszny, obraz puszczony przez hdmi z laptopa jest o wiele gorszej jakości niż ten sam puszczony bezpośrednio z tv.

Czy jest jakiś program bądź ustawienia, np. w vlc, które „polepszają” jakość odtwarzanych filmów w słabej jakości?

I zdanie od dziewczyny: czy przy takiej liczbie błędów, nie lepiej przesiąść się na samsunga UE55MU6102 (ta sama cena)?
Jak Mu6102 - to model 50" ma matrycę VA wysoko- kontrastową
Samsung 50MU6102 – test – TV TEST
 

grande

New member
Witam. Co do pisku w głośnikach, to moim zdaniem powinieneś wyłączyć opcję Dolby Digital w dekoderze UPC i problem powinien ustąpić. Mam tak samo na dekoderze nc+ a telewizor to TCL. Inna osoba zgłaszała taki sam problem na telewizorze Philips czyli nie ma reguły.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Zrób sobie kalibracje dla HDR i po kłopocie.
2. YT - nie sprawdzałem, zapytaj proszę urania-marek.
3. To wygląda, że masz słabe głośniki. Jeśli będą większej mocy będzie głośniej.
Na soundbarach działa bez zarzutu i tym głośniej im lepszy soundbar.
4. Tak jak masz info poniżej.
5. Jakich ustawień ?
Zawsze możesz wymienić na jaki chcesz.
A jakie masz wgrane aplikacje i wtyczki do kodi 17 ?
 

turysci

New member
Jakoś nie było czasu żeby odpisać ale kilka rzeczy się rozwiązało, a raczej pojawiły się perspektywy. W naszym przypadku było tak, ze byliśmy już o krok od oddania, ale czas pokazał, że w tym tv można się naprawdę zakochać. Niestety jak w większości przypadków rozwiązania muszą być szatę na miarę.

Odnośnie HDR'a widzę, że kalibracja faktycznie daje efekty wcześniej nie widziałem różnicy, Walczyłem głównie z netflixem, gdzie materiały w hdrze były wręcz odpychające. Jeżeli to nie tajemnica to poprosiłbym o podanie w miarę optymalnej konfiguracji do hdr'a. Chociażby na pw dla porównania tego co udało mi się uzyskać.

Z YT sytuacja wygląda tak, że wystarczy wejść w ustawienia/ aplikacje i tam odinstalować aktualizacje YT. Wtedy wraca do starej wersji i wszystko jest super, do czasu kiedy znowu sam się zaktualizuje. Zatem moje kolejny pytanie brzmi czy da się zablokować automatyczną aktualizacje?

Co do dźwięku z głośników to nieco się przyzwyczaiłem aczkolwiek po podłączeniu do starego samsunga poprzez chinche grały o niebo lepiej. Póki co podłączony jest przez wyjście słuchawkowe. Zastanawia mnie czy wyjście słuchawkowe ma taki sam wyrzut mocy jak wyjście optyczne? Niestety nie mam jak tego sprawdzić póki co więc może mógłby ktoś wypowiedzieć się na ten temat i czy jest różnica w dźwięku pomiędzy optykiem a jackiem w tym przypadku? Zastanawiam się na kupnem dac'a czy to poprawiłoby dźwięk bo w tym przypadku kupno amplitunera jest bez sensu. Niestety nadal uważam, że dźwięk jest wąskim gardłem w tym telewizorze. Od początku był cichy i bezpłciowy.


Kolejny punkt to UPC... przypadkowo natrafiłem na coś takiego jak Moduł CI o którym nie miałem zielonego pojęcia (byłem wkurzony gdy się tym dowiedziałem. Głównie na to, że technik z upc nawet nie wspomniał o takim rozwiązaniu). Czy ktoś testował to w tej kombinacji? Na próbę podłączyłem kabel od kablówki do TV żeby sprawdzić jakość programów. O dziwo dostępne programy były w gorszej jakości nawet gdy były w HD. Czy po podłączeniu modułu będą w lepszej? Teoretycznie nie ma to nic wspólnego bo moduł odkodowuje tylko sygnał ale może programy nadawane są wtedy w lepszej jakości?

Nie mam pojęcia czy opcja wyłączenia dolby digital w dekoderze w ogóle istnieje w tym modelu bo nic takiego nie znalazłem. Nie wiem dokładnie jaki to model dekodera, wygląda tak:
commons.wikimedia.org/wiki/File:Dekoder_UPC.png


Z kodim póki co nie udało mi się za bardzo zaprzyjaźnić. Na początku wydał mi się jakiś nieintuicyjny. Jego funkcjonalność do końca mi nie podpasowała także wróciłem do media center i vlc.

To tyle póki co.
 
Do góry