Android 7, znalezione błędy i sugestie ulepszeń

sulko

Member
Na tym nowym sofcie V346 mam problemy z odtwarzaniem filmów w Kodi i w wbudowanym Media player. Odtwarzanie zaczyna się bez dźwięku i po chwili zamula system. Miałem tak na początku po instalacji tej wersji, potem samo poprawiło się a teraz znowu. Wygląda to jak problem z dekodowaniem dźwięku. Netflix działa ok. Chyba wrócę do a6 poczekam aż się sytuacja wyjaśni bo szkoda nerwów i czasu. Ta wersja to przechodzi samą siebie, problem z przesterowaniem kolorów po hdr, a teraz nawet filmu nie można obejrzeć w Kodi.
 

DLUGI321

New member
Ja już kolejny raz wróciłem do 6 bo moim zdaniem działa o niebo lepiej od 7 która poprawiają cały czas a tu co aktualizacja to nowe błędy śmiem twierdzić że chyba już im się nie uda dopracować 7 a co dopiero oreo którym zaczynają się chwalić

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Na tym nowym sofcie V346 mam problemy z odtwarzaniem filmów w Kodi i w wbudowanym Media player. Odtwarzanie zaczyna się bez dźwięku i po chwili zamula system. Miałem tak na początku po instalacji tej wersji, potem samo poprawiło się a teraz znowu. Wygląda to jak problem z dekodowaniem dźwięku. Netflix działa ok. Chyba wrócę do a6 poczekam aż się sytuacja wyjaśni bo szkoda nerwów i czasu. Ta wersja to przechodzi samą siebie, problem z przesterowaniem kolorów po hdr, a teraz nawet filmu nie można obejrzeć w Kodi.
Okazało się że trzeba na chwilę puścić jakiś film na Netflix i to "odblokowuje" odtwarzanie filmów w Kodi (byle nie w hdr bo będą przesterowane kolory). Strasznie skomplikowane robi się użytkowanie tego telewizora :???:
 

AdamWGM

New member
Na tym nowym sofcie V346 mam problemy z odtwarzaniem filmów w Kodi i w wbudowanym Media player. Odtwarzanie zaczyna się bez dźwięku i po chwili zamula system. Miałem tak na początku po instalacji tej wersji, potem samo poprawiło się a teraz znowu. Wygląda to jak problem z dekodowaniem dźwięku. Netflix działa ok. Chyba wrócę do a6 poczekam aż się sytuacja wyjaśni bo szkoda nerwów i czasu. Ta wersja to przechodzi samą siebie, problem z przesterowaniem kolorów po hdr, a teraz nawet filmu nie można obejrzeć w Kodi.

Ja wczoraj też miałem podobny problem z Netflix, po 2-3 minutach klatkowanie, potem freez. Zamknięcie apki i wyłączanie tv nie pomagało, N w ogóle się nie uruchamiał.


Jak wyłączyłem Wi-Fi (mam net na kablu) to zaczęło działać.
 

n3q

New member
Jak tam Panowie, ktoś już przetestował nowy soft. Walczę sam z sobą podnajmując decyzje o wyborze nowego TV. Zastanawiam się czy wziąć sprawdzonego SAMSUNGA 43MU6172, który jest w rozmiarze/matrycą jakie mnie interesują, czy nieco większego TCL 49C7026 z niesprawnym, ale mającym fajne możliwości android TV.

Swoją drogą te telewizory szybko tanieją. Już teraz można go dostać z dodatkowym pilotem za 2450 zł w media ekspert.
 

pako_umrzyj

New member
Moja propozycja to przykleić nowy temat z wersjami softu, niejedna osoba szuka softu...
Tak wszystkie wersje z linkami bylyby w jednym miejscu? Zewnetrzny host lub u was.
Myślę że wszyszy byliby zadowoleni.
Ktoś chce upgrade to ściąga najnowszego, jak dużo problemów to robi downgrade do wersji która działała u niego najlepiej.
Pomyślcie o tym, te kilkanaście gb chyba znajdziecie na hostingu?
 

urania-marek

New member
Założyłem nowy temat bo mamy nowy android :D ale stare błędy w zdecydowanej większości niestety zostały:???:, dlatego wątpię czy ktoś z programistów TCL to czyta.
Z pozytywów to przełączanie i zamykanie aplikacji za pomocą klawisza home, bardzo przydatna funkcja.
Zmiany na gorsze co zauważyłem
1. Wcześniej gdy słuchałem muzyki na Kodi czy Radioline po uśpieniu telewizora muzyka grała dalej a ekran był wyłączony, teraz wyłącza się muzyka i ekran. Bardzo przydała by się funkcja wyłączenia ekranu , trzeba przecież dbać o środowisko.

w wersji v 353 jest wygaszanie ekranu.
 

sulko

Member
w wersji v 353 jest wygaszanie ekranu.
I tu TCL ma dużego plusa, tak samo jak za poprawę Timera . Mi do szczęścia brakuje jeszcze bezproblemowego wifi i DTS w Kodi. Chociaż sprawę wygaszacza rozwiązał bym trochę inaczej. Dodałbym menu po wciśnięciu power (uśpij, wyłącz ekran , wyłącz). Było by bardziej praktycznie( jak w komputerze). W tej chwili jak używa się tylko małego pilota to jest mały problem bo w Kodi czy Spotify nie można wejść w settings z małego pilota, i żeby wyłączyć ekran trzeba użyć dużego pilota. No ale ważne że sytuacja poprawia się.
 

sulko

Member
Począwszy od wersji 346 mam problem z dźwiękiem 5.1 w Kodi. Czasem zdarza się że działa, ale najczęściej włączenie dźwięku 5.1 kończy się zamuleniem systemu. Po wyłączeniu passthrough dźwięk stereo działa prawidłowo. We wcześniejszych wersjach był problem tylko z DTS w Kodi, teraz nie działa żaden dźwięk 5.1. W Netflix dźwięk 5.1 działa prawidłowo. Próbowałem różne wersje Kodi i w każdej jest to samo.
 

tomisk

New member
po zainstalowaniu aktualizacji 353 telewizor dwa razy sam się włączył z trybu stand by. Miał ktoś z was może podobny problem ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie natomiast na ekranie pozostaje cien z menu wyboru kanalow w tv naziemnej. Czyli ogladam np program pierwszy, zmienie na drugi (wywietla sie male menu z lista kanalow), po chwili to menu gasnie ale pozostaje cien - idzie odczytac napisy z menu. Trzeba zbowu przeskoczyc na inny kanal i spowrotem aby ten cien znikl.


No i kilka razy mialem trzaski - glosnosc sie na maksa zalaczyla, jakies trzaski bylo slychac i tv sam sie wylaczyl... teraz chyba update wyszedl bo narazie nie powtorzyla sie ta sytuacja.
 

pako_umrzyj

New member
U mnie v353 chodzi bardzo ładnie, nawet YT po aktualizacji chodzi płynnie, wcześniej musiałem odinstalować aktualizacje YT.
Netflix też płynniej chodzi.
Brak trzasków, cieni, podgłaśniania czy włączania tv.
Aktualizacja przez menu z v315 na v353 bez ustawień fabrycznych

Ustawienia fabryczne robione? Z jakiej wersji robiliście update? Ja miałem soft w pliku .zip
 
Ostatnia edycja:

arso

New member
U mnie v353 chodzi bardzo ładnie, nawet YT po aktualizacji chodzi płynnie, wcześniej musiałem odinstalować aktualizacje YT.
Netflix też płynniej chodzi.
Brak trzasków, cieni, podgłaśniania czy włączania tv.
Aktualizacja przez menu z v315 na v353 bez ustawień fabrycznych

Ustawienia fabryczne robione? Z jakiej wersji robiliście update? Ja miałem soft w pliku .zip


Podzielicie sie softem
 
Do góry