Android 7, znalezione błędy i sugestie ulepszeń

AdamWGM

New member
I ja też zostałem uszczęśliwiony wersją 336 (android 7)!!!

To co od razu zauważyłem to, że Netflix co 10 s. ma czkawke... przycina się na jakieś pół sekundy. A wszystko działało przez ostatnie pół roku. Jakieś rady poza downgrade? bo chyba nie ma opcji żeby wyłączyć aktualizację poza odcięciem netu (wyłączenie aplikacji aktualizatora jak widać nic nie dało, bo to zrobiłem).
 

jaro0508

Member
Z calym Szacunkiem dla Wszystkich ale nie mozna tak pisac ,ze Android to tylko sprawa Google i tyle.Firmy ktore go zapodają w swoich TV odpowiadaja za niego -koniec kropka .Nabywajac sprzet nie musza mnie interesowac kooperanci pracujacy na rzecz finalnego produktu.Wezmy buty zimowe ktore zaraz po zakupie mi sie rozłaża bo klej puszcza podeszwe.Znaczy ze mam miec pretensje do producenta kleju? i do niego skladac zazalenia?? Producent obuwia sam pozyskuje odpowiedni klej<a przynajmniej powinien>dla swoich wyrobow.Tak jest prawie ze wszystkim .Nabywca kupuje i oczekuje niezawodnosci..a jak jest to sami niejednokrotnie sie przekonujemy na wlasnej skorze...:)
 
Zróbcie reset do ustawień fabrycznych i to przycinanie powinno zniknąć. Ja tak miałem co prawda na andku 6.0, ale netflix i youtube przycinało po przywróceniu ustawień fabrycznych zaczęło chodzić normalnie.
 

AdamWGM

New member
To ja napiszę co mi się bardzo spodobało w android 7.
W menu dostępnym pod "i" można podejrzeć opis nadawanej audycji, ale teraz w 7 można przewijać kanały i sprawdzić co leci na innym:)
Dodatkowo można patrzyć więcej niż następna audycja i sam opis można teraz przewijać strzałkami a nie szukać kolorowych guzików. Czcionka też jest teraz czytelniejsza.

Muszę jeszcze sprawdzić wieczorem czy z tego menu można dodać audycje do harmonogramu, bo tego też mi brakuje.
 

lotis

New member
Również uszczęśliwiono mnie Androidem 7.0 na siłę .Interesuje mnie funkcja PIP jak ją włączyć? Widziałem też nowe ustawienia obrazu na YouTube w sony bravia.Czy na naszych TCL też ta funkcja jest ?
 

AdamWGM

New member
TV dziś się sam wyłączył i uruchomił, zaczął ładować od nowa całego androida i tak 10 min się kręciłu kółeczka. Wyjęcie wtyczki i ponowne uruchomienie pomogło...
Na module Cam CI NC+ na Canal+ discovery co 5-8min. utrata sygnału i komunikat o włożeniu karty CAM CI, podobna sytuacja była jeszcze na jednym kanale ale nazwy teraz nie pamiętam.

Wcześniej na Android 6, przez pół roku nigdy nie pojawiały sie takie problemy...
 

szejkus

New member
czy ktoś robił te ustawienia->pamięc i resetowanie-> ustawienia fabryczne netflix YT i Twitch działają poprawnie ?? nie tną i jeśli chodzi o twitcha czy pokazuje obraz??
 

lotis

New member
ustawienia->pamięc i resetowanie-> ustawienia fabryczne
odinstalują moje aplikacje ?Robicie jakiś backeup aplikacji ? Sporo mam doinstalowane i SPMC nie chciałbym tracić.
Tnie na androidzie 7.0 po aktualizacji a szczególnie na showmax
 
Tak reset do ustawień fabrycznych wywala wszystkie apki które zainstakowałeś, zostają tylko te fabrycznie zainstalowane.
Trzeba wszystkie hasła wypisywać od nowa.
 

szejkus

New member
reset zrobiony YT smiga ok nie wiem jak netflix ale Twitch zaczał działać po zmianie rozdzielczości odtwarzania.

POPRAWKA YT ZNOW SIE TNIE WIEC NIC Z TYM SIE CHYBA NIE ZROBI.
 
Ostatnia edycja:

AdamWGM

New member
Sprawdziliśmy - działa bez problemów.
Ma też nowe możliwości.

Czy jest już certyfikacja CAM CI dla NC+? Miałaby być do końca 2017... Jest to mega uciążliwe bo żeby mieć kanały wdłg listy operatora, musze instalować jakiś stary soft i potem upgrade.
 

DLUGI321

New member
Tak z ciekawości zapytam czy może ktoś sprawdzić czy po włączeniu filmu z Netflix Paradox Cloverfield TV przełącza mu się na HDR10 a po ponownym przełączeniu na zwykłą TV obraz staje się bardzo ciemny i niewyraźny dopiero ponowne wyłączenie i włączenie obraz wraca do normy
 

ligeza

Member
Tak z ciekawości zapytam czy może ktoś sprawdzić czy po włączeniu filmu z Netflix Paradox Cloverfield TV przełącza mu się na HDR10 a po ponownym przełączeniu na zwykłą TV obraz staje się bardzo ciemny i niewyraźny dopiero ponowne wyłączenie i włączenie obraz wraca do normy

Zerknij tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/1445641-post2069.html
Po włączeniu Demo HDR również u mnie coś podobnego występuje na c70 tylko obraz robi się bardzo jasny.
 

DLUGI321

New member
Walić ten system wracam kolejny raz do 6 i chyba trzeba na niej już pozostac jak ma mi tak obraz szwankowac po włączeniu HDR to ja dziękuję teraz jeszcze coś odbiło TV C70 niby sam się zrestartowal ale dźwięk leciał cały czas na maxa i zero reakcji na pilota podejrzewam że sąsiedzi też to słyszeli bo tak głośno na....dalal tak że bardzo dziękuję zlamasom z TCL za taką poprawkę jedno naprawia to dwie kolejne życzy śpi....la tylko tak dalej TCL

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

AdamWGM

New member
soft v346 tv65c70:
- serial na Netflix (w UHD), jeden odcinek leci ok, włącza się drugi i kolory wyprane wszystko mega jasne / białe. Pomaga wyjście z odcinka i odpalenie jeszcze raz.
- ogólnie kolory na TV mi się nie podobają, skóra jest jakaś mocno różowa/czerowna (nie grzebałem jeszcze w tych ustawieniach - prawdopodobnie zostały te co były przed aktualizacją softu, ale obraz wyświetla na 100% inny - bo do poprzedniego obrazu przez pół roku już się przyzwyczaiłem).
 

sulko

Member
soft v346 p60 55'
Nareszcie jest screen off, chociaż rozwiązał bym to inaczej np. przez menu kontekstowe przy długim power off. Pip może się przydać, timer też. Coś ruszyło się w dobrym kierunku.
Nie zrobione:
1.Nie działa jednocześnie power instant i wifi teraz jest nawet gorzej bo power instant działa losowo nawet przy wyłączonym wifi. Wcześniej przy wyłączonym wifi power instant działał perfekcyjnie. Jest to błąd krytyczny, wifi i włączanie telewizora to podstawowe funkcje, w zasadzie kwalifikuje telewizor do zwrotu na niezgodność z umową.
2.Doszły przesterowania kolorów pojawiające się losowo po wyjściu z trybu hdr.
3. Nie działa dalej DTS passthrouht z innych aplikacji niż wbudowany player.
4 . Brak edycji ustawień własnych w balansie bieli. (można to obejść przez edycje White balance/warm2 w service menu).
Dodam że robiłem wszelkie możliwe resety te w service menu też.
Tak że generalnie szału nie ale widać światełko w tunelu. Mi do szczęścia wystarczyło by teraz działające bezproblemowo power instant, wifi i DTS passthrough czyli nie mam wielkich wymagań.
Przyszłe modele mają mieć te same bebechy od Mediateka, tak że jest nadzieja że przyszłe softy mogą mieć wsparcie dla starych modeli, ale to tylko moje gdybania jak będzie zobaczymy.
 
Do góry