Android 7, znalezione błędy i sugestie ulepszeń

DLUGI321

New member
Nowy android i kolejna porcja błędów
-ciągłe parowanie pilota do wybierania głosowego po każdym wyłączeniu TV
-gubienie wprowadzonego loginu i hasła do Netflix po każdym wyłączeniu TV
-dalej brak poprawnej współpracy z modułem CI
-ZA...CIE zacinający się SmartTV
-gorzej działąjące WiFi niż w poprzedniej wersji androida 6
-brak opcji Balansu bieli co uniemożliwia kalibrację
-wyszukiwanie kanałów też nie działa idealnie trzeba się nagimnastykować by TV znalazł wszystkie kanały na 6 tego nie było wyszukiwał wszystko od strzała.
-dzwięk taki sobie nie rozumie czym się tak ludzie podniecają.
można by jeszcze długo wymieniać ogólnie sam system to porażka a i oczywiście porażką jest też sam TCL który tak szumnie chciał wejść na rynek i pokazać co to nie oni a wyszło standardowo wielka klapa i przechwałki. TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA OD TEJ FIRMY OBECNIE ŻAŁUJE ZAKUPU C70 właśnie ze względu na tragiczny system i przereklamowany obraz
 

rafalcool1

New member
Nowy android i kolejna porcja błędów
-ciągłe parowanie pilota do wybierania głosowego po każdym wyłączeniu TV
-gubienie wprowadzonego loginu i hasła do Netflix po każdym wyłączeniu TV
-dalej brak poprawnej współpracy z modułem CI
-ZA...CIE zacinający się SmartTV
-gorzej działąjące WiFi niż w poprzedniej wersji androida 6
-brak opcji Balansu bieli co uniemożliwia kalibrację
-wyszukiwanie kanałów też nie działa idealnie trzeba się nagimnastykować by TV znalazł wszystkie kanały na 6 tego nie było wyszukiwał wszystko od strzała.
-dzwięk taki sobie nie rozumie czym się tak ludzie podniecają.
można by jeszcze długo wymieniać ogólnie sam system to porażka a i oczywiście porażką jest też sam TCL który tak szumnie chciał wejść na rynek i pokazać co to nie oni a wyszło standardowo wielka klapa i przechwałki. TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA OD TEJ FIRMY OBECNIE ŻAŁUJE ZAKUPU C70 właśnie ze względu na tragiczny system i przereklamowany obraz
Nic dodać nic nic ująć.
TCL nawet nie umie poprawnie obsłużyć funkcji "HDMI-CEC".
Jaka firma taki support.
 

ligeza

Member
Również bym się drugi raz zastanowił przed kupnem, najbardziej dla mnie denerwujące są małe kąty, bo już wystarczy lekko z boku popatrzeć aby czerwony był wyblakły oraz taka banalna rzecz jak minijack który nie zawsze działa i trzeba TV restartować.
 

Rt81

New member
Dzisiaj pobrała mi się aktualizacja do androida 7 i zaczęła sypać błędami,nie dało się wejść w ustawienia,cec nie działał z kodi też problem. Najgorsze że nie mogłem wgrać starego softu z 6. Więc postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne telewizora i jakie zdziwienie że wszystko zaczęło działać jak trzeba,nawet jest opcja regulacji balansu bieli( nie 10p). Kodi po instalacji działa już normalnie. Na tą chwilę jestem z 7 zadowolony. A jak ktoś ma problemy niech spróbuje przywrócić ustawienia fabryczne może pomoże jak pomogło u mnie.
 

AdamWGM

New member
Dzisiaj pobrała mi się aktualizacja do androida 7 i zaczęła sypać błędami,nie dało się wejść w ustawienia,cec nie działał z kodi też problem. Najgorsze że nie mogłem wgrać starego softu z 6. Więc postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne telewizora i jakie zdziwienie że wszystko zaczęło działać jak trzeba,nawet jest opcja regulacji balansu bieli( nie 10p). Kodi po instalacji działa już normalnie. Na tą chwilę jestem z 7 zadowolony. A jak ktoś ma problemy niech spróbuje przywrócić ustawienia fabryczne może pomoże jak pomogło u mnie.


Czy to powoduję też usunięcie listy kanałów?
 

AdamWGM

New member
Cóż - jak się można domyślać - takie kanały jak były fabrycznie :)


Ja się nie chcę domyślać, tylko konkretnie pytam o doświadczenie czy skasowały Ci się kanały?


Czy po instalacji 7 robiłeś od razu ponowny skan kanałów? czy najpierw sprawdziłeś czy są? Bo na 6 jak się nie zrobiło ponownego skanu to kanały się nie kasowały.
 

Wild Zenon

New member
Witam,
po ponad tygodniu użytkowania - TCL 75C70 - muszę również napisać to co się dzieje z tą maszyną.
Od samego początku problem z podłączeniem HDMI ARC z amplitunerem. Na początku wystarczyło wyłączyć i załączyć i zaskakiwało - dzisiaj nie ma na to lekarstwa. Czasami można godzinę przełączać i wyłączać aż zaskoczy i nie ma się pewności - 2 kable HDMI z wyższej półki nic nie pomagają. Jeszcze kilka takich akcji i albo rzucę w ekran pilotem albo dzwonię z REKLAMACJĄ.
Pilot głosowy - działa, nie działa, działa, nie działa, wylogowuje, loguje itd itd. Pierwsze wrażenie - ale bajer! - teraz przestałem używać.
You Tube - materiał początek bardzo dobrze - choć widać i słychać że dźwięk ma opóźnienie. Po tygodniu całkowita zwiecha, przeskakuje, przeciąga - TRAGEDIA. Łącze 50 po światłowodzie. Po przełączenie na Xbox One X - You Tube bajka - to tak dla porównania.
Netflix - początek świetnie - teraz raz dobrze a tak to tnie i wywala.
Oglądając Netflixa lub Youtube nie można nic zmieniać w TV bo się zaraz zacina.
System TV po tygodniu pracuje jakby 10 lat bez przerwy pracował w kamieniołomie. Do wymiany!
Jest mega - nie miło zaskoczony tym TV w kategorii system operacyjny - NIE POLECAM - będę dzwonił z reklamacją.

Ogólnie szkoda bo obraz nie najgorszy a tak to z tym system który nie nadaje się do niczego powoduje rozterki że wybór był jednak zły :(
 

Whiteman13

New member
U mnie pomaga jak dam mu w menu "Uruchom ponownie". Z tego co widzę po tych kilku dniach to taka loteria, raz jest ok raz się przymula.

Witam,
po ponad tygodniu użytkowania - TCL 75C70 - muszę również napisać to co się dzieje z tą maszyną.
Od samego początku problem z podłączeniem HDMI ARC z amplitunerem. Na początku wystarczyło wyłączyć i załączyć i zaskakiwało - dzisiaj nie ma na to lekarstwa. Czasami można godzinę przełączać i wyłączać aż zaskoczy i nie ma się pewności - 2 kable HDMI z wyższej półki nic nie pomagają. Jeszcze kilka takich akcji i albo rzucę w ekran pilotem albo dzwonię z REKLAMACJĄ.
Pilot głosowy - działa, nie działa, działa, nie działa, wylogowuje, loguje itd itd. Pierwsze wrażenie - ale bajer! - teraz przestałem używać.
You Tube - materiał początek bardzo dobrze - choć widać i słychać że dźwięk ma opóźnienie. Po tygodniu całkowita zwiecha, przeskakuje, przeciąga - TRAGEDIA. Łącze 50 po światłowodzie. Po przełączenie na Xbox One X - You Tube bajka - to tak dla porównania.
Netflix - początek świetnie - teraz raz dobrze a tak to tnie i wywala.
Oglądając Netflixa lub Youtube nie można nic zmieniać w TV bo się zaraz zacina.
System TV po tygodniu pracuje jakby 10 lat bez przerwy pracował w kamieniołomie. Do wymiany!
Jest mega - nie miło zaskoczony tym TV w kategorii system operacyjny - NIE POLECAM - będę dzwonił z reklamacją.

Ogólnie szkoda bo obraz nie najgorszy a tak to z tym system który nie nadaje się do niczego powoduje rozterki że wybór był jednak zły :(
 

sulko

Member
Ogarnąłem w końcu mój problem z wifi i z Instant Power na androidzie 7. Okazało się że u mnie wifi i Instant Power nie działają razem „gryzą się”. Jak mam włączone wifi funkcja Power On nie działa lub działa sporadycznie, dodatkowo telewizor często restartuje się, przy wyłączonym wifi Power on działa i telewizor działa stabilnie. Czyli albo rybki, albo akwarium. Sytuacja taka jest nie do zaakceptowania. Wgląda to na problem z sterownikami karty wifi, może są instalowane różne karty wifi, dlatego nie każdy ma ten problem. Smutne jest że programiści TCL mają problem z ogarnięciem tak podstawowych funkcji jak wyłączenie i włączenie i praca wifi. Z innej beczki, czy rozwiązał ktoś problem braku balansu bieli na androidzie 7 ?. Jest balans bieli w menu serwisowym ale brakuje tam ustawień własnych, jest za to warm2.
 

sulko

Member
Zgłaszałem błędy do TCl i dostałem odpowiedź:
"Uprzejmię informuję, iż w związku z najnowszą aktualizacją Android 7 dla naszych telewizorów, występuje wiele problemów, które wcześniej nie miały miejsca.

Nasz zespół pracuje intensywnie, aby dołożyć wszelkich starań i zlikwidować wszystkie zaistniałe usterki.

Pańskie sugestie zostały przesłane do naszych inżynierów i w ciągu najbliższych 2 tygodni powinna pojawić się najnowsza aktualizacja."
Jak będzie zobaczymy
 

xRAFx

New member
Marudzicie jak byście nigdy komputera z windowsem nie widzieli :) Tam system wymaga poprawek usprawnień itp. non stop :)
To tylko TV z andkiem, chcieliście na szybko 7 to jest szybko ale za to my jesteśmy "beta testerami", system nie jest zamknięty rozwija się to wyskakują czasem kwiatki ;) ważne żeby producent w miarę szybko reagował, poczekamy te 2-3 tygodnie ;)
u55c7006
 

ebola1972

Member
Wersja 7 byla na forum nieoficjalnie na dlugo wczesniej zanim producent wystawil 7 online do pobrania. Bledy byly sygnalizowane. Mimo wszystko wypuscil gniota online. I to jest żenujące.
 

sulko

Member
Marudzicie jak byście nigdy komputera z windowsem nie widzieli :) Tam system wymaga poprawek usprawnień itp. non stop :)
To tylko TV z andkiem, chcieliście na szybko 7 to jest szybko ale za to my jesteśmy "beta testerami", system nie jest zamknięty rozwija się to wyskakują czasem kwiatki ;) ważne żeby producent w miarę szybko reagował, poczekamy te 2-3 tygodnie ;)
u55c7006
Jak byśmy nie marudzili to poprawek by nie było :wink:
 

DLUGI321

New member
Jeszcze bardziej zj...ana poprawka niż pierwsza wersja 7 odradzilbym aktualizacje ale niestety TCL tak nas uszczesliwil że prócz odlaczenia internetu nie ma opcji by z niej zrezygnować i trzeba teraz na siłę korzystać z badziewnego niedopracowanego androida od idiotow z TCL

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 
Do góry