Problem - moduł CI z kartą Smart HD+ nie odkodowuje kanałów

domanz

New member
Moja konfguracja to TCL 55C70 + moduł CI Technicrypt CX (z papryczką) + karta Smart HD+.

Moduł Ci jest sprawny, karta działająca i doładowana do maja 2018.

Po pierwszym zeskanowaniu listy kanałów z HotBirda i włożeniu modułu CI z kartą do telewizora wszystkie zakodowane kanały wyświetały się.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV nie działają już żadne kanały kodowane. Na każdym zakodowanym kanale naprzemiennie wyskakuje ramka "Interfejs CI: Brak dostępu" oraz komunikat "Kodowany kanał".

Kanały FTA z satelity działają, problem jest tylko z kodowanymi.

Wyciąganie i wkładanie modułu CI nie pomaga, tak samo jak wyłączanie i włączanie TV.

Ktoś się orientuje co jest przyczyną problemu? I dlaczego po pierwszym włożeniu modułu CI wyświetlały się zakodowane kanały, a teraz już nie działają?
 

domanz

New member
Może zepsuł się moduł albo karta albo złącze CI

Moduł działa (sprawdzony na innym telewizorze), karta też działa. Złącze w telewizorze działa, bo wykrywa kartę i status subskrypcji.

Czekam na inne opinie. Widziałem, że ludzi pisali o problemach z innymi kartami (Polsat, NC+), więc pewnie z telewizorem jest coś nie tak.
 

domanz

New member
Hehe, wolałbym informację z którym modułem CI na 100% działa TCL 55C70, to bym go kupił. Inne telewizory mało mnie interesują ;)
 

domanz

New member
Napisz Hollex.pl a pewnie wiadomość dotrze..

Kupiłem moduł Smit z tęczą, ale też nie działa na moim telewizorze.

Czyli mam teraz dwa moduły CI:Technisat oraz Smit, które nie współpracują z moim TCL 55C70.

Pojadę na dniach do https://sklep.awhandel.pl/ i na miejscu sprawdzę na innych telewizorach oba moduły z włożoną moją kartą SmartHD+.

Póki co ewidentnie wygląda to na problem z firmware telewizora :( Niestety, zanosi się, że będę musiał kupić zewnętrzny tuner i podpinać go przez HDMI...
 

domanz

New member
Moja konfguracja to TCL 55C70 + moduł CI Technicrypt CX (z papryczką) + karta Smart HD+.

Moduł Ci jest sprawny, karta działająca i doładowana do maja 2018.

Po pierwszym zeskanowaniu listy kanałów z HotBirda i włożeniu modułu CI z kartą do telewizora wszystkie zakodowane kanały wyświetały się.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV nie działają już żadne kanały kodowane. Na każdym zakodowanym kanale naprzemiennie wyskakuje ramka "Interfejs CI: Brak dostępu" oraz komunikat "Kodowany kanał".

Kanały FTA z satelity działają, problem jest tylko z kodowanymi.

Wyciąganie i wkładanie modułu CI nie pomaga, tak samo jak wyłączanie i włączanie TV.

Ktoś się orientuje co jest przyczyną problemu? I dlaczego po pierwszym włożeniu modułu CI wyświetlały się zakodowane kanały, a teraz już nie działają?

Edit: problem rozwiązany po zakupieniu innej karty CI (Smit z tęczą). Kodowane programy działają.

Jednak nadal po włączeniu telewizora włącza się czerwona ramaka z informacją o włożonej karcie CI (co n dłuższą metę jest niepotrzebne i irytujące)

Część kanałów kodowanych odkodowuje się po dobrych kilku sekundach, tak jakby telewizor miał laga przy odczycie karty w module CI.

To są problemy już wcześniej zgłoszone przez innych użytkowników TCL C70
 
Do góry