TCL U65X9006 "Wyrazistość ruchów"

domanwrc

New member
Uruchomiłem dzisiaj nowo zakupiony TV i mam pewien problem.
Jestem wyczulony na wszystkie "upłynniacze", dlatego zarówno redukcję rozmazania, jak i redukcję migotania mam ustawione na 0. Przy zmianie źródła, bądź wyjściu do menu głównego i powróceniu do oglądania, włączają mi się "upłynniacze" obrazu. W menu nadal wszystko ustawione jest na 0, ale muszę przesunąć suwak na 1, później na 0 i wtedy ekran wraca do normy. Przy ustawieniu na 1 dzieje się tak samo - bardzo mocno zmodyfikowany obraz i dopiero przy zmianie wartości wszystko wraca do normy.
Jest to bardzo uciążliwe i odbiera przyjemność z oglądania.

Miał ktoś może taki problem i wie, jak sobie z nim poradzić?
 

domanwrc

New member
Zapisują się i widać ustawione przeze mnie wartości(nieważne ile ustawię, czy 0 czy 1), ale TV sobie z tego nic nie robi i włącza polepszacze na maksa.
Jak przestawię wartość o 1 w obojętną stronę, to zaskakuje i jest tak, jak ustawiłem(i wartość na regulacji i płynność obrazu) do momentu wyłączenia TV lub zmiany źródła.
Robiłem już restart do fabrycznych wartości i nic nie pomogło. Aktualizacja żadna nie jest dostępna.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Zapisują się i widać ustawione przeze mnie wartości(nieważne ile ustawię, czy 0 czy 1), ale TV sobie z tego nic nie robi i włącza polepszacze na maksa.
Jak przestawię wartość o 1 w obojętną stronę, to zaskakuje i jest tak, jak ustawiłem(i wartość na regulacji i płynność obrazu) do momentu wyłączenia TV lub zmiany źródła.
Robiłem już restart do fabrycznych wartości i nic nie pomogło. Aktualizacja żadna nie jest dostępna.

Gdzieś pisano już że TCL ma problem z upłynniaczami i jest to jeszcze niedopracowane.
Spytaj KIKI-ego może ma jakiś pomysł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
Upłynniacze w tym modelu działają bez problemów ale wymagają kalibracji.
Masz zrobioną kalibrację ?
 

domanwrc

New member
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi.
Upłynniacze w tym modelu działają bez problemów ale wymagają kalibracji.
Masz zrobioną kalibrację ?
Nie robiłem kalibracji, ale moim zdaniem, to nie tam jest problem. On po prostu pomija moje ustawienia i włącza "redukcję migotania" na 10(choć widoczna jest wartość ustawiona przeze mnie).

Dzieje się to niezależnie od wszystkich innych ustawień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dałem Ci kontakt do kolegi.
A kalibracja do tego modelu znacznie poprawia jakość końcową.
 

domanwrc

New member
Wgrałem Androida 7, ale to niestety nic nie zmieniło.
Telewizor miał zapamiętane wszystkie ustawienia obrazu po zainstalowaniu nowego systemu.
Wynika z tego wg mnie, że jest to wada telewizora, a nie Androida.

Do zmiany ustawień dochodzi nawet podczas oglądania Netflixa w HDR. Kiedy przy przełączaniu na kolejny odcinek na chwilę wyłącza się HDR, to na początku kolejnego odcinka znowu trzeba ten upłynniacz wyłączyć.

Proszę mi wierzyć, że skutecznie odbiera to przyjemność korzystania z TV...

Zastanawia mnie jeszcze to w jaki sposób skalibrować na nowym sofcie TV, skoro nie można ustawić balansu bieli... Pomimo wybrania ustawień własnych nie pojawia się opcja ich zmiany.

EDIT:

Okazuje się, że nie tylko ja tak mam!

Wrzucam link do konkretnego momentu z filmu:
https://youtu.be/rCB4b2Cx5eY?t=280

Dla mnie to jest element dyskwalifikujący ten telewizor.
 
Ostatnia edycja:

malock

New member
Do zmiany ustawień dochodzi nawet podczas oglądania Netflixa w HDR. Kiedy przy przełączaniu na kolejny odcinek na chwilę wyłącza się HDR, to na początku kolejnego odcinka znowu trzeba ten upłynniacz wyłączyć.


@domanwrc czy coś się w tej kwesti zmieniło, jakaś aktualizacja softu pomogła lub kalibracja? czy dalej kaszana?
 
Do góry