1080p z dysku na TCL

SRLSR

Member
Hej,

Jak odtwarzacie Full HD Video na TCL?

VLC nie widzi mi USB. Mogę przez ES File Explorer puścić coś, ale zamiast DTS na AVR mam Logic 7. Podobno to jakiś format używany przez Harman Kardon, ale jakoś brak mi kontroli.
Kodi albo nie puszcza passthrough przez ARC albo haczy i buforuje (wtedy też Logic 7).

Nie wiem na czym polega mój problem.
Chętnie usłyszę jak Wy sobie z tym radzicie...

Z góry dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
U mnie w Full HD Kodi działa dobrze, dzwięk mam po spdif, jest 5.1 bez zniekształceń. Gorsza sprawa jest z 4K tu tylko wbudowany media center działa dobrze. Jakie masz firmware, może tu jest problem. Jest taki fork Kodi SPMC on ma dobrze zrobiony passthrough.
 
Ostatnia edycja:

SRLSR

Member
Soft mam najnowszy z forum.

Moje Kodi nie chce też przyjmować Add-Onów z zewnętrznych repozytoriów, bo mówi że nie ma połączenia (mimo iż np. skórki do Kodi zasysa...)

A jak wskazałeś kodi ścieżkę do USB? Mi się udaje tylko przez dysk sieciowy (co też ma niebagatelny wpływ na prędkość odtwarzania).
 

dexterjj

New member
U mnie w Full HD Kodi działa dobrze, dzwięk mam po spdif, jest 5.1 bez zniekształceń. Gorsza sprawa jest z 4K tu tylko wbudowany media center działa dobrze. Jakie masz firmware, może tu jest problem. Jest taki fork Kodi SPMC on ma dobrze zrobiony passthrough.

U mnie na C70, vlc coś miał problemy, lecz na media center bez problemu oglądam 4k przez usb lub DLNA
 

sulko

Member
Media center radzi sobie u mnie z 4K po lanie ale z plikami po 30-40 GB. Z remux czyli kopiami 1:1 które maja po około 60 GB to już niestety przycina. Moze to jest kwestia lanu 100 mbit (telewizor ma tylko 100 mbit lan, trochę kpina do 4K). Po usb jeszcze nie próbowałem.
 
Ostatnia edycja:

dexterjj

New member
Od nie dawna mam ten tv, puki co bez problemu 4k 30-40gb pliki odtwarzałem , na weekend sprawdzę na większych przez lan / wifi / usb / DLNA i dam znać jak u mnie sytuacja wygląda.
 

sulko

Member
Odpaliłem fim 50 GB z dysku na usb 2.0 i idzie bez zająknięcia. Czyli wąskim gardłem jest lan. Teoretycznie ten film powinien iść po lanie 100mbit bo ma bitrate około 45mbit,. Zauważyłem też że przy oglądaniu z dysku system jest bardziej responsywny pilot szybciej reaguje. Zamówiłem sobie kartę lan 1 Gbit na usb 3.0 zobaczymy jak będzie.
 

k@li111

New member
Mi 65UC6406 z routerem ConnectBox UPC łączy się z prędkością około 800 Mbps na WiFi 5GHz.
Filmy 4K na VLC i KODI prawie wszystkie rwą.
Filmy FHD 40GB wszystkie OK.
Nie sprawdzałem jeszcze ten wbudowany Media Center.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Przed chwilą oglądałem film 76GB po lanie i nie było problemu
To bardzo dobra wiadomość. Po lanie rozumiem że po kablu ?, odtwarzałeś w Media Center ?, przez smb, nfs, dlna, czy może inny serwer ?. Pytam bo mi się udaje odtwarzać tak duże pliki tylko przez usb i ciekawy jestem jak to osiągnąłeś.
 
Do góry