TCL 55XE lub 55X9002 XESS - test, czyli pierwszy taki telewizor w historii TCLa. Jest Moc!.

Status
Zamknięty.

pysioslaw

New member
Kolorami przede wszustkim, jakością dźwięku i wygladem, TCL jest specyficzny, ale coś w sobie ma Philips jest brzydki, Philips ma ambilight, fajny bajer, ale nie udało mu się tym wygrać . Sony XE85 które też oglądałem wcześniej, słabo dawał radę z androidem jakoś dźwięku zerowa obraz ok. Decyzja trudna, ale padło na X2 narazie nie żałuję

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Czyli oglądałeś tylko ten tv czy kupiłeś już, bo piszesz, że nie żałujesz na razie :). Możesz zrobić zdjęcie ekranu tylko z czarnym tłem w nocy i pasy czarne góra i dół podczas filmu, też w nocy - tzn. ze zgaszonym światłem w pomieszczeniu i tylko tv świeci.
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
No chyba żartujesz. Spójrz na VW Polo i pasy. O nie mają być kremowe tylko białe. Napis Blossom też powinien być biały. Przecież wiele osób to wychwyciło od razu. Albo nie był skalibrowany albo to nie pomogło lub też był włączony jakiś tryb obrazu np. typu "ciepły" (choć nie wiem czy on taki ma). No chyba, że coś nie tak z tym egzemplarzem. No kto wie. Ale żółty zafarb jest widoczny.

Mam podobne zdanie. Być może ten X2 wyświetla biały prawidłowo. Być może nawet najlepiej w swojej klasie. Ale naprawdę, jakby brać pod uwagę tylko zdjęcia prównujące TCL do LGika z tego testu to chyba nikt nie brałby TCL-a pod uwagę. Przecież na zdjęciach zamiast białego jest nawet nie kremowy tylko żółty... Powiem inaczej, wydaje mi się, że to niemożliwe aby biel w tym TV była tak zła jak to wyszło na zdjęciach.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Akurat faktycznie widać ten biały że nie jest zbyt biały ale to jest tylko zdjęcie...to samo było z różowym słoniem w p60 , trzeba kupić x2 i samemu sprawdzić.Czy ktoś ma X2 i widzi jakiś zafarb żóltego czy brudny biały?zapytajmy użytkowników,oni go mają więc niech się wypowiedzą.Wyjaśnimy sprawę raz na zawsze
 

pysioslaw

New member
Ten 'film' ma tendencję do ocieplania kolorów, przez co biały wpada w nieco inne odcienie, w innych wypadkach biały jest biały

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już odpowiedzieli- biały jest biały.
I nawet jak będzie 1000 kolejnych zapytań - biały pozostanie .... biały !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Biały zostanie biały choćbyś domyślał się kolejne 100 razy !
Kup proszę, sprawdź proszę i dopiero opisuj.
 

pysioslaw

New member
Już kilkakrotnie się wypowiadałem, zależy od uatawien, na zdjęciu załączony dość ciepły 'film'. Przy telewizorze MacBook Pro Retina. Możecie sami osądzić czystość bieli.
366293bfd8e9a96e5493f5828b36ff2e.jpg


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

dzonson

New member
Siemanko.Mógłby mi ktoś sprawdzić te apki tzn.Iple.tvpvod i tvnplayer.Czy są dostępne w sklepie android tv czy trzeba instalować z zewnętrznych źródeł. I czy te apki działają.Dziękuję ;-)))))
 

pysioslaw

New member
Nie ma najmniejszego sensu porównywanie Oleda z LCD, jak ktoś dysponuje kasa na oled i chcenia na taki telewizor wydać jiexhbkupuje, raczej żadne LCD nie dorówna kolorami.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

witia24

New member
CZY wy ludzie jesteście jakieś tępe masy (nie obrażając nikogo tylko uświadamiając),
gdy robicie zdjęcie stojących koło siebie tv i puszczacie ten sam film kadr czy jak to nazwać i na jednym biel jest biała a na drugim brudno biała, to albo ustawienie jednego tv było ustawione na ocieplenie kolorów albo wyświetlana biel jest zakłamana i BASTA!!!

Wiec proszę o uczciwy test tych tv a nie zwalanie podjedz i zobacz, zamów i odeślij jak ci nie będzie pasować.

Wiem że demokracja to wysyp ...........???????????? ale i są osoby myślące więc proszę dla nich o test, zestawienie tych tv po kalibracji i na tych samych ustawieniach obrazu na przykład FILM , GRA itd.

Pozdrawiam myślących rozsądnie w tych czasach demokracji głu............
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I dalej możesz pisać o demokracji i rozwoju jej w dziejach ludzkości...
A biel w TCLu i tak zostanie biała.
I rozpacz czarna tu nic nie pomoże.
 

witia24

New member
CO ci zależy, masz dwa tv w salonie zrób jeszcze raz foto tych tv na paru ustawieniach FIM, GRA ITD, ale ty nie będziesz odpisywał i odpisywał że biel jest biała 1000 razy i tyle, dla mnie to strata czasu.
I coś jest na rzeczy z tą bielą, po prostu sam źle zestawiłeś porównanie dwóch tv i strzeliłeś sam sobie w kolano------- kolaneczko.

Jeszcze raz pozdrawiam myślących.
 
Status
Zamknięty.
Do góry