TCL 55XE lub 55X9002 XESS - test, czyli pierwszy taki telewizor w historii TCLa. Jest Moc!.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie wymieniamy.
OLED LG za 4999 zł z kalibracją od ręki.
Qled TCL 55XE (55X9006) za 4599 zł z kalibracją od ręki.
Każdy wybiera co chce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Oled 4K kosztuje trzy razy tyle co C70 - więc jaki sens?
I Oled 4K kosztuje dwa razy tyle co Qled TCla ..

Zdjęcia stricte z Oledem są w teście.

A ile masz max kasy ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
OLED wygrywa obrazem i 100hz , jak nie potrzebujesz 4K to bierz OLED-a jak potrzebujesz 4K to bierz X2 bo jest lepszy od C70.Masz rację forum jest do wyrażania opinii ale porównywać X2 do OLED-a no to nie bardzo.To nie ta półka...OLED-a można porównać do OLED-a a tego X2 co najwyżej do QLED-a od Samsunga
 

arturroz

New member
Porównanie OLEDa z QLEDem tez ma sens. Zwłaszcza dla tych mniej zorientowanych którzy dopiero zaczynają poszukiwania nowego telewizora. Oczywiście ktoś bardziej doswiadcczony w tej materii nie będzie mial takiego dylematu.
Kiki, to jak jest z tą kalibracją przed wykonaniem testu? Byla ona przeprowadzona czy nie, bo nie zauważyłem odpowiedzi na to pytanie.
 

Desverger

New member
Pytanie jaki kolor powinny mieć te kwiaty biały czy żólty...jeden z telewizorów zakłamuje kolor,według mnie one powinny być żółte...

No chyba żartujesz. Spójrz na VW Polo i pasy. O nie mają być kremowe tylko białe. Napis Blossom też powinien być biały. Przecież wiele osób to wychwyciło od razu. Albo nie był skalibrowany albo to nie pomogło lub też był włączony jakiś tryb obrazu np. typu "ciepły" (choć nie wiem czy on taki ma). No chyba, że coś nie tak z tym egzemplarzem. No kto wie. Ale żółty zafarb jest widoczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzisiaj i do mnie dotarł 65X2. Najbardziej bałem sie o transport i wynikłe z tego ewentualne problemy i powiem szczerze, byłem mocno zaskoczony oczywiście pozytywnie. Gość miał na pace tylko TV, solidnie poprzypinane. Po przytarganiu go do mieszkania, rozpakował, wywiercił dziury w ścianie, powiesił i podłaczył TV, nawet chciał się nim trochę pobawić
Moje pierwsze wrażenia? W tej chwili oglądam kuchenne rewolucje, obraz bajka, dźwięk mistrzostwo świata. Jednym słowem WOW !!!

http://www.hdtv.com.pl/forum/1414238-post216.html
 

Desverger

New member
To samo jeżeli chodzi o kwiaty - te z napisem The Blossoms. Kwiaty na TCLu są żółte, w LG wpadają w biel. Z tego co piszesz kiki, to jest telewizor po kalibracji ????? Jeżeli chodzi o szczegółowość, to drugi plan, liście na drzewie nad Volvo po prawej stronie, na LG widać zarysy liści, na TCL rozmazaną plamkę zieleni.

Co do liści to jest to widoczne - tak samo zachowywał się C70 na teście na są sąsiednim forum, to jest było to widoczne przy brzegu ekranu gdy kamera się przesuwała. Zresztą widziałem to na żywo w CH Janki gdzie był C70. To nie dziwota bo 100Hz to nie jest. W środku ekranu było OK. Jeżeli z tym żółtym zafarbem to był jednostkowy przypadek to TV zapowiada się na niezłego kozaka i chyba przytulę 65'' (bo OLED 65 jest na razie za drogi dla mnie a 55" to za mały rozmiar pomimo, że byłby to OLED)a dla rodziców 55''. Poczekam jeszcze na opinie szczęśliwych posiadaczy X2 oraz testy na innych portalach. Testujcie więc drodzy forumowicze - niezdecydowani czekają :D
 

witia24

New member
kasy mam do 5000 max ale mi chodzi o porównanie oleda lg hd 5000 tysi------ do tcl c70 uhd----3000tysi------ i tcl x2 uhd 5000tysi więc cenowo podobnie.

Widzę że często nie odpowiadasz na pytania, tylko wymijająco jak politycy pytanie jest konkretne o coś a ty odpowiadasz częściowo albo zagajasz o czymś innym może na polityka się nadasz bez urazy.

No to jak jest z tym kolorem żółtym co powinien być biały, pasy auto nie wspomnie o innych odcieniach pozostałych kolorów ja to widzę na pierwszy rzut oka.

I nie czepiam się
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz w sklepie.
Kilka osób już się umówiło, niektórzy będą już jutro.
Dwie osoby od razu kupiły po wizycie.
Jedna para się zastanawia - żonie się bardzo podobało, mąż myśli...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz wierzyć lub nie - ale witaliśmy ludzi już od Wrocławia do Lublina, Od Białegostoku, Gdańska po Szczecin.
Możesz teraz zamówić jak kiedyś prezentację telewizorów u siebie w domu.
Kosztuje to 350 zł - czyli koszt transportu .
 

pysioslaw

New member
Byłem dziś oglądać X2, porównywałem do philipsa 7502 wygrał TCL w najbliższych dniach będę oglądam to, może napiszę jakieś relacje, jak ktoś ma jakieś pytania, piszcie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Był u nas w Olsztynie. Można porównać różne modele - zapraszamy.
Najlepsza Pizza w Polsce też czeka na gości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry