P60 kolor czerwony? Jak ustawić?

Status
Zamknięty.

syberka

New member
Witam. Pomimo kalibracji nie jestem zadowolony z koloru czerwonego. Wróciłem do ustawień fabrycznych ,ale nadal kolor czerwony jest ZLANY- widać to szczególnie na kwiatach czy materiale. Czy można to poprawić i jakim parametrem? ale nie ograniczając za bardzo innych kolorów.
 

klonxxx

Banned
A jaką to kalibrację miałeś?Bo jeśli wklepane ustawienia, to nie jest to żadna kalibracja i raczej tylko pogorszy odbiór obrazu z TV.Profesjonalna kalibracja to koszt kilkuset złotych i niewiele firm w Polsce robi to profesjonalnie z certyfikatami.Każde kopiowanie ustawień nie jest żadną kalibracją tylko ściemą .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz kalibrację na wydruku więc zdejmij kolor czerwony dla Twoich potrzeb , zawsze możesz wrócić do ustawień kalibracyjnych.
Do tej pory 99% osób na kilkanaście tysięcy kalibracji (nie tylko w Polsce) jest bardzo zadowolona.
 

klonxxx

Banned
Kalibracja ma tylko wtedy sens gdy została zrobiona dla konkretnego urządzenia.Nie da się jej dobrze zrobić dla całej serii TV bo każdy TV ma matrycę różniącą się od siebie np : wartością kontrastu.Zresztą już tutaj na forum użytkownicy pisali że dla zakupionych modeli 49" dostali kalibrację od 55".Profesjonalna kalibracja to od kilka do kilkunastu godzin pracy i kosztuje swoje.A wydruk z danymi dla innego TV nie jest w żadnym wypadku kalibracją .
Kalibracja ISF Level II jedynie w audiofast
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem, że robiłeś takie porównanie.
Bo myśmy robili. wyciągnęliśmy 10 kolejnych nowych modeli z tej samej serii.
Ty robiłeś ?
Jaki Ci wyszedł wynik ?
 

klonxxx

Banned
Po wyjęciu z kartonu to wszystkie matryce są czarne, więc to żaden argument.Przy profesjonalnej kalibracji (pomiarach) wychodzą "niuanse" i temu właśnie ona służy aby zrobić tak korektę wyświetlanego obrazu, by był jak najbardziej wierny wzorcom (REC 709).Gdyby wszystkie TV jednej serii miały jednakowe matryce to producenci z pewnością by zrobili kalibrację jednej sztuki i wprowadzili by taki tryb wyświetlania.Ale jest to niemożliwe ponieważ nie ma dwóch idealnie tak samych matryc, dlatego właśnie robi się kalibrację (taka prawdziwa z certyfikatem kosztuje odpowiednio).Oferowanie ustawień z innego TV nie ma nic wspólnego z kalibracją .Dodatkowo jeśli jest robiona przez kogoś kto nie posiada certyfikatów oraz porządnych urządzeń (kalorymetr,generator sygnału) to tym bardziej nie można nazwać tego profesjonalną kalibracją tylko amatorską .Sam profesjonalny program nie świadczy o profesjonalnym jego użyciu.To tak jak bym dał synkowi mojego CADA i zrobiłby sobie jakiś projekt to też mam go uznać za profesjonalnie wykonany ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Wyjmowałeś dziesięć modeli nowych tej samej firmy
I czy je kalibrowałeś Calmanem i czy porównywałeś wyniki ?
Proszę o info tak czy nie ?
 

klonxxx

Banned
Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Wyjmowałeś dziesięć modeli nowych tej samej firmy
I czy je kalibrowałeś Calmanem i czy porównywałeś wyniki ?
Proszę o info tak czy nie ?
Odpowiadam - nie miałem takiej potrzeby.Ale skoro piszesz że w 10 sztukach TV są identyczne matryce (może kolor się zgadza-są czarne), to chyba rzeczywiście ktoś kto kalibrował ma o tym zerowe pojęcie.
Akurat miałem kalibrowane dwa takie same TV i doskonale wiem na czym polega ten proces i dlaczego go się robi.
A Calman to jest tylko program do którego trzeba mieć jeszcze odpowiednie urządzenia oraz umiejętności potwierdzone certyfikatami,więc wciskanie kitu że kopiowanie ustawień jest kalibracją to ściema dla naiwnych (zero profesjonalizmu).
Może ustosunkuj się do wpisu użytkownika Pułkownik z wątku gdzie po konsultacji z certyfikowaną firmą dostał taką opinię na temat tej pseudo-kalibracji:

Kiki daj spokój z tymi darmowymi "kalibracjami". Kupiłem od Ciebie XE90 i nie da się oglądać. "Obraz masakra"- cytuję małżonkę. Po weryfikacji otrzymanej od Ciebie kalibracji w profesjonalnym miejscu otrzymałem taką odpowiedź:

"Ktokolwiek wykonał tę "kalibrację" nie ma zielonego pojęcia o tym co robił. Popełnione zostały kardynalne błędy w procedurze, a raport wygląda jak stos problemów. Nie ma też możliwości, by ustawiony w ten sposób obraz wyglądał dobrze na Twoim ekranie. Śpieszę z wyjaśnieniami dlaczego, zaczynając od najgrubszych błędów:

1. Operator ustawił skalę szarości tak, że ciemne szarości masz w kolorze mocno brunatnym. Co najciekawsze nie przeszkadzało mu to, by uznać kalibrację za zakończoną i wstawić Ci wykres dokumentujący ten zły stan do protokołu:

Przechwytywanie.JPG

Z ciekawości odtworzyłem sobie na gradiencie jak wyglądają takie ustawienia i tak oto zamiast takiego obrazu:Gradient-16bit2.jpg

Widzisz mniej więcej taki, z czerwonym syfem w czerni:

Gradient-16bit.jpg

Błędy zrobił wbijając wykluczające się ustawienia, robiące to samo, ale w innej skali.

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

W jednym miejscu podbicie, w drugim zmniejszenie do granicy skali. Szczerze gratuluję pomysłu :blink: Z ciekawości masz przykład mojej kalibracji balansu bieli pod tym linkiem.

2. Wyłączona funkcja lokalnego przyciemniania (wtf?). Jedna z największych zalet tego telewizora. Bez niej masz czerń jak w najprzeciętniejszym LCD z matrycą VA.

Przechwytywanie4.JPG

Do tego z nieprawdziwej przyczyny! Wcale włączenie nie rozreguluje krzywej gamma.

3. Ostrość na 61? Przecież nawet gołym okiem widać, że poprawną i optymalną wartością jest 50! Do tego redukcja zakłóceń, żeby najpierw wyostrzyć, a potem rozmyć obraz :wacko:

Przechwytywanie5.JPG

4. Ten protokół nie spełnia zasad poprawnego protokołu z kalibracji, które opisałem w wątku: https://****************************...ja-telewizora/ . Albowiem

Przechwytywanie6.JPG

- Nie ma żadnej informacji o urządzeniu użytym do pomiaru

- "SpectraCal"? Czyli co? SpectraCal to taka firma. Czy ma się przez to rozumieć, że osobiście im pomogła?

- Brak informacji o źródle sygnału. Nie ma czegoś takiego jak "Pattern Generatotr MF". Proponuję zapytać autora o co chodziło

Szczerze jestem w ciężkim szoku, że osoba prowadząca duży portal i sklep, czy też "zewnętrzna firma" z której korzysta potrafi robić taką fuszerkę. Możecie twierdzić, że nie powinienem zabierać głosu jako strona w dyskusji, ale ja nie mogę przejść obojętnie obok takiego partaczenia pod przykrywką profesjonalnej kalibracji. Ciekawe, czy ten protokół jest jednostkowym przypadkiem..."

Kiki proszę o komentarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy że Ty masz pojęcie - inni nie muszą !!!!
Geniuszem nie każdy się rodzi.
Zapraszam na kalibrację do nas i wówczas poważnie porozmawiamy.
A tak opowiadasz - sorry - ale pierdoły i nie mam ochoty tego nawet czytać.

Nie zajmuję się kalibracją !
Nie pouczaj innych skoro nie robisz kalibracji.
Zapraszam w dowolnej chwili.
 

klonxxx

Banned
Wystarczy że Ty masz pojęcie - inni nie muszą !!!!
Geniuszem nie każdy się rodzi.
Zapraszam na kalibrację do nas i wówczas poważnie porozmawiamy.
A tak opowiadasz - sorry - ale pierdoły i nie mam ochoty tego nawet czytać.

Nie zajmuję się kalibracją !
Nie pouczaj innych skoro nie robisz kalibracji.
Zapraszam w dowolnej chwili.

To jak jest , najpierw piszesz że zapraszasz do was na kalibrację a później że nie zajmujesz się kalibracją ???
Sprawa jest prosta jeśli robiona jest kalibracja przez firmę lub kogoś bez certyfikatów (ISF,THX) to nie jest ona profesjonalna - nie trzeba być geniuszem.
 

Desverger

New member
A można poznać nazwę tej firmy? Bo jeżeli nie ma ona certyfikatu to faktycznie nie tylko szkoda rozmowy a i szkoda aby chłop tracił pieniądze na przyjazd, żeby zobaczyć tylko kogoś z CalManem w akcji. Ale już tak szczerze i bezstronnie to klonxxx pierdół tu nie wypisuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest Twoja ocena.
Tych kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych z całej Europy ma inne zdanie.

Szkoda pisania o czasu na pierdoły- zamykam temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry