Płynność obrazu w X2

Desverger

New member
Zastanawia mnie jaka będzie jakość obrazu pod względem płynności flagowego X2 względem C70. Było nie było jest to flagowiec więc coś tam powinni ulepszyć. Porównując dane "taktyczno-techniczne":wink: obu telewizorów mam pewne przypuszczenia, że będzie lepiej. Mam nadzieję, że na koniec września ten tv będzie dostępny choć patrząc realnie będzie pewnie miesiąc obsuwy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebnie się denerwujesz.
Troska idzie i klienta , więc wszystko musi być dopracowane.
Dostawa jest planowana dla pierwszych oczekujących na dniach.
Mowa o modelach 55X2.
CI co się zapisali dostaną i to z całym pakietem gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena Oficjalna 55X2 za 4999 zł.
Dla tych co się zapisują wcześniej:
Cena 4599 zł
Kalibracja gratis
Pilot gratis
Dostawa gratis
 

pijanek

New member
Zastanawia mnie jaka będzie jakość obrazu pod względem płynności flagowego X2 względem C70.

Nurtuje mnie dokładnie to samo pytanie. Jeśli się nie mylę matryca ma mieć 120Hz (prawda to?), ale nic nie wiadomo o zastosowanych upłynniaczach ruchu i ich efektywności.

Kiki, do kiedy można się zapisywać i jaka jest procedura?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W serii X2 będzie tylko 55" i 65".
Model 65" wchodzi za miesiąc w cenie oficjalnej 6999 zł .
Większe przekątne - za rok.
 

Desverger

New member
W 49 i 55" i 65"C70 upłynniaczy nie ma. W 75" jest już matryca 100Hz i wówczas w specyfikacji tego TV dla parametru Clear Motion Index (CMI) mamy: "Supreme". Ale co ciekawe dla X2 w rozmiarach 55 i 65" pomimo, że nie ma on 100Hz matrycy mamy dla parametru Clear Motion Index: "Pro". Hmm... są dwie szkoły: otwocka i legionowska. Dla jednej Supreme to Supreme - już lepiej nie może być ale... dla drugiej Pro wiadomo jest dla profesjonalistów - szczyt szczytów. :wink: Czy lepszy jest 100Hz CMI Supreme czy 50 HZ CMI Pro? Z pewnością będzie to 100Hz panel. Ale dobre choć i to, że X2 ma to Pro bo C70 nie ma dla CMI nic. Zawsze to lepiej bo widać, po opiniach, że niektórym płynność C70 nie podpasowała. Jak dla mnie, jak już mówiłem szkoda, że flagowiec będzie miał 50Hz (pewnie 75" jak będzie to również wyposażą go w 100Hz). Zawsze to taniej i można przebijać innych ceną. Ale to niezbyt szczęśliwa polityka. Pożyjemy zobaczymy. Co do daty premiery to koniec października też pewnie trochę na wyrost. Wcześniej miał być :hihi:wrzesień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I na 55x2 będzie wrzesień bo są już wyprodukowane.
Ci co się zapisali dostaną.
Dużo teorii spiskowych, ale nic z tego.
Modele wzystkich firm ustawione są identycznie w klasie cenowej i mają również 50 HZ.
Model 75c70 jest na zapisy i ma się dobrze , a matryce ma natywną 100 Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MU Samsunga nie jest odpowiednikiem , bo X2 ma QD Samsunga.
Czyli jest odpowiednikiem modeli Q7.
Poczekajmy bo będzie na dniach.
 

Desverger

New member
No jest ale... tak szczerze czy człowiek jest w stanie zauważyć, że ten obraz ma kropkę kwantową. Zapewniam Cię, że gdyby zakryć markę i typ 10 telewizorów wśród których jeden będzie miał QD i wyświetlić ten sam obraz to nie wierzę, że ktoś go wskaże od razu. Ale gdyby 1 z 10 miał 100Hz to już jest dużo większe prawdopodobieństwo, że ktoś to wyłapie. To QD jest jak to, że dany TV odzwierciedla 4096 poziomów szarości a drugi połowę z tego. Weź i zauważ. Podobnie jak z pasmem przenoszenia głośników. Audiofile ze słuchem absolutnym wyłapią różnicę a 90% populacji już nie. BTW mam pytanie odnośnie profesjonalnej kalibracji dla "niebieskich". Czy dalej jest to kalibracja jedna dla całej serii czyli jeden TV skalibrowany i dostaję kwitek z jego wynikami czy jest to kalibracja taka jak powinno to wyglądać czyli dany TV jest wyjmowany z pudełka i jest dla niego zrobiona kalibracja (jeżeli tak to jaki spektrofotometr i kolorymetr i czy kalibrujący ma certyfikat ISF i THX? Pytam bo nie wiem czy zostać "niebieskim"?
 
Ostatnia edycja:
Do góry