TCL C70/P60 – Rozwiązanie jak ustawić sortowanie kanałów w NC+ moduł CAM CI+

2ancar

New member
Dzień Dobry Kupiłem telewizor serii c70 55" posiada on opcję auto-wstrzymanie 4 godz. 6 godz. 8 godz. , lecz nie posiada wyłączania tzw. drzemki 10,20,30,60,90,120,240 minut. Mam telewizor marki LG w którym jest Q MENU tzw. szybkie menu i w nim jest opcja tzw. drzemki wyłączania się odbiornika w określonym czasie ustawionym przez użytkownika , w tym szybkim menu jest wiele opcji , w TCL C 70 są dobrze także dostępne oprócz tej drzemki. Używam w gnieździe CI+ modułu dostępu nc+ a w odbiorniku C 70 po przeszukaniu satelity kanały są bardzo porozrzucane natomiast w LG ,który nie posiada klonu nc+ telewizor skanuje satelitę w bardziej uporządkowany sposób. Mam pytanie czy firma TCL ma w planach zrobić aktualizację oprogramowania dotyczącą drzemki 10,20,30,60,90,120,180,240, oraz przeszukiwania satelity ewentualnie klonu do nc+. Pozdrawi
 

axelmateuss

New member
Panie Marku (@urania-marek), bardzo proszę lobbować w TCL-u za certyfikacją modułów CI w najnowszych softach, bo moduł Cyfrowego Polsatu, mimo że działa i dekoduje kanały, to nie pozwala wyszukać kanałów wg żadnej sensownej listy - nie wykorzystuje listy CP, tylko wrzuca całą satelitę alfabetycznie... Przy ponad 1000 kanałów, które znajduje TV nie da się tego ogarnąć :)
 

maks87

New member
Przymierzam się do zakupu właśnie C70 i również jestem zainteresowany obsługą modułu Cyfrowego Polsatu. Z tego co tu piszecie, to rozumiem, że teoretycznie działa, ale jest problem z listą kanałów, tak?
Jaka jest szansa, że w najbliższym czasie problem zostanie jakoś rozwiązany?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Człowiek z fabryki odpowiadający za kontakty z grupą informatyków jest na urlopie, ale jeśli odpisze - to postaram się jutro go zagadnąć jak daleko są zaawansowane prace.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O PVR pytałem - nie ma tego w planie.
O ile wiem to się da.
Tak jak poprzednio użytkownik z Włoch zrobił w modelu serii 7906.
Ale ja jestem za słaby w te klocki...
 

DLUGI321

New member
Nawet jak znajdziesz ten wpis to prawdopodobnie nic nie zrobisz bo pewnie będzie potrzebny Root a tego na tą chwilę i w przyszłości pewnie nie będzie. Są jeszcze inne metody ale to wyższa Szkoła jazdy i przedewszystkim ryzykowna

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

drozdzowsky

New member
Witam.
Czy taka sama procedura instalacji SW jest mozliwa w tv tcl dp640?
Ponieważ mam ten sam kłopot, wyszukuje mi 1,5k kanałow a reczne robienie listy jest klopotliwe.
Proszę o poradę co zrobic.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Soft wskazany w pierwszym poście dotyczy tv z chipem Mediatek a Twój jest Realtek - niezgodne. To rozwiązanie nie zadziała.
 

drozdzowsky

New member
A jest jakiś sposób żeby sprawnie zrobić listę kanałów. Zgrać liste z tv na laptopa, tam ją odpowiednio ułożyć i wgrać do tv? Bo w takiej formie listy gdzie wyszykuje ponad 1500 kanałów moduł nc + jest nie przydatny i lepiej kupić dekoder zewnętrzny. Orientuje się może ktoś czy moduł w ofercie abonamentowej rownież nie wyszykuje listy nc+?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Z oprogramowaniem wszystko się da. Kwestia umiejętności i kosztów. W zasadzie cały system tv można próbować pisać od zera...
Niestety nikt na forum nie chwalił się gotowym edytorem do listy kanałów.
Może napiszesz taki program?
 

drozdzowsky

New member
Dzięki za odpowiedz. W takim razie pozostaje mi reczna edycja listy pilotem:/ Sprobuje jeszcze kontaktu z bsługa klienta TCL. Dam znać jak się sprawa zakonczyła.
 

tekkno100

New member
Odkopuję temat, ale nie mogę nic znaleźć.

O jakich modułach canal+ tu mowa? O tychh najstarszych CI 1.3 (po byłej platformie n)?
Czy o module niebieskim nc+ CI+, czy o module czarnym Canal+ CI+ z ECP?

Chce kupić nowy telewizor TCL, np 50P615 i na pytanie o współpracę z modułami, dostałem info od TCLa, że ich tv nie współpracują z modułami CI+ od Canal+, bo telewizory tcl mają gniazda CI+ 1.3, a moduły od Canal+ są CI+ 1.4

No a tu na forum piszecie, że działa. To jak to jest??
Sam mma ten najstarszy moduł CI bez + (po byłej N-ce) i on na przykład nie działa mi z TCL 32s615. Objaw mam taki, że co 10 sekund jest stopklatka i komunikat OSD i potem znowu program leci.. I tak co 10 sekund.
Na necie wyczytałem, że te najstarsze moduły CI nie zadziałają poprawnie z żadnym nowym telewizorem z CI+.

A jak jest z tymi modułami CI+ (niebieskim i czarnym) w nowych TCLach?
 
Do góry