Kalibracja i ustawienia TCL C70

lukiel84

New member
Witam,bardzo mi miło być na forum, jestem nowy i proszę o wyrozumiałość [emoji6] Stałem się posiadaczem tv u55c7026. Dzisiaj mi się zaktualizował do androida 7.0. Mam pytanie w związku z menu,mianowicie jest okrojone. Są tylko ustawienia obrazu, dźwięku i systemu ale wielu opcji brakuje i chyba są ukryte. Np ustawienia sieciowe, były tylko przy pierwszym konfigu tv a jak teraz zmienić? Nie mogę też ogarnąć hdmi arc. Wszystko mi już się załącza, ale jak załączy się amplituner to głos w tv się nie wyłącza i się dubluje z ampitunerem podpowie ktoś jak to ogarnąć?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

lukiel84

New member
Dziękuję, o to mi chodziło. Teraz pozostało ogarnąć cec. Z tym głosem już mam opanowane. Teraz jeszcze Załącza ie ampli mi zostało bo jeszcze ę nie wiem czemu przy ponownym uruchomieniu amplituner startuje na wejściu tv ale nie ma obrazu. Dopiero gdy przełączę wejście ampli na cbl/sat i spowrotem na tv to obraz się pojawia hmm nie kumam tego.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

MaXiLuPa

New member
Kalibrace

Cześć, Oglądałem twoje forum przez długi czas, więc zdecydowałem się na telewizor 75U7006C, który jest fenomenalny. Czy mogę poprosić o pliki kalibracyjne? dziękuję sąsiadowi z Śląska CZ
Kaplanlukas@gmail.com
 
Ostatnia edycja:

tom500

Member
TCL tak odpisuje użytkownikom na fb o kalibracji: TCL Europe - The "Creative Life: Bardzo polecamy korzystanie z proponowanych trybów obrazu. Kalibracja indywidualna jest możliwa, jednak powinna zostać zlecona firmie lub osobie posiadającej odpowiednią aparaturę. Dla wymagającego telewidza korzystającego z wysokiej jakości treści AV można skalibrować jego odbiornik. Podkreślamy: wymagającego, bo ustawiania fabryczne w trybie FILM są tak zoptymalizowane, że znakomita większość nie zauważy różnicy. Jak wspominaliśmy, kalibracją zajmują się wyspecjalizowane osoby lub firmy, a kalibracja dla każdego TV przeprowadzana jest indywidualnie, tzn. że dany telewizor (konkretna sztuka - nie model) jest indywidualnie mierzony i wprowadzane są korekty do składowych kolorów".
 

Laparia

New member
Witam serdecznie

Czy ktoś może podesłać ustawienia obrazu. Moja kochana latorośl coś poprzestawiała i nie da się oglądać.
Pozdrawiam
 
Do góry