Kalibracja i ustawienia TCL C70

arroyo

New member
Czy da się tak zrobić, żeby po zmianie ustawienia wstępnego na inne, TV nie zapominał ustawień balansu bieli i przestrzeni kolorów?
Załóżmy, że mam wszystko skalibrowane na "Film", zmieniam na "Standard" a potem z powrotem na "Film". Kalibracja jest wyzerowana na ustawienia domyślne.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Cześć, czy możecie mi pomóc? Tej całej kalibracji i tak pewnie nie ogarne. Od wczoraj mam w końcu telewizję i lrogramy w hd i wszyscy mi mówią ze obraz jest jakby za mgłą. Rzeczywiście brakuje jakby ostrości, zmieniam ustawienia itp ale to kompletnie nic nie daje. Co powinnam zrobić? Miał tak może ktoś? Będę wdzięczna za pomoc.

mam nadzieje, ze nie uzywasz przewodu euro ;-)
 

gstw

New member
Lepiej się SDR już nie da ustawić. Zmiany względem wersji v2:
- poprawiony "Poziom czerni"
- dE<0,4 dla skali szarości i dE<1,3 dla kolorów

kalibracja-v3.jpg

I to jest to.
Jak na moje oko i mój gust, ta wersja kalibracji pod soft v353 jest super.
 

d3m

New member
Jest jakiś sposób aby ustawienia obrazu nie kasowały się na sofcie v353? Za każdym razem ja ustawie poprzeskakuję miedzy HDMI1-3 to się kasują.
 

gstw

New member
Jest jakiś sposób aby ustawienia obrazu nie kasowały się na sofcie v353? Za każdym razem ja ustawie poprzeskakuję miedzy HDMI1-3 to się kasują.

Miałem do dzisiaj podobną przypadłość po wgraniu v353. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych mojego TCL 55C7006 i jak narazie trzyma ustawienia, nawet po wyłączeniu z zasilania i wszelkich przełaczaniach pomiedzy źródłami sygnału.
 

foger

New member
Ja wklepałem ta kalibracje od kolegi arroyo i mam strasznie ciemny obraz ale juz wiem co jest nie tak mamy poprostu inne matryce kolega arroyo ma ST5461D07-2 a ja mam LSC490FN02-7czyli musze prosic kolege kiki o przeslanie kalibracji bo on miał robiona na matrycy samsunga czy tak?
 

arroyo

New member
@foger
Spróbuj wersji v2 tej kalibracji, jest wklejona wcześniej w wątku. Jest sporo jaśniejsza.
Kalibracja "czyjaś" to rozwiązanie pośrednie. Jak ma być dobrze, to kalibrator musi robotę u ciebie w domu przeprowadzić.
 
Ostatnia edycja:

foger

New member
@foger
Spróbuj wersji v2 tej kalibracji, jest wklejona wcześniej w wątku. Jest sporo jaśniejsza.
Kalibracja "czyjaś" to rozwiązanie pośrednie. Jak ma być dobrze, to kalibrator musi robotę u ciebie w domu przeprowadzić.
Wiem wiem a czy soft ma duze znaczenie bo ja mam v
173 androida 6 czy lepiej przeskoczyc na 353 i potem wpisywac ustawienia?
Arroyo dzieki za pw ale z tamtego to juz wogole nic nie kumam to chyba po niemiecku
 

AdamWGM

New member
Ja też mam samsungową matrycę i te ustrawienia w nocy dają radę zwłaszcza na filmach.
Ale w dzień i na jakiś newsach to jest za ciemno, skóra szara i takie trochę wyprane/przymglone. Więc dostosowałem trochę pod siebie ogólne parametry (10p i palety kolorów mam z kalibracji arroyo v3).
 

foger

New member
Ale w dzień i na jakiś newsach to jest za ciemno, skóra szara i takie trochę wyprane/przymglone. Więc dostosowałem trochę pod siebie ogólne parametry (10p i palety kolorów mam z kalibracji arroyo v3).
Dokładnie mam tak samo spruboje jeszcze v2 od arroyo
Aczy ktos moze sie wypowiedziec kto ma matryce samsunga i kalibracje od kikiego
 

Crocodil

New member
Ja również wypróbowałem ustawienia v3 od arroyo i u mnie, na matrycy CSOT, obraz wygląda świetnie. Również za dnia nie ma żadnych problemów i myślę, że każdy kto ma właśnie taką matrycę powinien je wypróbować.

Przypuszczam też, że rzeczywiście ustawienia od kikiego pochodzą z egzemplarza z matrycą Samsunga. Mimo bardzo podobnych parametrów obu matryc, ich optymalne konfiguracje będą się jednak różnić...
 

Tcep

New member
Wrzuciłem sobie dziś kalibracje od Kikiego bo znalazłem te kartki bo również mam matrycę Samsunga. Ale niestety nie odpowiadają mi te ustawienia, jak dla mnie zbyt wyblakłe jest wszystko. Chyba zdecyduje się na profesjonalną kalibracje w domu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Do góry