Kalibracja i ustawienia TCL C70

spider182

New member
Kalibracja C70

Witam serdecznie.
Jeśli jest możliwość również bym prosił o przesłanie ustawień kalibracji do C70. Mój mail spider182@interia.pl

Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych:)

Mail wysłałem również na PW:)
 

arroyo

New member
@kiki
Czy jak zamieszczę SWOJE ustawienia TCL 55C7026 po WŁASNORĘCZNIE wykonanej kalibracji to dostanę bana?
Udało mi się TV zestroić pod REC.709 z odchyłką dE<0,3 dla skali szarości i dE<1.2 dla każdego z kolorów, tylko TV nie chce tych ustawień trzymać po resecie.
 

rafalcool1

New member
@kiki
Czy jak zamieszczę SWOJE ustawienia TCL 55C7026 po WŁASNORĘCZNIE wykonanej kalibracji to dostanę bana?
Udało mi się TV zestroić pod REC.709 z odchyłką dE<0,3 dla skali szarości i dE<1.2 dla każdego z kolorów, tylko TV nie chce tych ustawień trzymać po resecie.
A niby czemu ? To jakieś cenzurowane forum? W regulaminie nic nie widziałem o zakazie publikowania swoich ustawień.
 

arroyo

New member
No to w taki razie zamieszczam SWOJE ustawienia kalibracji. Nie są skończone i będę nad nimi pracował. W pokoju mam dwie lampki, więc w zupełnej ciemności nastawy mogą być zbyt jasne. Parametry ustawiałem duetem "i1 Display Pro" + "HCFR" pod standard REC.709. Zmiana podświetlenia o więcej niż 3 powoduje, że deltaE nie mieści się już w dozwolonych granichach. Poniższe ustawienia mają dE<0,5 dla skali szarości i dE<1,5 dla kolorów, ale myślę że mogę to poprawić. Jeśli czas pozwoli to przygotuję nastawy dla trybu HDR pod REC.2020.
Pamiętajcie, że tego typu ustawienia nie mogą równać się z kalibracją przeprowadzoną przez technika na miejscu. Mogą być jednak ciekawą podstawą do dalszych eksperymentów.
Nie wieszajcie na mnie psów, jak wam wyjdą fioletowe słonie na National Geographic.

Będę wdzięczny za wszystkie spostrzeżenia i uwagi.

nastawy003.jpg


W następnych odcinkach:
- poprawa detali w czerni - mniej brązu, więcej czerni
- przygotowanie ustawień pod mocno oświetlony pokój
- zmierzenie się z "micro dimming= Włączone"
 
Ostatnia edycja:

AdamWGM

New member
SUper, w końcu pierwszy konkret w tym temacie :)
Wypróbuję wieczorem.

Także chętnie widziałbym więcej detali w czarnym - bo jak ktoś ma np. czarną marynarkę to praktycznie nie widać szczegółów.
 

arroyo

New member
Czy może mi ktoś wyjaśnić, czemu screenshot z moimi ustawieniami kalibracji został usunięty przez administratora?
Zgaduje że hosting plików na techpowerup.org jest zakazany?

@kiki
Nie mam zamiaru wygryźć cię z interesu. Zamieściłem SWOJE a nie TWOJE ustawienia obrazu w wątku dotyczącym kalibracji, który powstał w tym celu. Rozumiem, że administrujesz tym forum, ale ten wątek powstał w celu wymiany doświadczeń związanych z kalibracją telewizorów TLC. Ot podzieliłem się swoimi, za darmo. Co w tym złego?

UPDATE 15:41. Dzięki za przywrócenie screenshota.

@reszta
Dziękuję wszystkim za konstruktywne opinie, że w niskim zakresie jasności jest za dużo brązowego. Ustawienia Balansu Bieli są skrajnie inne niż balansu 10 punktowego. Postaram się to zestroić inaczej.
Dzięki też za zauważenie, że przy ostrości w połowie skali można zjechać sporo z kontrastem - też to uwzględnię aczkolwiek subiektywnie uważam, że dla treści, które nie są 4K, tak jest lepiej.
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
Jeszcze tylko [ekhmmm] herbata rumiankowa i kalibrujemy.
Na wszelki wypadek podniosę firmware do wersji v353 i na nim będę pracował.
kalibracja.jpg
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
Nowa wersja kalibracji pod obraz SDR. Zapraszam do testów.
Nie nadaje się ona do Androida 6.0 niestety z uwagi na brak balansu bieli, dlatego zalecam aktualizację firmware do v353. Warto z powodu lepszej pracy funkcji "Micro dimming". Następna kalibracja będzie pod HDR :D

Ta kalibracja jest tylko pod mój TCL 55C7026 i nie może się równać z dedykowaną do danego TV. Może komuś się przyda do dalszych eksperymentów. Wykonana została z duetem "i1 Display Pro"+"HCFR". Jestem otwarty na wszelkie sugestie i uwagi.

Zmiany względem v1:
  • poprawiona czerń - nie powinno być brązowych nalotów
  • kontrast w jasnych scenach jest lepszy
  • micro dimming włączony
  • jak komuś jest za jasno albo za ciemno to proszę modyfikować tylko "Podświetlenie". Ruszenie któregokolwiek suwaka z zaawansowanych ustawień spowoduje rozjechanie się kolorów. "Kontrastu" i "Poziomu czerni" nie dotykać!
  • "Ostrość" jest ustawiona moim zdaniem na wartość maksymalną. Więcej niż 5 i już pojawiają się przekłamania w obrazie.
  • deltaE dla szarości poniżej 0,5 a dla kolorów poniżej 1,8 - lepiej już nie umiem

kalibracja-v2.jpg
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
Zrobiłem literówkę w ustawieniach kalibracji "V2-rec.709". Przepraszam.

Jest "Poziom czerni = 63"
Powinno być "Poziom czerni = 50"

Jak ktoś ustawił 63, to może mieć lekko wyblakłą czerń, z ustawieniem 50 czerń jest dobra.
Proszę o napisanie tu w wątku, jak wam działają te ustawienia.

W weekend będę się starał obniżyć 'delta E' dla wszystkich kolorów. Jak skończę ustawienia dla SDR i uznam, że to już maksimum możliwości, to zabieram się za rec.2020. Muszę przyznać, że subiektywnie mimo uboższych możliwości konfiguracji obrazu, soft v353 daje lepszy obraz niż v176. Z całą pewnością jest lepsza detalizacja czerni i micro dimming działa tak jak powinien.
 
Ostatnia edycja:

Martita18

New member
Cześć, czy możecie mi pomóc? Tej całej kalibracji i tak pewnie nie ogarne. Od wczoraj mam w końcu telewizję i lrogramy w hd i wszyscy mi mówią ze obraz jest jakby za mgłą. Rzeczywiście brakuje jakby ostrości, zmieniam ustawienia itp ale to kompletnie nic nie daje. Co powinnam zrobić? Miał tak może ktoś? Będę wdzięczna za pomoc.
 

arroyo

New member
Lepiej się SDR już nie da ustawić. Zmiany względem wersji v2:
- poprawiony "Poziom czerni"
- dE<0,4 dla skali szarości i dE<1,3 dla kolorów

kalibracja-v3.jpg
 
Ostatnia edycja:

axelmateuss

New member
Cześć, czy możecie mi pomóc? Tej całej kalibracji i tak pewnie nie ogarne. Od wczoraj mam w końcu telewizję i lrogramy w hd i wszyscy mi mówią ze obraz jest jakby za mgłą. Rzeczywiście brakuje jakby ostrości, zmieniam ustawienia itp ale to kompletnie nic nie daje. Co powinnam zrobić? Miał tak może ktoś? Będę wdzięczna za pomoc.
Musisz pytać trochę więcej danych - z oferty jakiego operatora korzystasz, czy używasz dekodera, a jeśli tak, to jakiego i jakim kablem podłączasz go do TV... :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry