Software TCL U58S7806S

farenthide20

New member
Witam otóż nie tylko ja pewnie miałem problem z dostępem do oprogramowania do TV TCL U58S7806S :)

W związku z tym, że udało mi się zdobyć najnowsze oprogramowanie dzięki użytkownikowi "kiki" z tego forum który udostępnił mi prywatny kontakt do specjalisty postanowiłem wam pomóc i udostępnić plik z oprogramowaniem.

Jeżeli potrzebujecie instrukcji jak je zainstalować napiszcie na PW.

Nie mogę udostępnić plików tutaj więc wyślę link na PW

Wersja oprogramowania:
V8-NT67F02-LF1V498

Jeżeli macie problem z połączaniem się z waszą siecią wi-fi zmieńcie ręcznie datę i godzinę w opcjach TV.

Jeżeli szukacie również pilota typu (myszka) podchodzi do niego pilot z modelu THOMSONA tj. RC651


 
Ostatnia edycja:

Adir

New member
Nic nowszego nie wyszło? Mam ten firmware już z pół roku - co ciekawe dystrybuowany bocznymi kanałami.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mikek

New member
Cześć, odgrzewam wątek po latach, może jeszcze jest ktoś, kto nie wywalił tej nędznej chińszczyzny za okno...

Na stronie TCL jest do pobrania aktualizacja V8-NT67F02-LF1V509 - jednak plik nie wczytuje mi się z USB. Udało się może komuś ją wgrać? U mnie wyświetla błąd pliku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt.
Ja jak mam wszystko dobrze to nie robię update i jest dalej super.
 

mygen

New member
Cześć, odgrzewam wątek po latach, może jeszcze jest ktoś, kto nie wywalił tej nędznej chińszczyzny za okno...

Na stronie TCL jest do pobrania aktualizacja V8-NT67F02-LF1V509 - jednak plik nie wczytuje mi się z USB. Udało się może komuś ją wgrać? U mnie wyświetla błąd pliku.




Mam ten sam błąd, więc chyba coś jest nie tak z plikiem. Testowałem na dwóch różnych pendrive.
 

wokie

New member
Problem jest z rozszerzeniem pliku. Ten zamieszczony na stronie jest w formacie .img natomiast telewizor wczytuje jedynie z rozszerzeniem .bin.
Po przekonwertowaniu tego pliku na .bin, TVTCL rozpoznał aktualizację, rozpoczął lecz potem wywalił błąd już podczas samej aktualizacji. Teraz nie wiadomo czy plik ze strony producenta jest uszkodzony czy też nieodpowiednia była metoda konwersji.
 

mikek

New member
Mam ten sam błąd, więc chyba coś jest nie tak z plikiem. Testowałem na dwóch różnych pendrive.

Okazuje się, że plik jest OK, trzeba rozpakować go z zipa na pendrive a potem postąpić zgodnie z instrukcją w PDF ale używając wyłącznika z tyłu TV nie na pilocie.

Inna sprawa, że nie widzę specjalnej różnicy po aktualizacji :?
 

mamir

New member
Witam.Wydaje mi sie ze robie tak jak w instrukcji,ale nadal nie moge zaktualizowac.Moglbys krok po kroku opisac jak to zrobiles?
 

mikek

New member
Witam.Wydaje mi sie ze robie tak jak w instrukcji,ale nadal nie moge zaktualizowac.Moglbys krok po kroku opisac jak to zrobiles?

1. rozpakować ZIP i przegrać sam plik .img na czysty pendrive z systemem plików FAT32
2. wyłączyć TV i podłączyć pena do portu USB 2.0 na dole (ważne!)
3. włączyć przyciskiem z tyłu telewizora i przytrzymać go 10 sekund
4. łapki za plecy i nie dotykamy nic aż nie zakończy się proces i TV się nie zrestartuje.

To wszystko.
 

mr.need.this

New member
potrzebuję pomocy ...

Po aktualizacji z V8-NT67F02-LF1V498 do najnowszej, 60hz nie działa, tylko 4k w 30hz.

Czy ktoś może udostępnić V8-NT67F02-LF1V498, proszę ..

Miztert@hotmail.com



i need help..

after upgrading from V8-NT67F02-LF1V498 to the latest, 60hz does not work. only 4k in 30hz.

can anyone share V8-NT67F02-LF1V498 please..

miztert@hotmail.com
 
1. rozpakować ZIP i przegrać sam plik .img na czysty pendrive z systemem plików FAT32
2. wyłączyć TV i podłączyć pena do portu USB 2.0 na dole (ważne!)
3. włączyć przyciskiem z tyłu telewizora i przytrzymać go 10 sekund
4. łapki za plecy i nie dotykamy nic aż nie zakończy się proces i TV się nie zrestartuje.

To wszystko.




Niby to wszystko,a pomimo robienia tak jak napisałeś - przytrzymanie przycisku z tyłu telewizora (tego joysticka) powoduje włączenie telewizora i normalnie leci sobie program TV - nie aktualizuje się ni hu hu.
 

chomiczki

New member
Ja dziś dopiero dotarłem na stronę TCL. Soft jest, wgrałem ale zmian nie widzę. Prędkość działania smart TV to jakaś farsa, Youtube nie działa (po reklamie nie wznawia filmu).
Posiada ktoś changelog z tego softu?
 
Do góry