TCL 55C70 czyli szlifowanie diamentu w klasie cenowej - test.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android poprawia i przyśpiesza działania Androida.
Zwiększa możliwości i usuwa bagi.
Bolączki telewizora są zgłaszane do fabryki i tam nad nimi pracują.
 

DLUGI321

New member
Nie wiem do kogo to napisałeś Kiki ale Android 7 to będzie jak pojawi się oficjalnie na stronie a nie z jakiegoś szemranego zródła to po pierwsze. Po drugie widzę że masz lepsze układy z Google jak TCL oni nie mogą wydać nowego androida bo Google nie pozwala a ty możesz. Jeszcze trochę to będą mieli Androida 10 ale nie wydadzą bo Google nie pozwala a nawet jak pozwoli to błędów nie naprawią. Jeszcze ten fajny tekst "Android poprawia działanie Androida" dobre:) po co nowe usługi jak stare nie działąją poprawnie. Bolączki telewizora są zgłaszane do fabryki pokaż mi choć jedną bolączkę którą ta fabryka naprawiła od wersji v143 a na targach to każdy się chwali by zwiększyć sprzedaż spójrz na to co obiecali a co faktycznie zmienili WIELKIE NIC.
 

drapik

New member
Witam.
To jak jest w końcu z tym androidem 7, jest ta aktualizacja czy jej nie ma? Jeżeli jest to jak mam i skąd lub poprzez tą aktualizację ogarnąć?
 

DLUGI321

New member
TV sam w sobie można polecić jest bardzo dobrze wykonany obraz też jest niczego sobie w dużej mierze zależy od jakości sygnału. Największą bolączką tego Tv to niedopracowane oprogramowanie które sprawia problemy z modułem CI oraz dźwiękiem i kilkoma innymi rzeczami

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

matty4

New member
TV sam w sobie można polecić jest bardzo dobrze wykonany obraz też jest niczego sobie w dużej mierze zależy od jakości sygnału. Największą bolączką tego Tv to niedopracowane oprogramowanie które sprawia problemy z modułem CI oraz dźwiękiem i kilkoma innymi rzeczami

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Głównie chodzi mi o ładną jakośc obrazu przy filmach 4k ( netflix) czasami jakiś Twitch i czasami jakiś meczyk. Net 300mbs/ wifif 5ghz ( 250 mb/s)

bo walczę między tym a Philips ex700

Wytłumaczy mi ktoś różnicę miedzy TCL 7006 vs TCL 7026 ?( 49cali)
 

Ketosz

New member
Niby wersje 7006 i 7026 różnią się matrycami, ale ani tego nikt konkretnie nie potwierdził, ani nie wiadomo jakie te matryce i która lepsza. Może też być tak, że to tylko tzw. różnica handlowa, czyli tylko różne oznaczenia kodowe ;)
 

DLUGI321

New member
Kiki tak chwaliłeś ten PIP w nowym Androidzie 7 a teraz pokaż jak go włączyć co trzeba zainstalować by to dziadostwo działało chyba że dostaliśmy jakiegoś wykastrowanego Androida (jakaś wczesna BETA) gdzie prócz moim zdaniem głupiego menu ustawień i zmiany numerka nic więcej się nie zmieniło
 

DLUGI321

New member
Dobra Panowie już wiem co trzeba zrobić żeby działał ten pseudo PIP informacje otrzymałem od Pana Marka. Trzeba zainstalować ten program https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv jednak nie liczcie że będzie on funkcjonował tak jak należy. Po pierwsze przy pierwszym uruchomieniu skasuje on obecną listę kanałów a następnie żeby korzystać z PIP-a trzeba całą telewizje oglądać przez ten program co jest totalnym nieporozumieniem. Możliwe że ja czegoś nie dopatrzyłem przy konfiguracji ale jak dla mnie takie rozwiązanie PIP-a jest całkowicie pozbawione sensu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepsza jest wersja TCL 7006 .
======================
Pip działa z poziomu internetu.
Szczegóły proszę do Marka on wyjaśni łopatologicznie co i do czego jest.
======================

Jakość obrazu się nie zmieniła i dalej w klasie cena do jakości nie ma konkurencji !
 

Ketosz

New member
A czego pozbawiona jest wersja 7026?
W jednym miejscu tylko było napisane że 7006 ma matryce SVA, a 7026 VA - za to 7026 lepszy kontrast i większą jasność od 7006.
Możesz jakoś wyjaśnić tą lepszość wersji 7006?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca SVA
Równość podświetlenia matrycy
Czerń
Szerszą paletę barw.
Kalibracja profesjonalna gratis
Pilot głosowy gratis
Wtyczki do Kodi gratis

Ale nic na siłę.
Chcesz 7026 - to spokojnie kupuj.
Zapłacisz łącznie około 1000 zł drożej.
I niech Ci extra gra.
 

domanz

New member
TV sam w sobie można polecić jest bardzo dobrze wykonany obraz też jest niczego sobie w dużej mierze zależy od jakości sygnału. Największą bolączką tego Tv to niedopracowane oprogramowanie które sprawia problemy z modułem CI oraz dźwiękiem i kilkoma innymi rzeczami

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Hej, czy możesz opisać jaki masz problem z modułem CI? Bo u mnie jest dość poważna sprawa
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...-z-karta-smart-hd-nie-odkodowuje-kanalow.html
 

DLUGI321

New member
Chodzi konkretnie o znany już problem i teoretycznie zgłoszony do producenta a konkretnie chodzi o ciągły komunikat za każdym włączeniem TV o podłączeniu modułu CI jest to bardzo irytujący problem bo za każdym razem trzeba poczekać aż to okienko się pokaże zamknąć je i dopiero można używać tv ściszać/przełączać kanały itp. Miałem do czynienia z kilkoma różnymi TV i na żadnym nie spotkałem się z takim problemem tylko w TCL który olewa ten problem uważając że wszystko jest OK
 

domanz

New member
Chodzi konkretnie o znany już problem i teoretycznie zgłoszony do producenta a konkretnie chodzi o ciągły komunikat za każdym włączeniem TV o podłączeniu modułu CI jest to bardzo irytujący problem bo za każdym razem trzeba poczekać aż to okienko się pokaże zamknąć je i dopiero można używać tv ściszać/przełączać kanały itp. Miałem do czynienia z kilkoma różnymi TV i na żadnym nie spotkałem się z takim problemem tylko w TCL który olewa ten problem uważając że wszystko jest OK


Aaa, rozumiem. Też mam tę ramkę, tylko że u mnie dodatkowo nie odkodowuje płatnych kanałów ;)

A jaką masz kartę i jaki moduł CI?
 
Do góry