TCL Seria C70

MO_R

Member
Witam,
Telewizor miga, szczególnie widać na jasnym tle, bez znaczenia czy netflix, czy netia, czy instalowanie nowego softu, czy menu, porostu cały czas miga. Jest to bardzo irytujące. Reset do ustawień fabrycznych był, wgranie nowego softu było, nadal jest bez zmian. Ma ktoś jakiś pomysł ?
tcl 55 c7026 soft teraz 575.
 

MO_R

Member
Dzis przyjrzałęm sie temu na spokojnie, tak jak było by coś nie tak z podświetleniem, obraz miga na 3x, normalnie, jaśniej i najaśniej, i tak w kółko. Kolejnego TCl chyba już nie kupie, mam samsunga 15 lat i działa.....
 

Marlo

Active member
Teraz jest gorzej, jak ci taki Samsung pociągnie 7-8 lat to już będzie sukces, taki TCL to już
może zacząć szwankować po 3-4 latach, niestety sprzęt jest gorszej jakości , czasy kiedy
telewizory dobrze działały po te 10-15 lat to już przeszłość. Jeszcze dodam że producentom
nie opłaca się robić teraz robić długowiecznego sprzętu , bo ma być ruch w interesie,
ma ci posłużyć powiedzmy te 5-6 lat ,i masz lecieć po nowy.
 
Ostatnia edycja:

seaner

Member
Witam,
Mam problem z portami hdmi. Z 3 dostępnych tylko port 3 jeszcze działa, 1 i 2 po podpięciu czegokolwiek nie widzą sygnału. Zmiana kabla lub źródła nic nie daje więc wychodzi na to że padły gniazda w tv. Chociaż nie były one jakoś przesadnie eksploatowane więc wydaje mi się to dziwne. A przestały działać można powiedzieć z dnia na dzień…
 

seaner

Member
Dziękuję za pomoc :)
Witam,
Mam problem z portami hdmi. Z 3 dostępnych tylko port 3 jeszcze działa, 1 i 2 po podpięciu czegokolwiek nie widzą sygnału. Zmiana kabla lub źródła nic nie daje więc wychodzi na to że padły gniazda w tv. Chociaż nie były one jakoś przesadnie eksploatowane więc wydaje mi się to dziwne. A przestały działać można powiedzieć z dnia na dzień…
Dziękuję kiki oraz p. Markowi za pomoc, niestety aktualizacja oprogramowania do R810 nie rozwiązało w pełni problemu. Port 3 działa cały czas, natomiast żeby zadziała port 2 muszę za każdym razem uruchomić telewizor ponownie przed “pograniem” na konsoli.

Może spróbować jakiejś innej wersji softu ? Ale jeżeli tak to co proponujecie ?
 

piotrrutk

Member
Jest nowy soft, napisz jeszcze raz do Marka.
O jaką nową wersję softu chodzi? Czy o 602?
Czy ta wersja jest lepsza niż R810? Pytam ponieważ używam dość długo R810 i powiem, że idealnie nie jest. Szybki start działa, ale wymaga restartów co kilka dni, TV gubi czasami głos z DVBT, często nie działają aplikacje w tym YouTube, itd.
 
Do góry