TCL Seria C70

stachuu0

New member
Miał ktoś problem z pilotem głosowym?
Muszę go parować po każdym włączeniu telewizora, działa z sekundowym opóźnieniem, a nawet czasem przycina strzałki (po naciśnięciu raz w prawo jedzie do końca np. na YouTube), nie działa funkcja głosowa.
 

DLUGI321

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowników C70 a konkretnie o połączenie WiFi z jaką prędkością łączą się wasze TV z routerem w standardzie N. Mam router Netgear R7000 który obsługuje tak jak C70 standard AC/N/G jednak za żadne skarby nie mogę go zmusić by połączył się z pełną prędkością czyli N 300 tylko łączy się cały czas w standardzie N 150 gdzie pozostałe posiadane urządzenia uzyskują bez problemu pełne 300Mbs czy jest to problem oprogramowania czy może trzeba coś włączyć by uzyskać te pełne 300. Chodzi o to że jak przesyłam video bezpośrednio z laptopa to strasznie tnie obraz że praktycznie nie da się oglądać. Router jest na 100% dobrze ustawiony gdyż z poprzednim TV i innym laptopem działał bez problemu.
 

Kraczykruk

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowników C70 a konkretnie o połączenie WiFi z jaką prędkością łączą się wasze TV z routerem w standardzie N. Mam router Netgear R7000 który obsługuje tak jak C70 standard AC/N/G jednak za żadne skarby nie mogę go zmusić by połączył się z pełną prędkością czyli N 300 tylko łączy się cały czas w standardzie N 150 gdzie pozostałe posiadane urządzenia uzyskują bez problemu pełne 300Mbs czy jest to problem oprogramowania czy może trzeba coś włączyć by uzyskać te pełne 300. Chodzi o to że jak przesyłam video bezpośrednio z laptopa to strasznie tnie obraz że praktycznie nie da się oglądać. Router jest na 100% dobrze ustawiony gdyż z poprzednim TV i innym laptopem działał bez problemu.



Czy masz sieć Wi-Fi ustawioną w paśmie 5Ghz? Bo może TV po prostu nie przyjmuje takiej przepustowości po paśmie 2,4GHz
 

DLUGI321

New member
Właśnie dlatego się pytam z jaką prędkością łączą się wasze C70 z routerem. Faktycznie obecnie łącze się z częstotliwością 2,4GHz jednak dziwi mnie to że reszta urządzeń działa z pełną prędkością. Mogę ustawić router żeby działął na 5GHz jednak skoro pozostałe urządzenia działają OK to dlaczego mam przestawiać wszystko tylko dla jednego TV a co z osobami które nie posiadają routera z radiem 5GHz trochę dziwne żeby nowy tak zachwalany TV działał tylko z połową prędkości w wersji N Lite (150)
 

Kraczykruk

New member
Właśnie dlatego się pytam z jaką prędkością łączą się wasze C70 z routerem. Faktycznie obecnie łącze się z częstotliwością 2,4GHz jednak dziwi mnie to że reszta urządzeń działa z pełną prędkością. Mogę ustawić router żeby działął na 5GHz jednak skoro pozostałe urządzenia działają OK to dlaczego mam przestawiać wszystko tylko dla jednego TV a co z osobami które nie posiadają routera z radiem 5GHz trochę dziwne żeby nowy tak zachwalany TV działał tylko z połową prędkości w wersji N Lite (150)

A nie masz w routerze opcji by ustawić dwie sieci? Jedna z prędkością 2,4 a druga 5GHz?

Ja osobiście nie mam zaufania do tego typu przesyłania video i używam po prostu dysku USB dlatego też ciężko mi powiedzieć jaka jest maksymalna wartość transferu. Jak to mierzysz? Pobrałeś jakiś program na TV?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja router podpialem kablem i po problemie. Jeszcze jak mialem samsunga h6400 to po wifi wieczne problemy Router asus ac56u mial po wifi chulac a wyszlo jak wyszlo....

Nawet podlaczenie routera do kompa po kablu gigabitowe polaczenie a uzyskuje predkosci zapisu filmowna kompa na poziomie 25megabajtow. Mysle ze routery maja problem z predkoscia odczytywania danych z dysku po USB. Tu jest pies pogrzebany.
 

DLUGI321

New member
Panowie zgodzę się z wami że można podpiąć bezpośrednio kablem OK że można włączyć drugie radio na 5GHz tylko po co skoro wszystko oprócz telewizora a konkretnie prędkości połączenia hula jak trzeba. Widać trochę dziwnie jest to zrobione żeby uzyskać pełne 300 ja muszę się zaopatrzyć w router który posiada radio na 5GHz. Zdaję mi się że programiści TCL dali trochę ciała rozwiązując to w ten sposób. Ale cóż ważne że jakoś można to rozwiązać podłączając bezpośredni kablem niestety mam je już zajęte do czego innego nie będę jakiegoś dodatkowego switch-a trzymał za telewizorem i prowadził dodatkowy kabel oraz nie będę włączał specialnie dla TV radia 5GHz żeby router pobierał jakiś tam dodatkowy prąd lub robił mi się z niego piekarnik w szafce bo tylko tak można uzyskać pełną prędkość a przy dwóch pracujących radiach uwierzcie ten router potrafi się grzać.
 

Kraczykruk

New member
Panowie zgodzę się z wami że można podpiąć bezpośrednio kablem OK że można włączyć drugie radio na 5GHz tylko po co skoro wszystko oprócz telewizora a konkretnie prędkości połączenia hula jak trzeba. Widać trochę dziwnie jest to zrobione żeby uzyskać pełne 300 ja muszę się zaopatrzyć w router który posiada radio na 5GHz. Zdaję mi się że programiści TCL dali trochę ciała rozwiązując to w ten sposób. Ale cóż ważne że jakoś można to rozwiązać podłączając bezpośredni kablem niestety mam je już zajęte do czego innego nie będę jakiegoś dodatkowego switch-a trzymał za telewizorem i prowadził dodatkowy kabel oraz nie będę włączał specialnie dla TV radia 5GHz żeby router pobierał jakiś tam dodatkowy prąd lub robił mi się z niego piekarnik w szafce bo tylko tak można uzyskać pełną prędkość a przy dwóch pracujących radiach uwierzcie ten router potrafi się grzać.

Brzmi to trochę jak byś się po prostu uparł. Masz bardzo dobry i drogi router i trzymanie go na paśmie tylko 2,4Ghz to strata. Sprawdź czy wszystkie inne urządzenia obsługują pasmo 5Ghz i je zostaw włączone. Z tego są same plusy.
 

DLUGI321

New member
Niech będzie że nic się nie powinno ciąć ja mam trochę inne zdanie ale każdy ma swoje. Jednak to że kupuje nowy telewizor który działa w standardzie N Lite a do pełnego standardu muszę kupić router z radiem 5GHz to trochę dziwne nie prawda
 

sxill

New member
Ja mam taki problem, że czasem pilot od wzmacniacza Harman/Kardon włącza telewizor. Wczoraj włączyłem szybkie uruchamianie TV i póki co nie wybudził się od pilota do wzmacniacza, ale ludzie tutaj piszą, że to szybkie włączanie powoduje jakieś problemy. Korzystacie z tej opcji?
 

dexterjj

New member
co do szybkiego włączenia to od tygodnia mam włączone na moim 49c70 i nie widzę problemów żeby się włączał bez powodu ...
Tuner satelitarny włączał mi automatycznie stary telewizor , tego C70 niestety mi nie włącza lecz steruje np głośnością . A jak wyłączam telewizor pilotem od c70 to automatycznie tuner się wyłącza .
 

dexterjj

New member
odwrotnie (może trochę namieszałem), pilot od tunera sat Dreamboxa przejął mi sterowanie głośnością telewizora . Ale to funkcja w tunerze " Forward Volume keys to TV "
 
Do góry