TCL Seria C70

lwisnick

New member
Ja z kolei z powodu niedziałającego chromecasta spóbowałem kilku różnych softów i nie wiem dlaczego, ale na żadnym mi nie chce ruszyć włącznie z Androidem 7 (v369) oraz najnowszym 8 (v519 - znalezionym w sieci). Wróciłem do andka 6 i też nie działa. Próbowałem zarówno z androida jak i z ios. Niestety nie zauważyłem kiedy przestało działać a wersję zmieniałem dość regularnie. Może ktoś ma jakiś pomysł? W domowej sieci nic się nie zmieniło.
 

ligeza

Member
Potwierdzam problem z chromecastem. Zaczął się u mnie nie dawno na wersji 511. Połączenie mam przez kabelek więc to nie problem WiFi (którego nie używam bo w moim egzemplarzu kiepsko działa).
 

sulko

Member
U mnie WiFi na na 511 i 519 przestało działać (tzn. widzi sieć ale nie łączy się), muszę jechać na kablu. Przepustowość kabla niestety jest za mała do 4K dużych rozmiarów, na wifi to szło. Kiedy w końcu ogarną tak podstawową funkcje jak wifi. Problemy z wifi ciągną się u mnie praktycznie od samego początku.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Używam v509, chromecast sporadycznie - bez problemów. Wcześniej bywało różnie. Pomogło przywrócenie routera do ustawień fabrycznych.
 

recikk

New member
Chciałem tylko poinformować wszystkich o mojej sytuacji w Czechach. Właśnie dostałem v511 OTA prosto z telewizji. Nie mogłem odmówić, telewizor właśnie zaczął się aktualizować. Ale Netflix działa dobrze, nawet 4k hdr. Również działa mój dysk 2tb ntfs. Wszystko jest jak dotąd dobre.
 

lwisnick

New member
Mam prośbę o podpowiedź, jaki dokładnie symbol ma oryginalny pilot do C70 (zakładam, że do wszystkich modeli z serii jest taki sam). W sieci póki co znalazłem dwa różne modele RC802N i nie wiem, który mam dokupić, żeby mieć pewność działania. Chodzi mi o standardowy pilot, nie pilot głosowy.
Z góry dziękuję
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam prośbę o podpowiedź, jaki dokładnie symbol ma oryginalny pilot do C70 (zakładam, że do wszystkich modeli z serii jest taki sam). W sieci póki co znalazłem dwa różne modele RC802N i nie wiem, który mam dokupić, żeby mieć pewność działania. Chodzi mi o standardowy pilot, nie pilot głosowy.
Z góry dziękuję
Na allegro kupowałem pilot z aukcji o tytule PILOT TCL RC802N.
Działa. Mam inny tv tego producenta z Android.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

d3m

New member
Mam prośbę o podpowiedź, jaki dokładnie symbol ma oryginalny pilot do C70 (zakładam, że do wszystkich modeli z serii jest taki sam). W sieci póki co znalazłem dwa różne modele RC802N i nie wiem, który mam dokupić, żeby mieć pewność działania. Chodzi mi o standardowy pilot, nie pilot głosowy.
Z góry dziękuję
Mój ma oznaczenie RC802N YUI1
 

ronin78

New member
Mam C70 i zastanawiam się czy da się zrobić coś takiego żeby po
podłączeniu do TV dysku z filmem z dźwiękiem DTS-MA lub dolby TRUE HD
uzyskać passthrough - chodzi mi o to aby telewizor nie brał udziału w dekodowaniu dźwięku, a przepuścił go dalej w formie nie zmienionej na amplituner. Jeżeli da się tak zrobić to jakie opcje ustawić w TV i jak podpiąć TV to amplitunera ?
 

tgrzebien

New member
Już kiedyś pisałem, więc teraz tylko skopiuję:
"Niestety tak. Po pierwsze andek nie radzi sobie ze wszystkimi kodekami w filmach i albo nie odtwarza albo przycina no i najważniejsza ułomność to nie przekazywanie dźwięku 5.1 z filmów w plikach. Na tv boxie musiałem zainstalować libreelec z kodi i dopiero wtedy wszystko działa jak trzeba. Dlatego teraz jak będę kupował nowy tv to nie będę patrzył na system."
Ten tv box mam podłączony pod amplituner i z amplitunera na tv.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem, więc teraz tylko skopiuję:
"Niestety tak. Po pierwsze andek nie radzi sobie ze wszystkimi kodekami w filmach i albo nie odtwarza albo przycina no i najważniejsza ułomność to nie przekazywanie dźwięku 5.1 z filmów w plikach. Na tv boxie musiałem zainstalować libreelec z kodi i dopiero wtedy wszystko działa jak trzeba. Dlatego teraz jak będę kupował nowy tv to nie będę patrzył na system."
Ten tv box mam podłączony pod amplituner i z amplitunera na tv.

To chyba pośrednio sam odpowiedziałeś: zależy od playera. W Kod to ustawienie Settings/System/Audio/Allow passthrough

Mnie się wydaje, że z moim amplitunerem działa poprawnie.
Znasz jakieś testy do odsłuchu?

Inne playery pewnie mają własne ustawienia.
 

damianosr3

New member
Czy problem z samoczynnym uruchamianiem się, lub wręcz odwrotnie, wyłączaniem się TV można jakoś rozwiązać? Czy czekać na stosowny update...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy problem z samoczynnym uruchamianiem się, lub wręcz odwrotnie, wyłączaniem się TV można jakoś rozwiązać? Czy czekać na stosowny update...

to wręcz odwrotne to niesamoczynne uruchamianie czyli ręczne? czyli chyba pilot/lub przycisk w tb -> nie naciskać power :p

są dwa rozwiązania samoczynnego uruchamiana:
- wyłączenie pełne (nie stand-by) - sprawdziłem
- wyłączenie wi-fi -> na podstawie komentarzy forum
 

bumar

New member
Mam C70 i zastanawiam się czy da się zrobić coś takiego żeby po
podłączeniu do TV dysku z filmem z dźwiękiem DTS-MA lub dolby TRUE HD
uzyskać passthrough - chodzi mi o to aby telewizor nie brał udziału w dekodowaniu dźwięku, a przepuścił go dalej w formie nie zmienionej na amplituner. Jeżeli da się tak zrobić to jakie opcje ustawić w TV i jak podpiąć TV to amplitunera ?
Możesz to zrobić na 2 sposoby, 1 to po optyku - generalnie DD 5.1 oraz DTS nie ma możliwości HD audio, po 2 po hdmi-arc ale tutaj również ograniczenia telewizora - niby standard hdmi pozwala na przesył HD audio ale jeszcze się nie spotkałem z tv, który by to robił, zazwyczaj również DD 5.1 lub DTS (bywa, że tylko stereo pcm). Oczywiście tv oraz amplituner muszą wspierać hdmi-arc.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To chyba pośrednio sam odpowiedziałeś: zależy od playera. W Kod to ustawienie Settings/System/Audio/Allow passthrough

Mnie się wydaje, że z moim amplitunerem działa poprawnie.
Znasz jakieś testy do odsłuchu?

Inne playery pewnie mają własne ustawienia.

Znalazłem demo dolby digital plus 5.1 i według mojego odsłuchu działa poprawnie na kodi przez ARC.
Inne systemy chyba nie mam jak sprawdzić.
 

tgrzebien

New member
Ja sprawdzałem na wielu plikach o formatach. DTS, truehd, 4k w różnych kodekach itp itd i niestety przez kodi w androidzie często było coś nie tak. A to dźwięk zanikał albo trzeszczal, a to obraz niewyrabiał. Na libreelec wszystko działa bez zająknięcia.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja sprawdzałem na wielu plikach o formatach. DTS, truehd, 4k w różnych kodekach itp itd i niestety przez kodi w androidzie często było coś nie tak. A to dźwięk zanikał albo trzeszczal, a to obraz niewyrabiał. Na libreelec wszystko działa bez zająknięcia.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

sprawdzałem plik
http://s1.demo-world.eu/hd_trailers.php?file=dolby_digital_plus_channel_check_lossless-DWEU.mkv

kierunki poprawnie słyszalne, obraz OK, bez zająknięcie :p
 

Kredek1

New member
Czesc.

Czy na forum jest ktos kto ma podpiety amplituner Yamaha pod nasze telewizory. Mam najnowszy soft 511 i nie moge zmusic ani CEC ani ARC do poprawnego dzialania.
Na poprzednim 499 tez nie dzialalo wiec nigdy nie mialem tego zestawionego.

CEC dziala tylko wylaczanie ampli, wlaczac nie potrafi.

Wystarczy mi albo CEC + ARC albo CEC + optyczne.


Mam 7006 i Yamaha v481.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

tgrzebien

New member
Mam yamaha 483 i u mnie CEC też raczej nie działa. Już się przyzwyczaiłem, że włączam ampli z pilota.


Ale mam za to pytanie czy działa u was przekazywanie obrazu z laptopa na tv? Mój laptop nie widzi tv jako urządzenia odbierającego. Laptop w sieci widzi ten tv. Trzeba coś w tv włączyć, żeby był widoczny jako ekran do przekazywania?
 
Do góry