TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

Kedzior86

New member
Takie coś mam
faac3ad901ad3d23e02c2f39003a073f.jpg




mógłby mi ktoś wysłać ustawienia kalibracji? ponieważ widać u mnie pasy nierównego podświetlenia i niewiem czy tak ma być czy można to usunać czy to powód do reklamacji tv
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Tego nie zlikwidujesz ustawieniami - jeżeli jest to bardzo wyraźne to reklamuj, ale czy reklamacja zostanie uwzględniona to uważam, że raczej nie. Nigdy TCL-a, to tak niedopracowane TV, że szkoda kasy na to badziewie ...
 

Kedzior86

New member
po aktualizacji przestal mi dzialac automatyczne wykrywanie spdif i ogolnie niemam dzwieku na zewnetrzynch glosnikach, mial ktos taki problem i to rozwiazal?
 

Tomasz76

New member
Witam,
Od niecałych 10 dni jestem posiadaczem telewizora TCL U55X9026 X2, i od samego początku byłem oczarowny tym modelem, głównie że względu na jego możliwości i ogólnie pojęty stosunek jakości do ceny. Na uwagę zasługuję też bardzo dobry wg mnie wbudowany system audio.

Niestety czar nieco prysł, po pierwsze nie umiem ustawić w nim prawidłowej czerwieni ( jest albo zbyt jaskrawa lub wchodzi zbytnio w pomarańczowy ). A przy oglądaniu niektórych filmów na YT Zauważyłem efekt przeskoków i brak płynności z którymi mój telefon komórkowy bez problemu sobie radzi, nie wspominając już o dziwnym "załamywaniu" obrazu i degradacji w miejscach gdy ruch jest znaczny ( np ręki, czy głowy). Efekt ten nie zawsze występuje i mam wrażenie że pogłębia go opcja "Redukcja migotania". Najbardziej irytujacą rzeczą jest samoistne włączanie się TV zwłaszcza w nocy.

Czy da się z tym coś zrobić ?
Czy może ktoś mi pomóc skalibrowac ten telewizor, pozbyć się wspomnianych wyżej problemów?

Mój TV ma Android 8 i wersję oprogramowania v511.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info o kalibracji i kontakt do kolegi który Ci pomoże w problemach opisanych.
 

Tomasz76

New member
Tak, co prawda jeszcze nie udało mi się skontaktować ale myślę że to tylko kwestia czasu.

Dzwonilem też do działu technicznego TCL'a ale na wyżej wspomniane dolegliwości, miły Pan nie bardzo umiał mi pomóc ;)
 

PawelTBU

New member
Witam,
Od niecałych 10 dni jestem posiadaczem telewizora TCL U55X9026 X2, i od samego początku byłem oczarowny tym modelem, głównie że względu na jego możliwości i ogólnie pojęty stosunek jakości do ceny. Na uwagę zasługuję też bardzo dobry wg mnie wbudowany system audio.

Niestety czar nieco prysł, po pierwsze nie umiem ustawić w nim prawidłowej czerwieni ( jest albo zbyt jaskrawa lub wchodzi zbytnio w pomarańczowy ). A przy oglądaniu niektórych filmów na YT Zauważyłem efekt przeskoków i brak płynności z którymi mój telefon komórkowy bez problemu sobie radzi, nie wspominając już o dziwnym "załamywaniu" obrazu i degradacji w miejscach gdy ruch jest znaczny ( np ręki, czy głowy). Efekt ten nie zawsze występuje i mam wrażenie że pogłębia go opcja "Redukcja migotania". Najbardziej irytujacą rzeczą jest samoistne włączanie się TV zwłaszcza w nocy.

Czy da się z tym coś zrobić ?
Czy może ktoś mi pomóc skalibrowac ten telewizor, pozbyć się wspomnianych wyżej problemów?

Mój TV ma Android 8 i wersję oprogramowania v511.

Jeśli nie chcesz żeby się sam włączał wyłącz szybki start w opcjach zasilania, niestety innej opcji nie ma, co do problemów z obrazem to musisz każdorazowo po włączeniu tv wejść w ustawienia obrazu i opcje redukcja migotania ruszyć na plus a potem wrócić do 0 - ten tv nie zapamiętuje ustawień tego parametru i każdorazowo po włączeniu trzeba mu pomóc, pisałem juz o tym kiedyś. NIe pamięta też ustawień dźwięku, jeśli masz np ustawienia użytkownika to też po uruchomieniu musisz je wzbudzić wybierając odpowiedni dla siebie profil, nawet jeśli masz podświetlony ten który chcesz to musisz go kliknąć ponownie, taki dziwny paradoks. W momencie kiedy to klikniesz usłyszysz jak zmieni się dźwięk.
 

Tomasz76

New member
Jeśli nie chcesz żeby się sam włączał wyłącz szybki start w opcjach zasilania, niestety innej opcji nie ma, co do problemów z obrazem to musisz każdorazowo po włączeniu tv wejść w ustawienia obrazu i opcje redukcja migotania ruszyć na plus a potem wrócić do 0 - ten tv nie zapamiętuje ustawień tego parametru i każdorazowo po włączeniu trzeba mu pomóc, pisałem juz o tym kiedyś. NIe pamięta też ustawień dźwięku, jeśli masz np ustawienia użytkownika to też po uruchomieniu musisz je wzbudzić wybierając odpowiedni dla siebie profil, nawet jeśli masz podświetlony ten który chcesz to musisz go kliknąć ponownie, taki dziwny paradoks. W momencie kiedy to klikniesz usłyszysz jak zmieni się dźwięk.

Dziękuję za wskazówki, to cenne uwagi, z dźwiękiem nie miałem problemów ( może to poprawili w nowszym oprogramowaniu ). Od razu go ustawiłem na użytkownika i wielokrotnie sprawdzałem testując różne media ale zwrócę na to uwagę czy "samo klikniecie" na ustawiony już schemat wpłynie na barwę dźwięku.

Natomiast z redukcją migotania możesz mieć rację, ruszenie suwaka zawsze zmniejszyło efekt "rwania obrazu". Niestety niektóre materiały na YT bez względu na ustawienia wciąż się przecinają, może to kwestia kodeków użytych w tym TV.

Aktualnie ostro testuje nowy Soft i liczne wskazówki z wielu źródeł, napiszę jak wypadła moja walka z wspomnianym wyżej problemami.
 

Tomasz76

New member
Doszło info ?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za info i namiary.
Rzeczowo i profesjonalnie, pomimo że w TV z Androidem jestem raczej laikiem, a ze wsparciem poradziłem sobie z wszystkimi zmianami ustawień, softu, hard resetu itd ( a miałem już ikonę zdechłego robota :roll: :-D )

Jestem w trakcie testów ale jest dobrze, kalibracja też sporo wniosła, kilka mniejszych problemów o których nawet nie wiedziałem lub nie pisałem już nie występuje. Doba to za mało by stwierdzić czy problem z samoczynnym włączeniem to przeszłość ale pomimo używania opcji szybkiego startu TV w nocy się nie uruchomił. Napiszę za kilka dni czy to już tak zostanie na zawsze.
 

Tomasz76

New member
NIe pamięta też ustawień dźwięku, jeśli masz np ustawienia użytkownika to też po uruchomieniu musisz je wzbudzić wybierając odpowiedni dla siebie profil, nawet jeśli masz podświetlony ten który chcesz to musisz go kliknąć ponownie, taki dziwny paradoks. W momencie kiedy to klikniesz usłyszysz jak zmieni się dźwięk.

Niestety z dźwiękiem miałeś rację, profil użytkownika trzeba przeklikać by TV zaktualizował ustawienia po każdym nowym uruchomieniu. Nowy Soft tego nie naprawia. Natomiast od ponad 2 dob brak samoczynnego włączania TV budzi nadzieje ( z opcją szybkiego startu ).
 
Do góry