TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

brodacz

Active member
Bez reklam
Widzę że pojawili się hejterzy płatnych testów. Czyli znudzona gimbaza.
Ja to widzę tak. Ktoś chce kupić tv za 5k a sępi paru złociszy na wsparcie forum. Zatem wcale nie chce nic kupić, tylko pochwalić się kumplom jaki to on obeznany w telewizorach.
Odżałujcie jeden z drugim kawałek kieszonkowego i nie marudźcie tu bo to ani onet ani pudelek.
Druga opcja jest taka, że faktycznie są dorośli a pochodzą z województwa Cebulowo-Buraczanego i oczekują, że wszystko im darmo dane będzie. Najlepiej i sam telewizor.
 

dzonson

New member
Siemka.Przecierz o dawna wiadomo ze na rożnych forach nie tylko tu pierwszeństwo do niektórych działów i np.testów albo do strefy VIP zawsze mają wspierający owe forum.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no i brawo , dobry telewizor w dobrej cenie , trzeba w końcu wykupić wspieranie forum i przestać czekać na testy bo zapewne będzie więcej takich testów zamkniętych
 

Desverger

New member
Coś mi tu nie gra. Dla wielu testów na tym forum były przedstawione zdjęcia dla tej blokady jak sobie radzą różne Tv. Mogliśmy oglądać lepsze lub grosze wyniki tej blokady tzn. tęczowe piksele lub ich brak. Jeżeli teraz oznacza to, że przy zatrzymaniu obrazu (pauza) lub też sfotografowaniu danej klatki obrazu otrzymujemy nieadekwatny wynik w stosunku do ruchomego obrazu dla którego (w ruchu) nie ma tych tęczowych pikseli to taki test - reprodukcja statycznego obrazu nie oddaje tego co potrafi dany Tv to wg mnie nie ma sensu w ten sposób tego przedstawiać. Mówiąc prościej skoro Tv ma dobrą blokadę ale przy zatrzynmaniu obrazu zawsze bedą takie dragania to lepiej przedstawić to na wideo niż pisać, że jest OK gdy zdjęcie i tak pokazuje co innego. Może się mylę ale czy możesz wrzucić filmik jak on sobie radzi z tymi kapeluszami? Nie zrozum mnie źle ale piszesz, że jest OK a na kapeluszach jest tęcza. Przeciętny zjadacz chleba nie skuma tego. Poza tym jak to jest z tym żółtym zafarbem? Przedstawione są tam ekrany z kalibracji czyli Tv domniemywam, że był kalibrowany a z reprodukcją kolorów coś jest nie tak. Nie neguję tego Tv bo sam się na niego napaliłem ale coś tu jest nie tak i nie tylko ja to zauważyłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O reprodukcję możesz być spokojny.
Telewizor nie jest dla każdego.
Kto ma wątpliwości po prostu nie kupuje.
Ktoś chce szukać dziury w całym - szuka !
I tak już zostanie.

Na razie i tak trzeba się znów zapisać w kolejce - bo wszystkie sztuki się rozeszły. Jeden na wystawie stoi więc zapraszam w każdej chwili - poświęcamy każdemu tyle czasu ile ma chęci.
 

tom3K

New member
Witam.

Zapewne jestem jednym z pierwszych który uruchomił TV u siebie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania postaram się odpowiedzieć i opisać własne subiektywne wrażenia. Prywatnie jestem użytkownikiem plazm, obecnie Panasonic 55st60, TCL jest ojca. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Jakość wykonania bardzo dobra, dźwięk bardzo dobry. Obraz: bardzo ładne i naturalne kolory, ciemne sceny wyglądają bardzo dobrze. Multimedia na wysokim poziomie. Jeśli kogoś interesuje piłka nożna to jest dobrze (C+ sport), a w 4k nawet świetnie (demo Barcy na YT).
Testy testami, ale jestem zdania że TV trzeba zobaczyć i albo się podoba albo nie (zawsze można odesłać). W porównaniu jakość/cena TCL X2 wypada świetnie.

Pozdrawiam
Tomek
 

aqu

Member
Dzisiaj i do mnie dotarł 65X2. Najbardziej bałem sie o transport i wynikłe z tego ewentualne problemy i powiem szczerze, byłem mocno zaskoczony oczywiście pozytywnie. Gość miał na pace tylko TV, solidnie poprzypinane. Po przytarganiu go do mieszkania, rozpakował, wywiercił dziury w ścianie, powiesił i podłaczył TV, nawet chciał się nim trochę pobawić :)
Moje pierwsze wrażenia? W tej chwili oglądam kuchenne rewolucje, obraz bajka, dźwięk mistrzostwo świata. Jednym słowem WOW !!!
 

profeta

New member
Mnie osobiście interesuje sport i skalowanie obrazu z SD ... niestety nie zawsze mamy możliwość oglądać kablówkę w HD...
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z nowych TV
 
Do góry