TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

Darecki_W

New member
Jak by ktoś miał problemy z odbiorem TVP 4K nadawanego z tv naziemnej to trzeba włączyć dekoder dvbt2 . Robi się to wchodząc w ustawienia - obraz - kontrast i mając go wybranego wpisujemy kod 6425 co przenosi nas do menu serwisowego. Tam włączamy dekoder dvbt2

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

semiazas

New member
TCL XESS X2 czarna smuga

Dzień dobry,
czy ktoś spotkał się z taką ciemną smugą na środku telewizora?

99tLRyY


model
TCL 55" U55X9006 UHD
data zakupu
2017/10/18

Pozdrawiam.
 

firefl

Active member
Bez reklam
listwy są do konkretnych modeli.

Dasz radę wymienić albo nie dasz rady wymienić....
Czarodziejska kula tak odpowiedziała...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dam radę sam wymienić?
Listwy są do konkretnych modeli czy po prostu szukać listwa led do TCL?

Nie wiem jaki tam model list idzie , na listwach jest podane , Możesz uszkodzić matrycę , nie wiem dokładnie jak ściśle jest matryca w ramce siedzi ? W krawędziowym jest większa ostrożność demontowania matrycy jak w w Direct led , Najlepiej do zdejmowania są przyssawki , ja mam takie , tutaj gdzieś na innym temacie na forum miałem zdjecie wstawione , bo taki rozmiar panelu nie polecam niczym podważać , zresztą przy każdej takiej naprawie trzeba być ostrożnemu , Jak masz dobrą rękę i smykałkę powoli może ci się uda , listwy na pewną są przyklejone taśmą dwustronną do radiatora aluminiowego który jest przykręcony do obudowy tv , tak jest w innych modelach i tutaj pewnie tak jest .
 

firefl

Active member
Bez reklam
jest kilka opcji w zależności od BOM dla LIGHTBAR SIDE IN 55INCH 43.4W 56LEDS R=Y
BOM Material // Model // Component
H3-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG01Q
H3-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG02Q
H7-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG01Q
H7-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG02Q
SA-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG01Q
SA-55X20GL-WE1AWAA // U55X9006 // 4C-LB5556-YG02Q

cena kiedyś ok. 10EUR
 

grzesiek616

New member
Dosyć łatwo listwy wymienić. Troszkę sprawności i bez problemu można wymienić samemu. Jedyny problem to, że nie można nigdzie dostać listw.Numer IC-B-CNDS55E030R i d...a nigdzie nie ma. W "serwisie", warsztacie elektronicznym "dostałem" ale jest tylko prawa i to bez taśmy klejącej. Zapytanie było do producenta o listwę lewą , a jej symbol to 4C-LB5556-HR07Q i pasuje. 2 tygodnie na razie bez odpowiedzi. Koszt 70 zł, tylko czy warto , bo kończy się nie ledą, a tak. Matryca pozostaje z ramką na stole. Łatwizna ze zdemontowaniem.Zaznaczam, że nigdy nie miałem do czynienia z wymianą czegokolwiek w telewizorach led. To mój był pierwszy i odważny ruch.Miałem taki sam pasek ciemny jak kolega pokazywał wcześniej, teraz mam dwa obok siebie.
 

Attachments

  • 20210826_082525.jpg
    20210826_082525.jpg
    371,8 KB · Wyś: 61
Ostatnia edycja:

georgio228

New member
Полосы довольно легко заменить. Немного эффективности и вы легко сможете заменить его самостоятельно. Проблема только в том, что полоски нигде не достать.Номер IC-B-CNDS55E030R и его нигде нет. Приобрёл в мастерской электроники, но он только правильный и без скотча. Был отправлен запрос производителю по поводу левой планки, ее обозначение 4C-LB5556-HR07Q и она подходит. 2 недели пока ответа нет. Стоимость 70 злотых, но стоит ли оно того, ведь заканчивается не лидом, а вот так. Матрица остается вместе с рамкой на столе. Легко разбирается.Обратите внимание, что мне никогда не приходилось ничего заменять в LED-телевизорах. Это был мой первый и смелый ход.У меня была такая же темная полоса, как раньше показывала моя подруга, теперь у меня две рядом друг с другом.
вам удалось решить проблему? У меня тоже проблема с TCL U55X9006 и я нигде не могу найти подсветку.
 
Do góry