TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
Znalazłem takie dane
Models U49P6046
Chassis MT58DU
Project ID 016
Panel model ST4851D03-3
Panel P/N 4A-LD49O5-CS2GTA

Jak nie zadziała da się dość łatwo wrócić.
Nie biorę żadnej odpowiedzialności za użycie powyższych danych

Na jakim chipie jest ten model?
Pytanie zadałeś w wątku o androidzie na mediatek a w danych dla tego chassis nie widzę id 033
 

adrian8308

New member
Panowie co zrobić jak się nie pamięta hasła do profilu głównego? Nie chcący przełączyłem się pomiędzy profilami i teraz nie mogę wrócić do głównego.
 

madekp

Member
Witam. Czy ktoś słuchał na tym tv głosu lub muzyki poprzez słuchawki bluetooth? Cały czas muszę ustawiać poziom głosnosci na 100 aby było ok. Na słuchawkch kablowych jest ok. Pozyczyłem od sąsiada inne słuchawki bluetooth i jest to samo. Strasznie cicho.
 

Najlepszy

New member
Witam. Czy ktoś słuchał na tym tv głosu lub muzyki poprzez słuchawki bluetooth? Cały czas muszę ustawiać poziom głosnosci na 100 aby było ok. Na słuchawkch kablowych jest ok. Pozyczyłem od sąsiada inne słuchawki bluetooth i jest to samo. Strasznie cicho.
I mnie na philipsach jest wszystko dobrze podłączonych pod bluetooth.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

david911

New member
Cześć
Nie mogę na stronie TLC znaleźć oprogramowania. Pracuje na v373 albo v369 (nie pamiętam) który był najstabilniejszy, ale przyszła pora na podłączenie słuchawek bluetooth a na tym sofcie telewizor nawet nie chce ich wykryć. Kiedyś na nowszym to działało. Skąd mogę ściągnąć oficjalne najnowsze oprogramowanie? Moze nie będzie aż tak zbugowane :-o
 

firefl

Active member
Bez reklam
moim zdaniem obecnie najlepsza jest v551. Jest dostępna na stronie TCL, linki są w wielu miejscach internetu, także na tym forum. Niestety nie poszukam za Ciebie. Osobiście bloetooth nie sprawdzałem na tej wersji. W razie czego można wrócić do starszej.
 

david911

New member
Niezależne czy od producenta - to dla mnie bez znaczenia. Ważne, żeby wszystko działało, albo żeby miało jak najmniej błędów :D Do tej pory nie trafiłem żadnego kompletnego oprogramowania które by po prostu działało, na każdym są jakieś problemy. Jeżeli jest coś, na czym:

-działa szybkie uruchamianie
-nie odpala sie tv sam w środku nocy
-działa poprawnie HDR10 a nie wyświetla wszystko ciemne
-działa bluetooth i łączy ze słuchawkami

to byłbym wdzięczny za informację który to :) Na V369 który aktualnie mam występują prawie wszystkie te problemy, ale przynajmniej działa wifi albo wyciszenie telewizora nie wycisza wyjścia coaxial audio.

@firefl - no właśnie na stronie TLC nie ma nic - nawet tego modelu telewizora :/ Albo nie umiem szukać
 

firefl

Active member
Bez reklam
@david911:
comeback podpowiedział gdzie znaleźć - czyli da się. Ja nie szukam za innych...
Na każdym sofcie TCL występują jakieś błędy i co dziwne nie wszystkie ujawniają się każdemu użytkownikowi. Szybkie uruchamianie działa choć niektórym użytkownikom uruchamia się wtedy w nocy...
Zainstaluj, sprawdź, powiedz czy pomogło. Downgrade możesz zrobić zawsze.
Szczególnie przy przejściu A7->A8 warto zrobić reset all i reset shop w menu serwisowym. Na tym forum znajdziesz info jak to zrobić, wystarczy poszukać..
 

david911

New member
Tak to jest, jak się szuka po zagranicznych stronach z końcówką .com
Dzięki za pomoc! Jak zwykle na społeczność hdtv można liczyć! :)

P.S.
W razie problemów z v551 mogę wrócić na v373 przez v369 czy downgrade systemu jest niemożliwy?


edit:
Widzę, że napisaliśmy w tym samym momencie - będę w takim wypadku testował bez obaw.


Ale przy okazji przypomniało mi się pytanie - czy znany jest problem z "migoczącym" ekranem (zwłaszcza na kolorze szarym) który potrafi ustać jak ruszy się paskiem jasności ekranu? Czy to jakaś wada fabryczna mojego egzemplarza?
 
Ostatnia edycja:

david911

New member
@kiki - to chyba nie będzie potrzebne. Zrobiłem update do polecanego v551 i:

-wciąż nie działa szybkie uruchamianie (raz TV się szybko uruchomi, raz całkowicie - sprawa totalnie losowa)
-Zaczął jakkolwiek działać HDR10 (w trybie "dynamicznym" jest jasność i cokolwiek widać z obrazu)
-działa bluetooth i łączy ze słuchawkami <3
-Co najważniejsze - szybkie testy pokazały usunięcie problemu migotania ekranu na szarościach i czasem się pojawiających w podświetleniu takich ledwo widocznych podłużnych pasów idących w poprzek ekranu. Oczywiście to wymaga dalszych testów

Jak na razie jestem zadowolony bardziej niż na v369, ale z czasem przyjdzie prawdziwa weryfikacja działania.
Pozdrawiam!
 

xyz88

New member
Witam mam problem z telewizorem aktualizowały się aplikacje po przywróceniu do ustawień fabrycznych nagle wyskoczył komunikat że się wyłącza soft fabryczny najnowszy był no i teraz jak go włączę to mam tylko podświetloną matryce na czarno i pilot nie nie działa próbowałem zainstalować inny soft jakiś starszy przez .pkg wtedy miga ta dioda na dole ekran dalej zero komunikatów i po kilku minutach wydaje się być zainstalowany soft ale i tak matryca tylko bije na granatowo czarno i zero reakcji na pilot nie można ustawień zrobić
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na 4pda są pozytywne informacje i zdjęcie C70. Jedyny "konkret" to odczucie szybszego uruchamiania.
Jeśli zainstalujesz to podziel się wrażeniami
 

sulko

Member
Zainstalowałem wersję v568, obyło się bez problemów. Jak na razie wszystko działa, zobaczymy jak będzie dalej. Startuje jakby odrobinę szybciej i soft bardziej responsywny ale to subiektywne odczucia. Aktualizowałem z wersji R814.
 

maybee

New member
I have just installed firmware 568 on a 49UC6406. The only error i have at the moment is that my soundbar doesnt work. There is no sound and it is enable in the settings. It worked well in version 551. I have maked a reset of the tv and at first i worked but after the next restart it doesnt.

Any clues?
 

tomasz.k

New member
I have just installed firmware 568 on a 49UC6406. The only error i have at the moment is that my soundbar doesnt work. There is no sound and it is enable in the settings. It worked well in version 551. I have maked a reset of the tv and at first i worked but after the next restart it doesnt.

Any clues?

If you switch it on manually does it work? Or completely no sound? Can you see it as a device/cec on TV's settings?

Seems that update was done as usually - by students for free.
 
Status
Zamknięty.
Do góry