TCL 55S7906 czyli czai się tygrys z Azji - test otwarty.

mafia35

New member
Bez reklam
Ok. To już wiemy ;) Ale zdjecia czerni na tym podświetleniu i dane exif mile widziane. Praktycznie w każdym tv można osiągnac dobry wynik. Wystarczy aparat inaczej ustawić ;)
 

o22y

New member
Dziś oglądałem w sklepie w/w model, zauważyłem na ekranie gdy padało światło na obraz dało się zauważyć dziwne zjawisko. Na ekranie widać było skórkę pomarańczową, tak najprościej to mogę opisać. Widoczne jest to wyłącznie pod oświetleniem. Czy to jest normalne w serii, w wszystkich modelach tej marki, czy to jednostkowy przypadek? dzięki za info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę, że rozmawiamy o idealnych telewizorach.
TCL to najtańszy model z realizacją bardzo wielu potrzeb dla mniej zasobnych .
To nie jest telewizor dla każdego.
Ale w swojej klasie z powodzeniem nawiązuje do jakości każdej bez wyjątku marki. Potwierdzeniem są zadowoleni użytkownicy. I to są dla nich modele.

Zaskakująco dobra biel, bardzo dobra czerń.
I świetnie upscaluje obraz.
 

o22y

New member
Dziś oglądałem w sklepie w/w model, zauważyłem na ekranie gdy padało światło na obraz dało się zauważyć dziwne zjawisko. Na ekranie widać było skórkę pomarańczową, tak najprościej to mogę opisać. Widoczne jest to wyłącznie pod oświetleniem. Czy to jest normalne w serii, w wszystkich modelach tej marki, czy to jednostkowy przypadek? dzięki za info.



MOŻE ktoś by mógł napisać coś na ten temat?!
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Cenzura jak za komuny.

TV 4K ale podczas oglądania olimpiady to ten TV osiągnie rozdzielczość dynamiczną jakieś 350 linie, czyli 1/3 tego co dobry TV FHD z matrycą 120Hz, bo 4K to tylko w czasie postoju wyświetla.
 

kardaw

New member
A jak się ma ten telewizor do Sharp LC-49CUF8462ES ? (2500zł)
Widziałem go wystawionego w MM.

W specyfikacji pdf TCL S79 wyczytałem, że "Sound power" to 2x10W
Na papierze to telewizory są dość podobne do siebie.
Nawet wersja 55" jest tańsza. Nigdzie nie znajdę testów, a produkt dostępny w każdym większym sklepie RTV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie TCL ma lepsze, równiejsze podświetlenie matrycy, czerń i lepsze upscalowanie obrazu.
 

o22y

New member
o22y - ale nie zrozumiałem w czym problem ?


Czy to jest normalne zjawisko czy jednostkowe zdarzenie. Padające światło powoduje właśnie ten efekt, jest on dość mocno zauważalny. Problem problemem, nie spotkałem się z tym jak do tej pory. Interesuję się modelem 58" 7806s. Nie był bym szczęśliwy z tym dodatkiem.
W lg było podobnie tylko w znacznie mniejszym stopniu, trzeba było mocno się przyłożyć by to zauważyć.
Dzięki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale telewizor nie był skalibrowany i w sumie nie wiadomo jak ustawiony.
Nikt z tych co posiadają nie podawał podobnych uwag.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, nie jest normą.
Ja nie znam takiego opisu, dlatego dopytywałem o szczegóły.
Poza tym zawsze masz możliwość zwrotu telewizor czy wymiany na inny.
Więc zero ryzyka.
 

majkeljot

New member
Nawiązując do ostatniej wypowiedzi, tak z ciekawości, to co się dzieje z takim oddanym telewizorem? Weźmy dwa przypadki 1.Zwrot spowodowany jakąś widoczną wadą TV 2.Zwrot bo się nie spodobał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Wada idzie do serwisu i dostajesz zwrot kasy.
2. Idzie do sprzedaży na sklepie stacjonarnym, Tobie się nie podoba ale inni którzy przychodzą i idą mogą być zachwyceni.
 

kd222

New member
Czy to jest normalne zjawisko czy jednostkowe zdarzenie. Padające światło powoduje właśnie ten efekt, jest on dość mocno zauważalny. Problem problemem, nie spotkałem się z tym jak do tej pory. Interesuję się modelem 58" 7806s. Nie był bym szczęśliwy z tym dodatkiem.
W lg było podobnie tylko w znacznie mniejszym stopniu, trzeba było mocno się przyłożyć by to zauważyć.
Dzięki za odpowiedź.



Ja mam model 58" 7806s i jak na razie jestem zadowolony. Jedyne problemy jakich nie udalo mi sie rozwiazac (byly przeze mnie zglaszane w zasadzie wszystkie w watku dot. serii 7806) to juz malo istotna drobnica. Widze tez roznice w jakosci obrazu i kolorach w porownaniu z wieloma innymi tv na korzysc tcl (oczywiscie nie porownuje sie tutaj do oled czy tez tv za kilkanascie tys. PLN bo na nie w ogole nie zwracalem uwagi).
 
Do góry