TCL 55S7906 czyli czai się tygrys z Azji - test otwarty.

mafia35

New member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego TCL podaje informację o panelu 10 bitowym gdy wkłada tam 8bit + FRC. Przecież to nie to samo...

Brakuje mi również zdjęć białego i czarnego tła - równomierność podświetlenia oraz informacji o bandingu, DSE.

Obsługuje kodek vp9 na YT czy dalej 720p w mp4?
 
Ostatnia edycja:

uwencjusz

New member
jeśli przyjrzeć się infografice:
13061977_1057779920950465_5942034088110075277_n.jpg


to wygląda że jedyną różnicą pomiędzy S78 a S79 to grubość TV no i ewentualnie tryb sportowy (nie mam pojęcia jak to działa i czy w ogóle działa). Oczywiście te dwa elementy są na korzyść S79. Jednak jak sami wiemy S78 ma matryce 100Hz.., więc jak sądzę do sportu się lepiej nadaje.., Czyżby to oznaczało, że producent w S79 zastosował tryb sportowy aby zniwelować odbiór na matrycy 50Hz i bardziej zbliżyć wrażenie pełnych 100Hz? Bo jeśli tak by było to jedyną różnicą pomiędzy seriami będzie grubość TV. Nie wiem więc czy jest sens dopłaty do S79.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest ta sama - więc wybór należy do kupującego.

Mafia35 - to cenne uwagi.
Zrobię zdjęcia po południu i odpowiem na pytania dodatkowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdjęcia wkleję jutro, bo muszę wyjechać.
Ale odpowiadam na pytania:

Nie wiem dlaczego TCL podaje informację o panelu 10 bitowym gdy wkłada tam 8bit + FRC. Przecież to nie to samo...

To w efekcie wizualnym jest nie do odróżnienia.


Brakuje mi również zdjęć białego i czarnego tła - równomierność podświetlenia oraz informacji o bandingu, DSE.
Sprawdziłem na kilku materiałach testowych.
Biały jest czysty, jak ktoś by się doszukiwał to w lewym górnym rogu minimalne przyciemnienie w tym egzemplarzu co sprawdziłem.

Bandingi - ZERO .
DSE - mimo ze chciałem sie doszukać , nie ma.

Czerń - to jest największa niespodzianka.
[youtube]prcx_wT4BV8[/youtube]
Bardzo dobra.

I bardzo dobry Input Lag,
[youtube]1GfjvuiGeBg[/youtube]

Obsługuje kodek vp9 na YT
Nie obsługuje.

[youtube]Ecxg2e6hgqU[/youtube]
Tu widać jak szybko działa menu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to prawie Oled ...
A nagranie nie jest sterowane oświetleniem .
Zdjęcia pokażą też dobrą czerń i biel.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Takie rzeczy to chyba w kamerach studyjnych... Zdjęcie na powyższych ustawieniach będą dobre.

A tu taka tabelka porównawcza czym jest TCLowy "10 bitowy panel" czyli 8bit + frc a prawdziwy 10 bitowy panel.
83057ec4b39707f4b94b308e2f23a2d3.jpg


Za taki opis w broszurze, reklamie przysługuje zwrot sprzętu.
Tak jak kiedyś Samsung walnął w opisie "aktywne FullHD 3D", a 3D było w rozdzielczości pasywnego czyli połowe niższe... To była chyba seria D.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Mocno to on nie świeci. Po kalibracji jedynie 250cd... Lipa, że ma tylko HDMI 2.0 level b. 10bit koloru z odtwarzacza UHD nie pokaże... Smużenie też spore więc do sportu się nie nadaje. Równomierność podświetlenia średnie. W rogach dochodzi do -40% względem środka ekranu (referencji)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto się w cyferkach , powinien kupować tylko cyferki i najlepiej Arabskie.
TCL S7906 w klasie cenowej wg wszystkich testerów otrzymuje polecenia do zakupu !!!.
My również się przyłączamy.
W klasie cenowej dostał u nas najmniejszą ilość punktów 80 ale załapał się na 4 gwiazdki.
Bardzo mocnym konkurentem w tej klasie jest Philips 49PUS6561 który kosztuje niewiele ponad 3 tyś zł.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dokładnie.

A ja czekam na zdjęcia. Tylko kiki proszę Cię... DSE zrób na jasnym jednoliym tle, a nie błękit z obłokami,bo takie tło jest po to aby tą wadę zatuszować.
 

Frogi_71

New member
Z tym TV TCL to by nie było problemów i tylu emocji gdyby nazywał się Samsung, pewnie byłoby wiele och i ach a niedociągnięcia, słaba matryca itp. tłumaczylibyście dość niską ceną.
Poszedłem do sklepu na M obejrzeć ten produkt. Były trzy szt. w pełnej rozmiarówce, stały w miejscu mało eksponowanym na półkach, z odstającą folią ochronną na ramce, sygnał ze sklepowej SD, kolory mdłe. Sprzedawca poinformwał mnie, że nie jest to dobry TV i będzie ładnie świecił jakieś pół roku, że ma zakaz podłączenia sygnału HD nie wspominając o UHD z pendriva. Nie było mowy o żadnej zabawie z pilotem (mocno nie naciskałem). Cenę 55" chyba podnieśli o jakiś 200zł w stosunku do tej co była w zeszłym tygodniu. Pan sprzedawca szybko poprowadził mnie w kierunku innych LCD. No i jak tu wyrobić własne zdanie?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Przykazanie pierwsze to nie słuchać sprzedawców każdej maści, a raczej hobbystów. Po to są fora.
Co do Samsunga to się mylisz. W nim też trafiają się lepsze i gorsze modele (np HU6900).
 
Do góry