TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

speedle

New member
Witaj Kiki

Nie ukrywam że cena i stosunek ceny/jakości spowodował że zainteresowałem się tym telewizorem, zacząłem więc szukać więcej testów tego telwizora w zagranicznym internecie. Oceny są różne od średnich/dobrych na bild.de po marna na lesnumeriques (można dość dobrze przetłumaczyć za pomocą google). Nie mogę wrzucać linków z racji mojego statusu na forum więc trzeba pogooglować żeby znaleźć ten test.

I tutaj pytanie - jaka jest twoja opinia na temat postawionych tutaj zarzutów? Czy dodatkowa kalibracja jest aż w takim stopniu w stanie zmienić paramtery wyświetlanego obrazu żeby odrzucić argumenty przeciw, postawione w tym teście?

lesnumeriques.com/tv-televiseur/tcl-u58s7806s-p27039/test.html

Pozdrawiam
Michał Szarkowski
 
Kupiłem większego brata i mam problem - nie czyta mi napisów w formacie .srt :/ I czy posiada ktoś najnowsze oprogramowanie do tego TV? Na stronie tcl jest z października. Do tego za ustawienia ekranu też bym się nie obraził :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Musisz sobie zamówić kalibrację w domu. Nie ma czegoś takiego jak profi ustawienia przez mail, telefon itp. Takie ustawienia można sobie wsadzić...

Wysłane z mojego Galaxy S7
 
Ja też mam większego brata i akurat napisy SRT czyta bez problemu. Nie czyta natomiast TXT.

A u mnie nie czyta żadnych napisów - czy to .srt czy .sub - a na starym Samsungu czyta wszystko. Do tego myślałem,że to może wina serwera DLNA bo używam Samsunga PC Share Manager i ściągnąłem Serviio,ale też nic nie pomogło
 

rwojt

New member
Z serwerem DLNA to mam większy problem, bo się telewizor zawiesza po jakimś czasie na amen. Natomiast z dysku lub pendrive przez USB napisy SRT czyta.
 

rwojt

New member
To trzeba pisać do TCL-a. Ja im zgłaszam problemy i ponoć przekazują do programistów, ale czy to coś da, to zobaczymy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
speedle
Kalibracja w przypadku TCLa (nie tylko) - znacznie poprawia jakość obrazu.
Pytaj o jakość obrazu tych co mają - wydaje się, że zadowolenia co do jakości sięga 95% lub więcej.
My posługujemy się w klasach cenowych oceny jakości.
W swojej klasie i 50 i 58" grają naprawdę bardzo dobrze.
Jeśli chcesz porównać Fiata Uno do Mercedesa klasy S to wówczas ocena porównawcza co do wygody czy komfortu będzie niska.
Tylko klienta potencjalnego Fiata nie stać na klasę S.
Więc szermowanie oceną ma się jak pięść do oka.
Ale porównanie Fiata do Tata Motors już wypada zdecydowanie na korzyść Fiata.

Jeśli masz obiekcje co do naszej oceny - zawsze zapytaj tych co mają - a nie tych co piszą głupoty nigdy nie widząc nawet tych telewizorów na oczy !
W klasie cenowej to bardzo dobry model.
 

KrisGdynia

New member
Czytam już jakiś czas wszystko o LCD co mi wpadnie w sieci i w zasadzie bylem już zdecydowany, ale "przypadkiem" poczytałem o TLC a że nie jestem " ortodoksem" to pomyślałem "czemu nie". W związku z tym mam pytanie do " fachowcòw" bo w temacie Philips dostałem wyczerpującą odpowiedź: kiedy pojawią się w sprzedaży modele na 2016 rok (interesuje mnie 50') bo jesteśmy " na przełomie" i może warto poczekać? A może nie warto bo nic oprócz HDR nie wniosą a zeszłoroczne mają dobre opinie i ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa ok - ale do jakiej kwoty ?

Model TCL jest pod nazwą 7906 i już będzie za kilka dni w sprzedaży.
 
Do góry