TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

enocyl

Banned
Przecież i tak czerń jest lepsza niż w starej plaźmie.
I pokaz proszę inny telewizor za 3199 zł - 4K, 100Hz i o tych zaletach - uwzględniając również wady.
Chętnie się z nim zapoznam.

enocyl - dysponujemy pełnymi danymi wartości kontrastu więc się nie wysilaj, a głupie uwagi zachowaj dla siebie proszę.
Gdzie są pomiary kontrastu? Na pierwszej stronie nie znalazłem...

W każdej starej plaźmie? Przecież taki Panasonic VT50 niszczy tego chińczyka pod względem kontrastu i czerni, o ZT60 czy Pioneer Kuro nawet nie wspominam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A o czym Ty mówisz.
Przecież Kuro kosztowało 6 ray tyle co TCL, ZT60 pięć ray tyle, a VT 60 - 4 razy tyle.
Naprawdę chcesz mieć to samo w samochodzie Toyota Aygo co w Ferrari.
No proszę Cię, nie przeginaj.
 

mamir

New member
Wszystkie istotne dane pomiarowe mozna znalezc w necie.testy tego tv byly tez na zagranicznych stronach,trzeba tylko wykazac sie odrobina dobrej woli.Jesli po zakupie tcla czujesz ze to nie to czego oczekiwales to sprzedaj nawet ze strata,nie warto sie meczyc.o jakich pasach mowa powyzej.moglbys przyblizyc problem?
 

enocyl

Banned
Opisze oczywiscie ale krótko.Pasy (czy jak kto woli nierówne podswietlenie matrycy) wystepujace na calej powierzchni ekranu od gory do dolu,widoczne szczegolnie przy jednolitym kolorze.
Pytanie do Kikiego co z tym HDR jak go ustawic zeby konsola go wyswietlala?
(widze ze jednak porownanie do samochodow jest ok)
Ten TV nie obsługuje HDR z tego co wiem...

Końcówka posta mistrzostwo :D
 

enocyl

Banned
Wszystkie istotne dane pomiarowe mozna znalezc w necie.testy tego tv byly tez na zagranicznych stronach,trzeba tylko wykazac sie odrobina dobrej woli.Jesli po zakupie tcla czujesz ze to nie to czego oczekiwales to sprzedaj nawet ze strata,nie warto sie meczyc.o jakich pasach mowa powyzej.moglbys przyblizyc problem?
Dlaczego mam szukać skoro testujący twierdzi, że dysponuje wszystkimi pomiarami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gier z HDR nie testowałem. Ja testowałem telewizor jeszcze takich gier nie było i Xboxa ONE S też nie było .
Testowałem materiały z HDR i działały.
I nigdzie nie napisałem że gry w HDR działają.
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
To ja czegos nierozumiem przeciez jestem na forum fachowym i trzymam sie tego cyt.
"Setki osób kupiło TCLe i znam mnóstwo zadowolonych.
Czy każdemu musi się podobać - z pewnością - NIE.
Nowe , bo zmieniło się zapotrzebowanie na możliwości 4K, 100Hz, HDR. "
wiec wnioskuje ze moj sprzet to ma a ja amator nie umiem tego ustawic (HDR) albo oszukal mnie producent xboxa i pisze bzdury w specyfikacji konsoli.
Dlatego prosze osobe doswiadczona zeby pomogla mi ustawic tego TCL by wyswietlił mi gre w HDR.
TV odtwarzał materiały HDR, ale ich nie wyświetlał w prawidłowy sposób tzn. bez efektu HDR. Z "testu" tutaj oczywiście nic nie wynika.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jak masz to nikt Ci nie zabrania sprawdzać.
Materiały z HDR 10 na innych telewizorach 4K nie działały a na TCLu działały.
Więc opisałem to co działało.
Oficjalnie też jest informacja, że producent nie wspiera w tym modelu HDR.
 

Frogi_71

New member
Gonzik1 czy mógłbyś wstawić fotografie tych pasów (nierównego podświetlenia) twojego tv?
Występują na każdym tle statycznym i dynamicznym tak samo?
Czy kupowałeś swój telewizor w ciemno czy wcześniej włączałeś go w sklepie i nie było pasów.
Na innych forach też były testy tego telewizora i nigdzie nikt nie pisał, że są problemy z podświetleniem.

Co do HDR to ten telewizor nie ma certyfikatu zodności i nikt nigdzie nie napisał że widać efekt HDR, lecz że odtwarza sygnał HDR zamias komunikatu "nieobsługiwany format". Zresztą ma on zbyt małą maksymalną jasność aby efekt HDR był jakoś specjalnie widoczny. Wiele telewizorów jak dostanie sygnał HDR a nie wspiera tego formatu albo nic nie odtworzy albo wyświetli "szmatę" czyli wyprany mdły obraz.
Skoro jesteś amatorem Xbox one S chyba złą kolejność zakupów zaplanowałeś.


PS Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają tak agresywny sposób wypowiedzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są ludzie zadowoleni z tego telewizora :

1.Jesli chodzi o obraz rewelacja (nie jest to zadna reklama).Szukalem tv okolo 2 miesiecy i troche ich obejrzalem .W tej cenie nie ma konkurencji,a i jakosc dorównuje drozszym tv.Wiem ze zaraz sie znajda dyskutanci ze czern zla,ze kolory marne,ze lag duzy ze chinszczyzna itd.Mam trzy tv z tego dwie plazmy samsung i lg(wiem to nie kuro)ale TCL nie ma sie czego wstydzic.Jedynie konty boczne w plazmie lepsze.Reszta na plus dla TCL

2.Ja też mam i też jestem zadowolony bardzo więc polecam za tą cenę .

3.Ciekawi mnie tylko jakie telewizory maja krytycy TCL (moze niech sie pochwalą).Moze wtedy troche sie wszyscy posmiejemy i podyskutujemy o jakosci kto i gdzie je produkuje itd.

4.CZesc.Uzytkuje ten telewizor juz 3 miesiac wiec moge troche juz powiedziec na jego temet.
Jako uzytkownika nie interesuje mnie kto jest jego producentem i gdzie jest produkowany TCL.
Kupilem go by ogladac filmy i tv a nie zastanawiac sie jaka cyna robione sa luty na plycie .Mam porównanie do 2 plazm samsunga i lg i lcd lg dosc wysoki model.TCL nie ma sie czego wstydzic a wrecz plazma (jak to kolega powiedzial)jest szara.W TCL kolory super jakosc ogolnie i na filmach i na konsoli ps3 rewelacja.Oczywiscie smart troche wolny porownujac do LG ale dziala.
Dlatego zgadzam sie z kolegami ze za te pieniadze TV jest rewelacja(nawet jak by kosztowal wiecej to i tak warty kasy)
Do tych co wypowiadaja sie duzo na tym forum ze to chinski zlom itd. Wez jeden z drugim ten TV do domu potestuj porownaj z innym sprzetem i dopiero mozemy konkretnie podyskutowac ( a nie opowiadac ze widzialem w MM i gra zle brzydko fe)

5.No i stało sie
Dzis przyjechał do mnie nowiusienki 58s7806.
Piewrsze wazenia obraz zyleta az nie moge uwierzyc .
Co do smart nie po to go kupowałem - ale małe pytanko czemu obraz ktory jest na youtube w 4k - tv odtwarza w HD ? Czy to zalezy od łacza ?

Co do sterowania TV iphonem u mnie przez WiFi działa ))) z tym ze niestety provider blokuje jakies porty w swoich Ruterach co przerabiałem z Xperia i PS4 przez co rozłacza sygnał .

Telewiozr za te pieniadze jest mega bardziej renomowany poprzednik ... na gorąco i po niedługim czasie uzytkowania moge sie pokusic o stwierdzenie ze Plazma mi chyba wyblakła :p

itd....
Nikt tych ludzi nie na kłaniał, piszą swoje wrażenia od siebie.
I test dokładnie opisuje zalety i wady.
 

enocyl

Banned
Opinie te są bardzo miarodajne. Szczególnie, że większość z nich pisali ludzie bez porównania do produktu z wyższej półki. Jak komuś plazma wyblakła w porównaniu do tego TCL to świadczy to tylko o tym, że była naprawdę słaba...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystkie.
Nie łoł minęło tylko potrzeby się zmieniły.
Czyli kupiłeś i byłeś bardzo zadowolony do opisywanych rzeczy w teście.
Zmieniłeś teraz potrzeby to zmień telewizor do nowych potrzeb, to się nazywa rozwój...
I nie wprowadzaj proszę ludzi w błąd, bo żadne posty które nie łamią regulaminu nie są kasowane.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Absolutnie tego nie neguje co pisza inni.
Jesli zniknely by te pasy jasne z gory na dół to bylo by juz niezle (to ze smart sie wiesza i wifi nie dziala trudno)
Dlatego prosze kogos kto podpowie jak to zlikwidowac? o ile sie da bo podobno nie wszystkie egzemplarze to maja
To o czym piszesz to prawdopodobnie banding. Nie pozbędziesz się tego. Ewentualnie wymiana na inny egzemplarz, ale sądzę, że jest to już niemożliwe... Jak długo już masz ten "ekstra" sprzęt?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz.
Kasowane są posty niezgodne z regulaminem.
Tak jest i tak zostanie.
Podżeganie, jątrzenie, obrażanie nie mieści się w kanonach tego forum.

Twoje słowa poniżej:

1.Jesli chodzi o obraz rewelacja (nie jest to zadna reklama).Szukalem tv okolo 2 miesiecy i troche ich obejrzalem .W tej cenie nie ma konkurencji,a i jakosc dorównuje drozszym tv.Wiem ze zaraz sie znajda dyskutanci ze czern zla,ze kolory marne,ze lag duzy ze chinszczyzna itd.Mam trzy tv z tego dwie plazmy samsung i lg(wiem to nie kuro)ale TCL nie ma sie czego wstydzic.Jedynie konty boczne w plazmie lepsze.Reszta na plus dla TCL

3.Ciekawi mnie tylko jakie telewizory maja krytycy TCL (moze niech sie pochwalą).Moze wtedy troche sie wszyscy posmiejemy i podyskutujemy o jakosci kto i gdzie je produkuje itd.

4.CZesc.Uzytkuje ten telewizor juz 3 miesiac wiec moge troche juz powiedziec na jego temet.
Jako uzytkownika nie interesuje mnie kto jest jego producentem i gdzie jest produkowany TCL.
Kupilem go by ogladac filmy i tv a nie zastanawiac sie jaka cyna robione sa luty na plycie .Mam porównanie do 2 plazm samsunga i lg i lcd lg dosc wysoki model.TCL nie ma sie czego wstydzic a wrecz plazma (jak to kolega powiedzial)jest szara.W TCL kolory super jakosc ogolnie i na filmach i na konsoli ps3 rewelacja.Oczywiscie smart troche wolny porownujac do LG ale dziala.
Dlatego zgadzam sie z kolegami ze za te pieniadze TV jest rewelacja(nawet jak by kosztowal wiecej to i tak warty kasy)
Do tych co wypowiadaja sie duzo na tym forum ze to chinski zlom itd. Wez jeden z drugim ten TV do domu potestuj porownaj z innym sprzetem i dopiero mozemy konkretnie podyskutowac ( a nie opowiadac ze widzialem w MM i gra zle brzydko fe)

Oczywiście może przeszkadzać banding, ale przecież telewizor w dobrym sklepie można zawsze wymienić na wolny od wad.
 

adam13

New member
Pytanko w sprawie zapamiętywania hasła przez podłączenie bezprzewodowe w—f w modelu
tcl 58s7806 . Jak zrobić aby zapamietywał sieć i hasło ponieważ za kazdyme razem muszę konfigurować .
 

lorak86

New member
U mnie nie ma problemów z zapamiętywaniem. Natomiast przy starym routerze musiałem za każdym razem poczekać zanim połączy się z WiFi.

Czy wie ktoś jak uruchomić aplikację VOD.TVP.PL ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładamy teraz do TCLa boxa z Androidem i masz dostęp do wszystkiego .
Masz 1.000.000 aplikacji i HBO Go również.
 
Do góry