TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

utrinque

New member
Wątek jest o modelu S7806 a nie S6806.

A gdzie widziałeś TCL 58 cali za "2700 na 3200"?

OK masz rację... 7806 są też mniejsze. Przepraszam za zamieszanie.

Potwierdzam, że Input Lag w TCL z nowym softem jest niski.

TCL czyta bez problemu dysk 4TB (NTFS) przez USB 3.0, którego Panas AX800 nie czyta bo ma ograniczenie do 3TB max. Bezsensowne ograniczenie. Nie próbowałem tworzyć mniejszych partycji bo mam inny dysk 2 TB.
 
Ostatnia edycja:

nedx

New member
Dziękuję za odpowiedź. Youtube działa sprawnie, tylko Smart się ładuje ok 40sek. Ma ktoś najnowszy soft do 58s7806?
 

przemase30

New member
Witam. Czy ten najnowszy soft do 58cali jest gdzieś na www
Chce zrobic update i niestety mam podobno najnowszy soft.
Pobrałem z www TCL i jest taki sam.

Ktoś coś ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W piątek mamy spotkanie w fabryce, w sobotę się podzielę informacją o nowościach.
 

Miskov51

New member
Panowie, mam pytanie odnośnie wspomnianego tutaj 55S68. Ile te telewizory mają z sobą wspólnego, głównie chodzi mi o matryce. Bo jedyne co widzę wyraźnie to że jeden ma 800Hz a drugi 400Hz, S78 ma natywnie 100Hz a S68? Pewnie 60Hz ale potwierdzenia nie znalazłem. Niestety nigdzie nie ma choćby pobieżnych testów 55S68 a bardzo mocno go rozważam. TV potrzebuję w 70% do konsolu PS4 (nie znalazłem żadnych danych o lag input dla 55S68 ) oraz 30% odtwarzacz własnych filmów (Telewizji nie oglądam). Byłbym bardzo wdzięczny za każdą informację
 

MaXeN84

New member
@Miskov51, 55S6806 posiada natywnie 60Hz i dość tandetnie wykonanie samego TV - spora różnica na korzyść 58S7806 - lepiej dopłać te 600zł, bo warto - miałem przyjemność oglądać obydwa. Za 3200 otrzymujesz (w różnicy 600zł) nieco większy TV, bo 58", a to już bliżej 60" niż 55", lepsze wykonanie (mniej plastików, boki ze szlifowanego aluminium), cieńsze ramki no i zdecydowanie lepszą płynność obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 58s7806 ma lepszą płynność, większe możliwości , lepsze podświetlenie.
Dla niebieskich jest też kalibracja gratis.
 

Miskov51

New member
Dziękuję bardzo za te informacje. W takim razie wstrzymam się z zakupem trochę obawiam się że 58 będzie za duży do grania. Obecna odległość to 3m ale w najbliższym czasie będę zmieniał miejsce zamieszkania. Jeszcze raz dziękuję
 

(L)igorex

New member
Witam.
To mój pierwszy post na stronie aczkolwiek pytanie mam konkretne na starcie. Jak piłka nożna prezentuje się na tym ekranie? Chodzi o model 58s7806. Czy aktualizacja o której pisał użytkownik kiki zmienia jakość wyświetlanego obrazu? Czekam z niecierpliwością na info od kiki na temat prezentacji w fabryce TCL. Pozdrawiam i witam użytkowników :)
 
Ostatnia edycja:

Tobiasz99

New member
Witam.
To mój pierwszy post na stronie aczkolwiek pytanie mam konkretne na starcie. Jak piłka nożna prezentuje się na tym ekranie? Chodzi o model 58s7806. Czy aktualizacja o której pisał użytkownik kiki zmienia jakość wyświetlanego obrazu? Czekam z niecierpliwością na info od kiki na temat prezentacji w fabryce TCL. Pozdrawiam i witam użytkowników :)

mam ten tv od dwóch dni i jeżeli chodzi o piłkę nożną to jest naprawdę bardzo dobrze. Mi osobiście jak narazie nie pasuje smart w tym tv i to że nie można (albo ja nie potrafię odpalić) oglądać filmów z portali typu cda. czy zalukaj.
Czekam, może ktoś na forum coś w temacie napisze.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam.
To mój pierwszy post na stronie aczkolwiek pytanie mam konkretne na starcie. Jak piłka nożna prezentuje się na tym ekranie? Chodzi o model 58s7806. Czy aktualizacja o której pisał użytkownik kiki zmienia jakość wyświetlanego obrazu? Czekam z niecierpliwością na info od kiki na temat prezentacji w fabryce TCL. Pozdrawiam i witam użytkowników :)

Pamiętaj, że same opinie na necie, to nie wszystko. Wybierz się z własnym materiałem na dysku do sklepu i sprawdź w praktyce jaki daje obraz, w tym na meczu piłki nożnej. Wówczas będziesz wiedział na czym stoisz i czy obraz na tym TV Ci się spodoba :)
 

(L)igorex

New member
Pamiętaj, że same opinie na necie, to nie wszystko. Wybierz się z własnym materiałem na dysku do sklepu i sprawdź w praktyce jaki daje obraz, w tym na meczu piłki nożnej. Wówczas będziesz wiedział na czym stoisz i czy obraz na tym TV Ci się spodoba :)

I tu się pojawia moje pytanie. Czy po aktualizcji softu od kikiego coś się zmienia w obrazie :) a tv w sklepie na 100% nie będzie posiadał tego softu więc trochę w kropce jestem.
 

mafia35

New member
Bez reklam
A czemu ten soft dystrybuowany jest jak kontrabanda, a nieboficjalnie przez producenta jak to robia wszyscy?
 

Tobiasz99

New member
kto to wie jak z tym softem....

trzy dni tesuje ten tv i kilak moich obserwacji:
- wygląd - 8/10 (tv bardzo cienki, ramka wąska, wykończenie w aluminium)
- pilot - 1/10 (porażka, duży, nieporęczny, przyciski fatalne)
- smart - 3/10 (działa bardzo wolno a z aplikacji to youtube tylko ale obsługa tym pilotem .....) zainstalowałem na telefonie tlcnScreen - po połączeniu z tv - wysyłam zdjęcie z telefonu do tv i zonk, nie moę odczytać pliku (jpg), wysyłam muzę - mp3 to samo, filik w mp4 to samo. Wrzucam to wszystko na pena i do tv - działa.
- obraz - nie jest źle, sport też dobrze.
Podświetlenie nierównomierne i widać przy czarnym ekranie białe plamy.
- dźwięk - jest bardzo dobrze.
Ogólnie tv bardzo ładnie wygląda, wykonanie też ok, obraz i dźwięk dobre - poza nierównomiernym podświetleniem (widoczne na czarnym ekranie). Smart i pilot - do poprawy.

A czy go zostawię ..... nie wiem
 
Do góry