TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mafia35

New member
Bez reklam
Ale nie rozmawiamy o modelu S8806 tylko o modelu S7806.
"Krzywulce" mają swoje wady i nie mają szans na dłuższe lata.
Model 58S7086 Input Lag sprawdzę jeszcze raz po pobraniu up date.
Na razie oceny najważniejszych ludzi czyli użytkowników i co dziwne oceny odbioru 4K są rewelacyjne.
Po kalibracji w klasie cenowej gra świetnie.

I chyba podobnie jak na świecie wkrótce wielu , wielu ludzi zauważy pracę marki nad jakością. A na dniach czekają już kolejne nowości.
Oledy sprzedają u siebie, więc tak jak pisze Piteron wkrótce może się wylać mleko...
Ale dane podane wyżej tyczą się modelu s7806 właśnie ;)

Co do kontrastu to pewnie był mierzony bez kalibracji na trybie domyślnym czyli z kontrastem dynamicznym itd ogólnie nie nadającym się do oglądania.
 

aleksej

New member
Mój U58S78 po kalibracji ma takie wyniki:

Jasnośc 100% bieli 259,7 [cd/m2]
Kontrast ON/OFF 4809:1
Średnia deltaE barw standardowych 1,0 maksymalna 4,2
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,8 maksymalna 2,1
Średnia deltaE palety szarości 0,5 maksymalna 0,9
Uśredniony współczynnik gamma 2,35
Średnia skorelowana temperatura barw (w przedziale 20-100%) 6 471 [K]

Z zalet:

Naprawdę świetny obraz po kalibracji, porównywalny do mojej plazmy LG!
Odbiera wszystkie kanały UHD z HB i Astry
Smart TV - świetnie działa np. Netflix w tym w UHD przez wi-fi

Z wad:
delikatny clouding - ale od początki mam podświetlenie led za TV i wtedy nie widać
Na jednolitym obrazie w kolorze zielonym widać różnice w podświetleniu matrycy - ale przy oglądaniu TV, nawet piłki nożnej nie widać tego
Źle opisane pozycje menu po polsku w najnowszym oprogramowaniu (na poprzednim było ok - więc na razie radzę nie aktualizować) po angielsku wszystko jest dobrze opisane. Pisałem do TCL i znają problem i mają go poprawić 'wkrótce'
Komputer w Win10 nie łączy się z TV przez miracast - tel z windows phone działa
Wolne przełącza kanały Sat i DVB-T (mam i tak zewnętrzny tuner)

Ogólnie za tą kasę (3 600) jestem mega zadowolony.

Aleksej
 

olo21

New member
Mój U58S78 po kalibracji ma takie wyniki:

Jasnośc 100% bieli 259,7 [cd/m2]
Kontrast ON/OFF 4809:1
Średnia deltaE barw standardowych 1,0 maksymalna 4,2
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,8 maksymalna 2,1
Średnia deltaE palety szarości 0,5 maksymalna 0,9
Uśredniony współczynnik gamma 2,35
Średnia skorelowana temperatura barw (w przedziale 20-100%) 6 471 [K]

Z zalet:

Naprawdę świetny obraz po kalibracji, porównywalny do mojej plazmy LG!
Odbiera wszystkie kanały UHD z HB i Astry
Smart TV - świetnie działa np. Netflix w tym w UHD przez wi-fi

Z wad:
delikatny clouding - ale od początki mam podświetlenie led za TV i wtedy nie widać
Na jednolitym obrazie w kolorze zielonym widać różnice w podświetleniu matrycy - ale przy oglądaniu TV, nawet piłki nożnej nie widać tego
Źle opisane pozycje menu po polsku w najnowszym oprogramowaniu (na poprzednim było ok - więc na razie radzę nie aktualizować) po angielsku wszystko jest dobrze opisane. Pisałem do TCL i znają problem i mają go poprawić 'wkrótce'
Komputer w Win10 nie łączy się z TV przez miracast - tel z windows phone działa
Wolne przełącza kanały Sat i DVB-T (mam i tak zewnętrzny tuner)

Ogólnie za tą kasę (3 600) jestem mega zadowolony.

Aleksej
A jak ze smużeniem w sporcie? Występuje?
 

aleksej

New member
Smużenia nie stwierdziłem, panel 120 Hz - dokładnie taki: INX V580DJ2-KS5 (firmy Innolux), co ciekawe panel według producenta jest 3D ale soft tego nie wspiera :p

Kalibrowane przez Macieja z konkurencyjnego forum

Aleksej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro podam nasze specyfikacje ale potwierdzam , jakość obrazu bardzo dobra , na poziomie Sony. Odtwarza jako jeden z niewielu wszystkie formaty 4k . A w klasie cenowej to świetna propozycja. A nowe model na dniach bedą jeszcze lepsze !
 

mafia35

New member
Bez reklam
Smużenia nie stwierdziłem, panel 120 Hz - dokładnie taki: INX V580DJ2-KS5 (firmy Innolux), co ciekawe panel według producenta jest 3D ale soft tego nie wspiera[emoji14]
Kalibrowane przez Macieja z konkurencyjnego forum

Aleksej
Dziwne, bo rozmawiałem z Maciejem i o ile kontrast i kolory ocenił jako całkiem niezłe o tyle DSE ponoć paskudny i matryca jednak 60hz... [emoji6]
 

aleksej

New member
Matryca 120 Hz, dałem link do danych producenta, tylko nowe oprogramowanie schrzanione - jak się ustawia z wyjściowego trybu sport to wtedy ładnie odświeża i nie ma smużenia, jak od trybu film to wtedy odświeżanie do bani.

Dokładniej bym sprawdził...ale niestety mój TCL się popsuł - nagle brak obrazu, odesłałem już do sprzedawcy na wymianę.

Aleksej
 

z3

New member
Bez reklam
Człowieku, normalnie ciężko już czytać Twoje posty. Jak coś nie Sony i Samsung to strasznie kiepskie jak Sony albo Samsung to piejesz z zachwytu. Może poszukaj sobie tematy o Sony i Samsungu jak padają albo jak Samsung wypuszcza serie które CELOWO mają się psuć.

Twój post nic nie wnosi do tematu, sprzęty się psują a najważniejsze jest jak zachowa się serwis/producent. Jak wiemy z forum Sony i Samsung nie jest wzorem pod tym względem.

A tak w ogóle to rozmawiałem z Heńkiem co rozmawiał ze Zdziśkiem z takiego fajnego forum i on mówił, że to on lubi jabłka.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Masz jakieś problemy ze sobą? Napisałem, że rozmawiałem z Maciejem, czyli osobą ktora kalibrowała ten telewizor i umieściłem tutaj informacje prosto od źródła. Na prawdę lubisz jak Ci robią wodę z mózgu pisząć ochy i achy nad sprzętem który jest mał wart, a później ludzie to kupują? Jeśli tak to kupuj wszystko na aliexpress za marne kilka dolarów i się ciesz, ze nie jest to Sony czy Samsung.
Dziwne teorie spiskowe są na tym forum. Zwlaszcza jesli chodzi o ta markę....
 

z3

New member
Bez reklam
Mam problemy z malkontentami, którzy sprzętu nie widzieli ale strasznie się wypowiadają. Dodatkowo z takimi co nie potrafią uszanować, że inni mają inne preferencje/oczekiwania i inaczej postrzegają różne rzeczy.

Z pierwszej ręki było by, gdyby ten ktoś się wypowiedział. Pisząc tu, że od kogoś coś tam słyszałeś to co najwyżej powiedziałeś co słyszałeś... (wstawić co się podoba)

No bardzo ciekawe teorie spiskowe, szczególnie jak dotyczą innych marek niż polecasz. Mam w (ładnie pisząc) w nosie jak ten tv gra, może jak zobaczę to się wypowiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ten jest na matrycy 100Hz. Ma się bardzo dobrze co do jakości obrazu.
Iphony też są produkowane w Chinach i możesz jedynie z zazdrością powzdychać do nich...
Ludzie którzy kupili TCLa, czy Ci się podoba czy nie są bardzo zadowoleni co opisują w swoich wypowiedziach. Nie jest to Sony ani Samsung - to jest TCL. Jest tańszy, jest nr 3 na świecie i widać, że ludzie cenią markę dając swój głos poprzez wybór modelu. DSE nie stwierdziłem - na zdjęciach też nie ma śladu.
 
Do góry