TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ten model i wygląda extra i gra na poziomie Sony. A jest duuużo tańszy, odbiera wszystkie materiały 4K. Na razie wszyscy którzy kupili są bardzo zadowoleni !.
A i popyt przekracza możliwości produkcyjne.
Ludzie więc już sami doceniają dobre rozwiązania.
 

kubro

New member
Kupiłem od Kikiego TCL 58 i muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że to aż tak ładnie będzie chodziło. O 4 k nie mówię bo naprawdę opad szczęki ale nawet kanały hd z satelity chodzą przepięknie Końcem roku biorę jeszcze taki jak będą 50 cali do grania na PS4 :)

50 są do zamówienia w większości sklepów, dostawa w kolejny dzień. Najtaniej za 2800. Jutro zamówisz w poniedziałek będzie dostawa. W sklepie oglądałem następcę. Cena fajna, wygląda dobrze, ale nie kupiłem. Wybrałem sprawdzonego J6200, czy dobrze będę w stanie napisać za pół roku. Tak jak Ty dopiero za pół roku będziesz w stanie napisać czy jesteś zadowolony. Spodziewałeś się śnieżenia na ekranie i "latających" od czasu do czasu poziomych pasków? Normalny człowiek kupuje telewizor stawia, wiesza i ogląda. Nie jest w stanie zauważyć różnicy między matrycą IPS lub VA, nie zastanawia się nad głębią czerni i tym czy biel jest wystarczająco biała. Wystarczy, że twarze nie są fioletowe.

Rekomendacje Kikiego czytało by się dużo lepiej gdyby wymieniał proponowane modele i zaznaczał które ma w sprzedaży. To oczywiście tylko moje zdanie, każdy prowadzi swój marketing jak chce.

PS Do grania wybrałbym lf652v, ale to też tylko moje zdanie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 50" są dostępne od ręki i znacznie taniej i z kalibracją profesjonalną gratis. Modele 58" cieszą się większym zapotrzebowaniem.
Wjeżdżają po niedzieli ale wiele osób czeka na nie.
Po kalibracji jest super, co potwierdzają użytkownicy. Wg mnie gra lepiej niż J6200.
 

jolo

New member
Witam.Mam prośbę du użytkowników TCL58s7806.Możecie podzielić się wrażeniami podczas oglądania meczu piłki nożnej? Interesuje mnie tzw.zjawisko bandingu (dse) widoczne podczas szybkiego ruch kamerą pionowe pasy na tv.Czy w tym modelu jest to zauważalne? Nie ukrywam że na moim samsungu J6370 zaczyna mnie to drażnić i skłaniam ku zmianie tv na nie mający tego problemu.
 

rwojt

New member
Witam.Mam prośbę du użytkowników TCL58s7806.Możecie podzielić się wrażeniami podczas oglądania meczu piłki nożnej? Interesuje mnie tzw.zjawisko bandingu (dse) widoczne podczas szybkiego ruch kamerą pionowe pasy na tv.Czy w tym modelu jest to zauważalne? Nie ukrywam że na moim samsungu J6370 zaczyna mnie to drażnić i skłaniam ku zmianie tv na nie mający tego problemu.

Banding podczas meczu jest zauważalny, ale mnie nie drażni. Podobno to zjawisko powszechne przy krawędziowym podświetleniu. Myślę, że musiałbyś się przejść do jakiegoś MM czy Saturna i przetestować, bo to pewnie kwestia indywidualnej wrażliwości.
 

jolo

New member
@rwojt
Dziękuje za info.
Testy w sklepach wypadają średnio.Zauważyłem to dopiero na trzeci dzień użytkowania w warunkach domowych.Może ktoś podpowie jakie modele tv nie maja z tym zjawiskiem problemów?
 

mafia35

New member
Bez reklam
@rwojt
Dziękuje za info.
Testy w sklepach wypadają średnio.Zauważyłem to dopiero na trzeci dzień użytkowania w warunkach domowych.Może ktoś podpowie jakie modele tv nie maja z tym zjawiskiem problemów?
Ogólnie każdy model może mieć banding w mniejszym lub większym stopniu. Trzeba testować przed zakupem.

Wysłane z mojego Galaxy S7
 

jolo

New member
@kiki
Chodziło mi o pomieszczenia, czyli duże doświetlenie sztucznego światła w marketach rtv. W warunkach domowych telewizor odbiera się zupełnie inaczej.
W sklepach typu MM,Saturn,RTv itp. nie widzę tego zjawiska.
@mafia35
Zgadzam się z Tobą.Dużo zależy jednak od obsługi danego sklepu.Czasami jest to dla nich mega problem.A po kolejnym rozpakowywaniu kolejnego tv(poprzednie ekrany miały martwe piksele) myślałem że mi zrobią zdjęcie i zawieszą przy wejściu z napisem."Tego Pana nie obsługujemy" ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego lepiej sprawdzać w ciemnych pomieszczaniach. Ale po kalibracji TCL gra rewelacyjnie i to nie licząc nawet klasy cenowej.
 

lycone

Banned
Modele 50" są dostępne od ręki i znacznie taniej i z kalibracją profesjonalną gratis. Modele 58" cieszą się większym zapotrzebowaniem.
Wjeżdżają po niedzieli ale wiele osób czeka na nie.
Po kalibracji jest super, co potwierdzają użytkownicy. Wg mnie gra lepiej niż J6200.
Co znaczy gra lepiej? Ma lepszy kontrast, mniejszy input lag? Czy co?
 

kubro

New member
Dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących na 58s7806. W jednej z "sieciówek" model dostępny z rabatem 500 pln, rabat nalicza się po dodaniu do koszyka w sklepie internetowym. Końcowa cena 3139 pln. Chyba okazja...
 

lycone

Banned
Czerń, głębia obrazu, upscalowanie.
Według testów Samsung ma lepszy kontrast, a co za tym idzie lepszą czerń. Głębi obrazu nie bardzo rozumiem, ale opiera się ona pewnie na kontraście więc... Różnicy w upscalowaniu pewnie nie ma żadnej. Trzeba by było zrobić zdjęcia bardzo małych fragmentów w dużym przybliżeniu aby to ocenić...
Pozatym Samsung ma trochę mniejszy input lag :)
 

lycone

Banned
Twoja kasa Twój wybór.
A jaka jest różnica wg Ciebie liczbowa ?
Ja nie mam TV w pokoju ;)
Wystarczy, że będzie o 1% lepszy kontrast, niższy input lag i jak to nazwałeś głębia obrazu i już nie można powiedzieć, że TCL "lepiej gra"... Ten TV jest po prostu tani i to jest jego największa zaleta. Nie ma sensu dorabiać dziwnych teorii bez podania konkretów (zamierzonych pomiarów).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moja wiedza jest inna. Nie jestem podatny na cyferki które podają producenci.
Stawiam obok siebie telewizory i widzę różnicę.
Ja nie znam lepszego porównania na świecie !
TCL na materiałach testowych gra lepiej i nie dlatego, że jest tańszy.
 
Do góry