TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

Co do mojego problemu,że nie ma napisów - nie ma i nie będzie,bo TCL nie zaimplementowało funkcji - nie była potrzebna,żeby otrzymać certyfikat DLNA,a ja jestem po prostu "rozleniwiony" Samsungiem F6320,gdzie działa to od "strzała". Jedyne rozwiązanie to wtapiać napisy na stałe do filmów :/
 
M

mkarczewski

Guest
Kilka słów a propos kalibracji - trochę siedzę w temacie ze względu na moje "półprofesjonalne" podejście do fotografii.

Kalibracja w sklepie NIGDY nie dorówna kalibracji na miejscu u klienta. To nie podlega dyskusji.

Widziałem u kiki'ego TV nieskalibrowany i po kalibracji - różnica (dla tego, konkretnego modelu i w tych, konkretnych, warunkach) - niebo a ziemia. czy może być lepiej? Na pewno, jeśli dokonamy kalibracji u siebie.

Jak napisałem wyżej, "bawię się" w półprofesjonalną obróbkę zdjęć. Mam takie zboczenie, żeby zdjęcia na monitorze, zdjęcia na odbitkach oraz zapamiętany przeze mnie obraz rzeczywistości miały możliwie spójną kolorystykę. Koniec końców kupiłem kalibrator i _przed każdą sesją obróbki zdjęć_ kalibruję monitor. Jeśli sesja trwa kilka godzin, to kalibruję też w trakcie. Upierdliwe? Tak, ale tylko takie podejście zapewnia spójne rezultaty :-(

Kupując prekalibrowany TV mamy fajny punkt wyjścia do idealnego obrazu. W możliwie stałych warunkach oświetleniowych można nawet dojść do ideału na przysłowiowe "oko". Jeśli zależy Wam na perfekcji, to i tak musicie albo kupić sprzęt do kalibracji, albo postawić TV w sali bez okien... Sorry, taki mamy klimat ;-)

Podsumowując: nie osiągam orgazmu na widok idealnego obrazu (ale doskonale rozumiem osoby orgazm osiągające, poważnie). Za kilka dni kupię kalibrowanego TCL'a i dam mu szansę w moich, bardzo specyficznych, warunkach oświetlenia. Przypuszczam, że skończy się na tzw. fine tuningu, w wersji pesymistycznej wydam kolejne kilkaset PLN na kalibrację na miejscu. Tak czy inaczej będę do przodu - oferta dla niebieskich jest atrakcyjna (*)

(*) Nie mam udziałów w firmie kiki'ego, nie dostaję też kasy za jego reklamowanie ;-)
 
To ja moze jednak zapytam bo dostaje furii. Jedt jakis serwer dlna ktory umie przekazac napisy do TV albo jaki program ktory na stale wtapia napisy do mkv? Niestety nie znalazlem niczego a chodzenie z pendrive jest niewygodne jak TV wisi :/ Jakby ktos mial instrukcje ktok po kroku dla nieporadnych to poprosze :)
 

michun

New member
Drodzy forumowicze,
mam pytanie
planuyję kupić telewizor
żródla syngału:
TV po DVB-T, głownie bajki i progeramy dla dzieci
podłaczony po DVI/HDMI PCet
-bajki i animacje SD (avi, mp4)
-seriale 720p (czasem 480p) i filmy 720p/1080p (mkv)
praktycznie nie oglądam sportu, nigdy piłki nożnej ani innych gier zespołowych
preferencje:
FullHD - nie interesuje mnie 4k
ekran do 50"
przede wszystkim dobra jakość obrazu
skalowanie sygnału SD ze względu na DVB-T i bajki dla dzieci
poprawny dżwięk
HDMI ARC - lub inne wyście audio z TV
energo oszczędność - A+

jak wdać traktuje TV w zasadzie jako monitor

moje typy to:
Hitachi 50HZT66
Philips 50" AndroidTV seria 6500 ale ich już praktycznie nie ma, same powystawówki i zwroty
no i teraz wpadł mi w oko ten TCL 50S7806
więc pytanie
który bedzie dla mnie lepszy?
 

lavgz

New member
Ma ktoś z was dostęp do najnowszego FW? Niestety w moim brak trybu GRA, który wyłączy wszystkie dziwne upłynnienia (w menu wszystkie możliwe wyłączone), przez co mam wrażenie że obraz co jakiś czas przycina - fatalnie się z tym ogląda.
 

darasek23

New member
Dokładnie mam to samo przy swoim U55S6806S zachciało mi się aktualizacji oprogramowania i po zmianie na najnowszy brak trybu Gra jest teraz tryb Film oraz zauważyłem pogorszenie obrazu tak jak by na niektórych tłach obraz mrugał nie wiem jak to fachowo nazwać(może coś poprzestawiałem w ustawieniach) .Napisałem email do działu pomocy TCL opisałem problem i że chciałbym powrócić do starego softu o numerze 3.. nie pamiętam dokładnie numeru to mi odpisali ,,Niestety nie jest to możliwe – stary soft nie jest już dostępny, nawet dla nas.''.Jak by ktoś miał stary soft ewentualnie coś wiedział jak i co ustawić poprzestawiać to z góry dziekuję
 

lavgz

New member
Dokładnie mam to samo przy swoim U55S6806S zachciało mi się aktualizacji oprogramowania i po zmianie na najnowszy brak trybu Gra jest teraz tryb Film oraz zauważyłem pogorszenie obrazu tak jak by na niektórych tłach obraz mrugał nie wiem jak to fachowo nazwać(może coś poprzestawiałem w ustawieniach) .Napisałem email do działu pomocy TCL opisałem problem i że chciałbym powrócić do starego softu o numerze 3.. nie pamiętam dokładnie numeru to mi odpisali ,,Niestety nie jest to możliwe – stary soft nie jest już dostępny, nawet dla nas.''.Jak by ktoś miał stary soft ewentualnie coś wiedział jak i co ustawić poprzestawiać to z góry dziekuję

Porażka :-|
Strasznie irytujące zjawisko. U siebie mam soft LF1V436 - chyba jest to najnowszy (przynajmniej na ich stronie), gdzie jest właśnie ten tryb film, który niestety nic nie daje - obraz często dostaje efektu "klatkowania". Wyłączałem i włączałem chyba wszystkie możliwe opcje i nic z tego, mam TV na którym nie mogę nic obejrzeć :sad:

/Również napisałem e-mail do producenta, mam nadzieje że coś zrobią z tym bublem.
 
Ostatnia edycja:

darasek23

New member
Nowy soft który wgrałem to własnie 436 nie działała mi aplikacja netflix i była informacja że mam zmienić na nowsze oprogramowanie które okazało się tragedią o klatkowaniu nie wspomnę może ktoś coś wymyśli mądrego?a może ktoś ma soft ten który jest od początku na pewno sprzodu była 3..
 
Ostatnia edycja:

pwil

New member
Panowie, a przełączcie na angielski i sprawdźcie jak wygląda wtedy menu. U mnie jest Game mode.

Potwierdzam. Mam ustawiony język angielski (wolę, niż czasem dziwne tłumaczenia) i na v436 jest opcja włączenia/wyłączenia trybu gry.

Wcześniej miałem właśnie starszy soft, w którym układ opcji w menu był inny. Zdaje się nie było trybów kolorów DCI P3, które teraz są w wersji angielskiej, a NetFlix nie chciał się uruchomić ze względu na zbyt starą wersję aplikacji.
 

anddol

New member
Trudno będzie się niektórym przyzwyczaić, że Chiny robią porządne telewizory, ciekawe jak dalej rozwinie się temat TCL , następne modele pewnie pokażą jak nas szanują :)
 

admag

New member
Jak wygląda współpraca TLC 58s7806 z kodekiem HEVC (H.265)? Chodzi mi o oglądanie plików zakodowanych tym kodekiem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te co miałem działają wszystkie.
Ale inni też sprawdzali i podawali że najwięcej w śród sprawdzonych telewizorów.
 

kubro

New member
Kupujesz fajny telewizor (najdroższy jaki jest w granicach Twoich możliwości - 200 pln). 200 pln inwestujesz np w rosberry pi. Instalujesz czego Ci potrzeba. I działa każdy kodek...
Jak się znudzi rosberry, wyrzucisz. Telewizor zostanie ;)
Zadbaj o ilość wejść. Szybko się kończą.
 

marko666

New member
Kupiłem od Kikiego TCL 58 i muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że to aż tak ładnie będzie chodziło. O 4 k nie mówię bo naprawdę opad szczęki ale nawet kanały hd z satelity chodzą przepięknie Końcem roku biorę jeszcze taki jak będą 50 cali do grania na PS4 :)
 
Do góry