Tcl 43dp600 - hdr

boch

New member
Witam

Gdzie w menu telewizora TCL 43DP600 znajdę funkcję HDR? A może nie występuje ona jako HDR tylko została w ciekawy sposób spolszczona? ;)
Druga rzecz. Czy znajdę w menu opcję kodowania znaków aby napisy w formacie .srt wyświetlały się poprawnie z polskimi znakami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR jeśli jest załącza się automatycznie.
Obsługę wyboru kodowania masz w modelach DP660.
Napisz do Marka - On Ci pomoże.
 

Slawek0702

New member
Ok sorki.
A mam taki problem ze w HDR 4K Netflix potrafi mi zlagować (przycięcie na 2 sekundy - buforowanie się załącza) i następie przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund jest ok. Internet 250 mb na speedtest na tv 60 mb więc nie powinno być zacinek. Bez znaczenia czy tv polączony lan czy Wifi. Aktualizacje nie pomogły. Netflix w FHD działa bez zarzutu. Ma ktoś podobny problem?
 

Slawek0702

New member
Ale ja już dostałem kontakt. Na razie nie był mi kolega w stanie pomóc. Zgłosiłem sprawe do supportu i mają przyjechać zobaczyć. Dodam jeszcze że zrobiłem próbę z innym internetem. Telefon ustawiłem jako router i zauważyłem jedna zależność. Kiedy telefon nie był w stanie dać maxymalej jakości obraz nie buforowal się a jakosc spadała. Ale kiedy przez kilka minut była maxymalna jakość i 15mb/s wtedy raz załączylo się buforowanie. Wygląda mi to na to jakby telewizor nie mógł przetworzyć tak szybkiego transferu przez czas dłuższy niż kilkanaście / kilkadziesiąt minut i przycina.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ale ja już dostałem kontakt. Na razie nie był mi kolega w stanie pomóc. Zgłosiłem sprawe do supportu i mają przyjechać zobaczyć. Dodam jeszcze że zrobiłem próbę z innym internetem. Telefon ustawiłem jako router i zauważyłem jedna zależność. Kiedy telefon nie był w stanie dać maxymalej jakości obraz nie buforowal się a jakosc spadała. Ale kiedy przez kilka minut była maxymalna jakość i 15mb/s wtedy raz załączylo się buforowanie. Wygląda mi to na to jakby telewizor nie mógł przetworzyć tak szybkiego transferu przez czas dłuższy niż kilkanaście / kilkadziesiąt minut i przycina.

Nic nie zrobisz - za słaby procek, za mało pamięci i niedopracowany soft !
 

Slawek0702

New member
Telewizor już 3ci raz wrócił z serwisu i za każdym razem, że jest wszystko OK. Już nie mam sił. Obecnie po pojawieniu się filmów z bitrate 16.5 Mb/s zacina dosłownie co 2-3 minuty. Nigdy więcej TCL...
 
Do góry