Częstotliwości odświeżania, formaty, przeploty...

Mazoku

New member
Mazoku - na jaki kolor?
Zielony w różowe ciapki.

Na różny kolor, w zależności od tego, co jest w sygnale oczywiście. Chodziło mi o to, że są przez cały czas zapalone - czy też raczej przez cały czas przepuszczają światło - a nie rozbłyskują na kilka nanosekund 50 razy na sekundę, jak to ma miejsce w CRT.

Jeśli potrzebujesz praktycznego przykładu, jaki ma to wpływ na obraz, zrób zdjęcie z krókim czasem naświetlania telewizorowi CRT i telewizorowi LCD.
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
Ps - dla mnie 60Hz , a 60Hz progresywnie stanowi wielką różnice nie tylko w teorii.:D

Poczekaj - bo teraz cie znow przestaje rozumiec zdefiniuj pojecie progresywny 60Hz od 60Hz...

Bo chcialbym dobrze rozumiec co to jest jedno a co drugie.

PS
zaczalem pisac cos dluzszego w temacie watku w miare wolnego czasu postaram sie opisac roznice miedzy tym wszystkim o czym mowimy ale uzywamy dosc subiektywnych pojec.
Wyjasnie (mam nadzieje) tez dlaczego nie mozna wyswietlac na 29.97 obrazu 25 i odwrotnie bez zaawansownego przetwarzania obrazow (taki postulat sie pojawil i byl chyba poczatkiem tej wielkiej dyskusji).
 

dem

New member
Mazoku napisał:
LCD nie miga. W LCD wszystkie piksele świecą się bez przerwy. Światło pochodzi z zasilanej prądem stałym świetlówki i jest tylko "modulowane" przez matrycę ciekłokrystaliczną. Tu nie ma prawa nic migać.

To ja dodam ze coraz czesciej w wyzszej klasy monitorach i TV LCD wykorzystywane sa do podswietlenia diody RGB - dzieki temu mamy wplyw na tmeprature barwy swiatla, mozemy uzyskac wiekszy kontrast i znacznie bogatsza reprezentacje barw na ekranie, paradoksalnie takie podswietlenie moze migac (ale raczej oko tego nie zauwazy)

PS
w podswietlaczach CCFL zazwyczaj nie ma pradu stalego tylko prad zmienny/przemienny (zalezy od konstrukcji elektrod CCFL i budowy inwertera).
 

hojlo1

New member
Bez reklam
dem - zawężę twierdzienie do: 60Hz interlaced , a 60Hz progresywne i jeżeli do tego dodamy, ze materiał źródlowy moze tez być różny - juz zauważasz różnicę?

Mazoku - jak możesz opisywac takie bzdety (przy problemie "migotania") o zdjęciu?
Mogę Ci zrobic i zdjęcie żarówki spod sufitu (jak miga w takt sieci) - ale mnie nie stać na tej podstawie do zbudowania tezy, że wszystkim mieszkańcom np kraju żarówki "widocznie dla oka" migoczą.:p


Ps - dem, nie pisz o teorii, ale raczej o praktyce, gdyż okazuje sie, ze ten wątek wtórny (przypadkiem wszedłem znowu na to):
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4404 (sprzed prawie roku - gdzie moge się np mylić w "cyferkach", ale opisana praktyka)

Do tego trzymając sie ostatniego (tutejszego) wątku przytoczę cytaty z całkiem innego forum (oczywiście to nie moje pisanie) sprzed kilku lat (we fragmentach...):
..... sprawdza się! Faktycznie, po ustawieniu w KISSie NTSC migotanie na progressive znika calkowicie. Co o tym myślicie? Czy w takim razie skanowanie pozostaje wlaczone i powinnismy przelaczyc naszego kissa na NTSC ? (moj tv to TX-32PX30) http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2183 .....: 29 Wrz 2003
Posty: 50
.................
Potwierdzam migotanie znika, ale tylko z powodu ze NTSC ma 60 Hz a PAL ma 50 Hz
_________________
Temat postu:
I dlatego moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ufanie działaniu Progressive Scan w odtwarzaczu jest kupienie TV z dobrymi filtrami cyfrowymi i 100Hz. Wtedy każdy obraz nie miga a nie tylko jak siecoś włączy w odtwarzaczu. Przynajmniej tak wygląda na moje oko.
_________________
Telewizor sam w sobie ma ladny obraz i nie narzekam. Na NTSC migotania juz nie widac. A o progresywnym wiedzialem kupujac tylko tyle ze po prostu jest. No a tv jest 100HZ i jest dobry, z Acuity i innymi takimi ....

Panowie - odnieście się do tej praktyki (to nie teoria - ludzie sprzętem się bawili) i piszemy o "widocznym migotaniu w praktyce".

Jakie wnioski z powyższego cytatu ?????

Pozdrawiam. ;)
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
dem - zawężę twierdzienie do: 60Hz interlaced , a 60Hz progresywne i jeżeli do tego dodamy, ze materiał źródlowy moze tez być różny - juz zauważasz różnicę?

Mazoku - jak możesz opisywac takie bzdety (przy problemie "migotania") o zdjęciu?
Mogę Ci zrobic i zdjęcie żarówki spod sufitu (jak miga w takt sieci) - ale mnie nie stać na tej podstawie do zbudowania tezy, że wszystkim mieszkańcom np kraju żarówki "widocznie dla oka" migoczą.:p


Ps - dem, nie pisz o teorii, ale raczej o praktyce, gdyż okazuje sie, ze ten wątek wtórny (przypadkiem wszedłem znowu na to):
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4404 (sprzed prawie roku - gdzie moge się np mylić w "cyferkach", ale opisana praktyka)

Do tego trzymając sie ostatniego (tutejszego) wątku przytoczę cytaty z całkiem innego forum (oczywiście to nie moje pisanie) sprzed kilku lat (we fragmentach...):


Panowie - odnieście się do tej praktyki (to nie teoria - ludzie sprzętem się bawili) i piszemy o "widocznym migotaniu w praktyce".

Jakie wnioski z powyższego cytatu ?????

Pozdrawiam. ;)
Wnioski sa proste i napawaja mnie troche przerazaniem - po pierwsze kwestionujesz zgodnosc teorii z praktyka - to jest niedopuszczalne i swiadczy o niskiej kulturze technicznej - praktyka zawsze pokrywa sie z teoria - warunek ze teoria zostala zrozumiana i poprawnie zaimplementowana.
Po drugie przejrzalem watek i znow troche dziwi mnie fakt ze nikt nie zadal sobie trudu by sprawdzic co rzeczywiscie stoi za twierdzeniami np analizujac format i strukture materialu na PC - nie mowie o wyswietlaniu ale edycji przy pomocy oporgramowania do obrobki video.

Rozumiem ze wyzej oceniasz system 60Hz progressive niz 120Hz interlace - problem ze nie jestes w stanie poprawnie wyswietlic zrodla interlace na wyswietalczu progressive bo pojawia sie aliasing temporalny - musisz obraz poddac procesowi deinterlacingu zanim go wyswietlisz a ze nie jest to trywialna sprawa to swiadcza o tym ceny procesorow wizyjnych takich firm jak teranex czy snell&wilcox
http://teranexlive.dimentians.com/
http://www.siliconoptix.com/chipProducts/Realta.cfm (realta jest konsumencka wersja technologii teranexu w ukladzie scalonym - porownywalny procesor wizyjny teranexu kosztuje ok 60000$)
http://www.snellwilcox.com/
zreszta polecam ogolnie poczytac troche o technologii stosowanej w procesie przygotowania zrodla zanim zostanie ono wyemitowane.
I logiczne jest ze NTSC ma 10 polobrazow wiecej a wiec bedzie mniej migal niz PAL (i zapewni wieksza plynnosc ruchu a wiec mniejszy judder).

A co do materialu - najczesciej mamy do czynienia z dwoma zrodlami:
Tasma filmowa 24p i kamera video i w przypadku kamer pojawiaja sie dwa rozwiazania - interlace i progressive - ogolnie obserwowany kierunek rozwoju kamer to kamery tzw 4k czyli kamery ktore maja ponad 4 tysiace pikseli poziomo i analizuja obraz progresywnie 50/60p - dzieki temu mozna z takiej kamery uzsykac dowolny material z interlace wlacznie!
http://en.wikipedia.org/wiki/RED_Digital_Cinema (sa tez kamery o wiekszej/mniejszej rozdzielczosci jak np http://en.wikipedia.org/wiki/Dalsa_Origin http://en.wikipedia.org/wiki/Genesis_HD_camera )

W przypadku filmu jako zrodla nie ma mowy o interlace (jest on tylko w NTSC ze wzgledu na pulldown robiony w hardware podczas odtwarzania filmu z kamery 24p jako 23.976p >> 29.97 - osoby ogladajace taki material mowia o czyms co okresla sie nazwa judder - judder nie wystepuje w w filmie odtwarzanym na PAL bo przypiesza sie go z 24p do 25p czyli czas trwania filmu jest krotszy!!!! w wersji europejskiej - problem ze w przypadku zrodel interlace nie mozna ot tak sobie arbitralnie przypieszac bo pol obrazy sa probkowane w roznym czasie) tak wiec Wasze wrazenia o ile dotycza DVD ze zrodlem progresywnym (i znow nalezy pamietac ze mozna wyswietlac progresywne zrodlo na wyswietlaczu interlace bez zadnych dodatkowych zabiegow ale nie mozna tego zrobic w druga strone) to moga byc uzsadnione ale dotycza one szczegolnego przypadku i nie sa regula dla wszystkich zrodel.
Byc moze uda mi sie w wolnym czasie przygotowac fragmenty filmowe ktore to obrazuja - robota zmudna i wredna...

PS
A prywatnie jestem sympatykiem formatu 1280x720p co nie zmienia faktu ze doceniam istnienie interlace'u - jest on niezstapiony jesli jestesmy ograniczeni szerokoscia pasma kanalu transmisyjnego - w naturalny sposob nastepuje wymiana rozdzielczosci przestrzennej z rozdzielczoscia czasowa - zblizona do sposobu w jaki oko i mozg ludzki widza otaczajacy je swiat.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
dem źle rozumujesz (nie nowina).
Dałem cytaty obcych ludzi z praktycznego odbioru na ekranie z odtwarzacza DVD na TV CRT.
Trudno to pojąć? (..chociaż juz zaczynasz pisać "szczegolnego przypadku...":D )...oni tak wszyskie NTSCki DVD-Video testowali.... .

Przeciwstawiam tzw. "wywód" teoretyczny - praktycznym odczuciom użytkowników (co ostatnio zaczynasz zauważać...).
(...wcale nie przeczę temu, co piszesz...ale piszesz nie na temat poruszany przeze mnie i zarzuty nadal błędne... chcę praktyki nie teorii....i znowu tylko ja ją podaję...).

Zadałem proste pytanie, ale je ponowię (takze dla innych):
Jakie wnioski z powyższego cytatu ?????
(...czyli takie odczucia ludzi, którzy tak obraz widzą)
Doczekam się odpowiedzi? (...nie szczątkowej..., choc już i ta, poprzednika nie zaprzecza obserwacji użytkowników, podanej w cytacie = ;) )

Drugie pytanie (które też "u Was" w sferze teorii...):
Dlaczego "oglądając na warsztacie" dwa sprawne TV CRT tzw. "100Hz", jeden miga, drugi nie (źródło np. zwykły PAL analogowy z kablowki)?

(...i chyba retoryczne - jest coś niezrozumialego w pytaniach,...nawet wytłuszczam itp....?????)

Pozdrawiam.:D

Ps - (dodane po czasie) dem - Dlaczego na forum poniżej (też młode, ale część tzw. userów = to branżowi fachowcy od strony Audio/Video):
http://**********.com/index.php - nie stanowi problemu poruszna kwestia (praktyczne spostrzeżenia o róznorodności CRT tzw. 100Hz..., migotaniu itp..)???[
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
w podswietlaczach CCFL zazwyczaj nie ma pradu stalego tylko prad zmienny/przemienny (zalezy od konstrukcji elektrod CCFL i budowy inwertera).
Faktycznie. Moja wiedza była błędna.

Z tym że w nowoczesnych panelach LCD stosuje się lampy fluorescencyjne migoczące z częstotliwościami nie 50-60 Hz, a 20-60 kHz. Nawet komary tego nie zauważą.

To ja dodam ze coraz czesciej w wyzszej klasy monitorach i TV LCD wykorzystywane sa do podswietlenia diody RGB - dzieki temu mamy wplyw na tmeprature barwy swiatla, mozemy uzyskac wiekszy kontrast i znacznie bogatsza reprezentacje barw na ekranie, paradoksalnie takie podswietlenie moze migac (ale raczej oko tego nie zauwazy)
Jak dioda LED może migać? Co jak co, ale diody zasila się prądem stałym. Z definicji niejako.

jak możesz opisywac takie bzdety (przy problemie "migotania") o zdjęciu?
Mogę Ci zrobic i zdjęcie żarówki spod sufitu (jak miga w takt sieci) - ale mnie nie stać na tej podstawie do zbudowania tezy, że wszystkim mieszkańcom np kraju żarówki "widocznie dla oka" migoczą.
Zdjęcie pozwoliłoby ci zrozumieć, czym tak naprawdę jest obraz na CRT. Przypatrz się temu i wyciągnij wnioski:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Refresh_scan.jpg

Sądzisz, że na LCD zobaczysz coś podobnego?

Jakie wnioski z powyższego cytatu ?????
Zgodne z tym co pisałem w poprzednich postach:

a) migotanie nie ma nic wspólnego z trybem wyświetlania interlaced i progressive: "Potwierdzam migotanie znika, ale tylko z powodu ze NTSC ma 60 Hz a PAL ma 50 Hz"
b) przy 100 Hz migotanie nie jest widoczne: "(...)100Hz. Wtedy każdy obraz nie miga".

Nie zgodzę się tylko z twierdzeniem, że migotanie znika całkowicie już przy 60 Hz. Jest po prostu mniejsze niż przy 50 Hz.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Mazoku- skracam jak mogę, pytam...i "ręce opadają" ::(

Pytanie (moje, poprzednie):
Dlaczego "oglądając na warsztacie" dwa sprawne TV CRT tzw. "100Hz", jeden miga, drugi nie (źródło np. zwykły PAL analogowy z kablowki)?

...odpowiedź Twoja:
b) przy 100 Hz migotanie nie jest widoczne: "(...)100Hz. Wtedy każdy obraz nie miga".

Pytać dalej już chyba nie ma potrzeby, gdyż nie widzę logiki w odpowiedzi na zadane pytanie (jak zwykle...).:D

Może ktoś inny odpowie?
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
Mazoku- skracam jak mogę, pytam...i "ręce opadają" ::(

Pytanie (moje, poprzednie):
Dlaczego "oglądając na warsztacie" dwa sprawne TV CRT tzw. "100Hz", jeden miga, drugi nie (źródło np. zwykły PAL analogowy z kablowki)?

...odpowiedź Twoja:
b) przy 100 Hz migotanie nie jest widoczne: "(...)100Hz. Wtedy każdy obraz nie miga".

Pytać dalej już chyba nie ma potrzeby, gdyż nie widzę logiki w odpowiedzi na zadane pytanie (jak zwykle...).:D

Może ktoś inny odpowie?


Poczekaj - dwa takie same TV "100Hz" w tym samym trybie z tym samym zrodlem i miga tylko jeden?

Problem w tym ze to co piszesz, prtzytaczasz itd nie jest miarodajne - ja nie znam zrodla, nie wiem co tak naprawde wyswietlano, w jaki sposob... tak wiec nie mozesz ode mnie oczekiwac ze powiem tak albo nie - chcesz cos zobaczyc i zobaczysz nawet jak tego nie ma... dlatego testy robi sie w sposob obiektywny a nie subiektywny - prosdze o linki do materialow zrodlowych oraz informacje na temat technologii "100Hz" zastosowanej w tescie.
Bez tego Twoje arguemnty nie maja wiekszego znaczenia - przykro mi ze tak musze odpisac ale jesli ta dyskusja ma miec jakies podstawy techniczne a nie subiektywne to musimy sie trzymac pewnych granic...

I daj sobie spokoj z tymi osobistymi wycieczkami - ja naprawde nie bardzo mam ochote na przedzieranie przez barwne opisy... prosze o konkretne informacje... - jak na razie w twoich wypowiedziach malo logicznych faktow...

Pobawilem sie dzis PW9551/12 - ma on 3 tryby pracy "100Hz" w dwoch obraz miga w jednym nie - tak wiec widocznosc lub nie migania zalezy od zastosowanej technologii - jesli nie masz informacji jak obrabiany jest obraz to nie mozesz uzywac tego jako argumentu roztrzygajacego.

I jeszcze raz proponuje bys zrozumial co to jest interlace i dlaczego pewnych rzeczy nie mozna w nim zrobic tak prosto jak proponujesz.
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
dem źle rozumujesz (nie nowina).

hojlo1 masz fajna sygnaturke ale chyba jej sam nie rozumiesz - mylisz sie, trudno, bywa i tak...


hojlo1 napisał:
Dałem cytaty obcych ludzi z praktycznego odbioru na ekranie z odtwarzacza DVD na TV CRT.
Trudno to pojąć? (..chociaż juz zaczynasz pisać "szczegolnego przypadku...":D )...oni tak wszyskie NTSCki DVD-Video testowali.... .

Problem ze te cytaty nie sa nic warte bo nie daja zadnego merytorycznego oparcia - mnie nie interesuje marka TV tylko zastosowana technologia, mnie nei interesuje barwny opis ze to bylo DVD z materialem NTSC ale informacja o parametrach zrodla - jak na razie masz pretensje o GIGO ale sam jestes temu winny (Garbage In Garbage Out) - chcesz odpowiedzi daj najpierw dane a subiektywne wrazenia - na razie moge skomentowac tylko ze goscie sobie pocmokali i tyle - jedno ladne drugie brzydkie - zupelnie jak baby w maglu...

hojlo1 napisał:
Przeciwstawiam tzw. "wywód" teoretyczny - praktycznym odczuciom użytkowników (co ostatnio zaczynasz zauważać...).
(...wcale nie przeczę temu, co piszesz...ale piszesz nie na temat poruszany przeze mnie i zarzuty nadal błędne... chcę praktyki nie teorii....i znowu tylko ja ją podaję...).

Jak chcesz praktyki to nie mamy co dyskutowac, kiedys mozna bylo opierac sie na praktyce - teraz teoria i praktyka sa nierozlaczne o ile chce sie cos osiagnac - chesz wiedziec dlacego sie cos dzieje tak a nie inaczej - zrozum teorie ktora stoi za praktyka - inaczej bedziesz po omacku strzelal i moze nawet trafisz tyle ze bedzie to zwyczajne potwierdzenei powiedzenie ze szczescie sprzyja glupcom...
Dane, dane, dane - wiarygodne dane i teoria a zdziwisz sie jak nagle praktyka zaczyna dzialac zgodnie z teoria...

hojlo1 napisał:
Zadałem proste pytanie, ale je ponowię (takze dla innych):
(...czyli takie odczucia ludzi, którzy tak obraz widzą)
Doczekam się odpowiedzi? (...nie szczątkowej..., choc już i ta, poprzednika nie zaprzecza obserwacji użytkowników, podanej w cytacie = ;) )

Nie, TY nie zadajesz pytan ale stwierdzasz i oczekujesz ze ktos doalczy do twojego klubu.
Poruszasz sie bardziej w obszarach wiary niz nauki - wiara to nie moja dziedzina.
Nie zaprzeczam czemus co sam obserwuje ale w przeciwniestwie do ciebie mam wiedze i teoretyczna i praktyczna i rozumiem jakie zjawiska zachodza w sygnalach.

hojlo1 napisał:
Drugie pytanie (które też "u Was" w sferze teorii...):
Dlaczego "oglądając na warsztacie" dwa sprawne TV CRT tzw. "100Hz", jeden miga, drugi nie (źródło np. zwykły PAL analogowy z kablowki)?

(...i chyba retoryczne - jest coś niezrozumialego w pytaniach,...nawet wytłuszczam itp....?????)

Pokaz mi tu fakty, dane - twoje pytania sa nieprecyzyjne, tak naprawde moga dotyczyc smaku, koloru... jeden samochod jedzie szybko i cicho a drugi wolno i glosno - to takie wlasnie pytanie w twoim stylu - dlaczego?
moze ten co glosno i wolno jest zepsuty? a moze zle dobrane przelozenie i silnik pracuje w gornym zakresie obrotow? nie wiem - tyle wlasnle warte sa twoje pytania...
Moge to wytluscic zeby ci sie lepiej czytalo

hojlo1 napisał:
Ps - (dodane po czasie) dem - Dlaczego na forum poniżej (też młode, ale część tzw. userów = to branżowi fachowcy od strony Audio/Video):
http://**********.com/index.php - nie stanowi problemu poruszna kwestia (praktyczne spostrzeżenia o róznorodności CRT tzw. 100Hz..., migotaniu itp..)???[

Po raz kolejny mowie - nie chce rozmawiac o abstrakcyjnych pojeciach ale o konkretnych rozwiazaniach technicznych - tylko w taki sposob mozemy cos analizowac i odpowiadac - jak mamy prowadzic dyskurs to merytorycznie a nie dyskusja w stylu co poeta chcial nam powiedziec - to wlasnie odroznia nauki scisle od humanistycznych ze teoria i praktyka sa nierozlaczne...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
dem - z wielkim trudem zaczyna się wyłaniać prawda (powiązana: wiecej/mniej, ale ze starym tematem - przed wycięciem).

Jest to forum - wiec ludzie oczekują praktycznych odpowiedzi, dlaczego jest tak, a nie inaczej ("walisz" wyklady z teorii - a sprzet w paraktyce juz dawno działa, łącznie z "Twoim")...:D

Więc tak:
1. na zadanie pytanie - odpowiadasz , jak zwykle tekstami na kilkadziesiat linijek, pomijając istotę pytania (już nawet nie czytam wszystkiego...),
2. nie ujmuję ci braku wiedzy, ale pisanie sloganów (mnóstwo teorii - część w praktyce juz nie stanowi problemu)
3. Twoja logika postowania opiera sie wyłącznie na TKM (to z polityki):
....trzeci raz zacytuję proste pytanie:
Napisał hojlo1
Drugie pytanie (które też "u Was" w sferze teorii...):
Dlaczego "oglądając na warsztacie" dwa sprawne TV CRT tzw. "100Hz", jeden miga, drugi nie (źródło np. zwykły PAL analogowy z kablowki)?

(...i chyba retoryczne - jest coś niezrozumialego w pytaniach,...nawet wytłuszczam itp....?????)
...cóż sie dzieje u Ciebie:
Poczekaj - dwa takie same TV "100Hz" w tym samym trybie z tym samym zrodlem i miga tylko jeden?
i nie czekasz na odpowiedż ,lecz wł. "katarynkę" i....sam się nakrecasz na kilkadziesiat linijek.
Zanalizuj to logicznie. :D :D

Pomogę jednak....i odpowiadam (jako praktyk!!!):

TAK JEST (jak w pytaniu) - wreszcie (poniekąd) trafiasz....i zarazem zaprzeczyłeś wprost twierdzeniom mazoku, który obligatoryjnie stwierdzał że 100Hz nie miga .:D

Jednak pytam - gdzie jest kłamstwo (cała podbudowa do "pseudofilozoficznego bełkotu" ....), jak:
a/ pytanie jak najbardziej prawdziwe (nie zaprzeczyłeś - choć znowu interpretujsz TKM!!!!)
b/ ...i w gruncie rzeczy znowu sam odpowiem logicznie (bez "bełkotu..."):
- jeden TV (ten sam producent ) pracuje np. trybie "Natural Motion" 100 Hz
- drugi np. w trybie "Digital Scan 100Hz", który w praktyce miga nadal (... widoczne dla oka... ).

dem - zamiast wykładów, np to wystarczy (z podstronami):
http://www.research.philips.com/newscenter/dossier/naturalmotion/
, zaś mazoku np to i po polsku (dla Ciebie i nie tylko):
http://www.topmarket.pl/telewizory/JVC_HV-32D25.php
, gdzie nawet i 100Hz niepotrzebne na finał... .
Są i inne rozwiazania (konkurencji......).

Tak to jest w praktyce (ogląda człowiek mnóstwo i czasami zastanowi się, dlaczego jest tak a nie inaczej.....).

No cóż pisałem ze (umownie) HDTV to tylko ewolucja..., ale niektórzy potrzebują wiecej czasu, bo to zrozumieć.... (aluzja nie do wszystkich).

Na koniec tego dziwnego wątku (= ze starego tematu o "nboxie..."):
dem - musisz zrozumieć że jest to forum publiczne i z zalozenia ludzie poszukują praktycznych rozwiązań (w tym wątku tak było...) i jeżeli:
a/ Ciebie to nie interesuje = nie odpisuj (nie ma zmuszania)
b/nie pisz teorii o przetwarzaniach, ciężkiej pracy scalaka...., ale np prostą praktykę, co trzeba właczyć/wymienić/poczekać na soft itp...... .

Podsumuję to bardziej dobitnie (....watek przewodni całkiem inny... raczej z "STB/nplatformy" wynika...):
- na forum publicznym nie pisz np.o "wkładaniu tłumika" (..odpowiedz sobie dlaczego..., postaw się w pozycji kupującego..).
- na forum publicznym nie pisz raz: o mogącej nastąpić poprawie softu pod względem kompresji itp, potem zarzuty do userów , co widzą błędy w dzialaniu boxa (praktyka)
- gdy dodasz to tego wątki inne: płynności HD Discovery, problemy z róznymi trybami itp.......to rodzi się nowe pytanie (tym, co się nie boją pytać) :

Czy pisanie o mających nastąpić poprawkach (ogólnie... i nawet "w tym temacie" wynikło...) "nplatformy" nie oznacza ze w obecnej chwili - jest to "produkt" niedopracowany???
(... i po co tutaj ta "katarynka" - od niej "platforma lepiej działa?).

Ot i tyle i cały wywód teoretyczny jest zbędny, bo atak niepotrzebny na w gruncie rzeczy post kogoś innego (a nie mój) .:D

(zauważ ze ten temat jest tworem sztucznym - moderator go wyciął i nawet błędnie opisał....)

Pozdrawiam. (i PRZEPRASZAM = następne będą już krótsze...);)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...teraz wracając do praktyki i w temacie....(z nagłówka = nie łączyć całkiem z poprzednim)

Praktyczne omówienia tematów zawartych w nagłówkach istniają od lat (lecz na innych forach zwiazanych z szeroko pojętym odtwarzaniem audio/video itp. równiez polskojęzycznych....)

Jednak jako praktyk (zmuszony do testowania różnorakiego sprzętu), dam dla przykładu "do omówienia obrazki" (wyrób domowy...) i uwaga:
z legalnej płyty NTSC DVD-VIDEO (czasami niezbędna!!!, a koszt chyba z 10zł...) i stworzone stworzone przeze mnie w parę minut ...w trakcie ogladania tego obrazu na TV PAL i do tego np na kanale "0" - więcej kłopotu sprawia:zrzut do PC i umieszczenie w internecie... :D :
(czyli, jak praktyka dostępna to można i samemu...)
222.jpg

226.JPG

233.JPG

..ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA: LITERKI/CYFERKI !!!!
- to właśnie powiązanie teorii praktyką (ogladane na "zwykłym" TV CRT: ustawionym na np. PAL...).
Choć z drugiej strony = co tu omawiać??? - opcja szukaj np w Googlu wystarczy...(i wklejanie linków), bo praktycy już od lat to omówili.

Pozdrawiam ....nie tylko teoretyków.:D
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
Mazoku napisał:
Jak dioda LED może migać? Co jak co, ale diody zasila się prądem stałym. Z definicji niejako.

Zazwyczaj zasila sie je impulsowo (mozna uproscic strukture polaczen i uzyskac wieksza jasnosc, poza tym zazwyczaj intensywnosc swiecenia kazdej skladowej reguluje sie PWM)
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
dem - z wielkim trudem zaczyna się wyłaniać prawda (powiązana: wiecej/mniej, ale ze starym tematem - przed wycięciem).

Jest to forum - wiec ludzie oczekują praktycznych odpowiedzi, dlaczego jest tak, a nie inaczej ("walisz" wyklady z teorii - a sprzet w paraktyce juz dawno działa, łącznie z "Twoim")...:D
Dziala bo ktos go wymyslil teoretycznie...i zrealizowal w praktyce...


hojlo1 napisał:
Więc tak:
1. na zadanie pytanie - odpowiadasz , jak zwykle tekstami na kilkadziesiat linijek, pomijając istotę pytania (już nawet nie czytam wszystkiego...),
2. nie ujmuję ci braku wiedzy, ale pisanie sloganów (mnóstwo teorii - część w praktyce juz nie stanowi problemu)
3. Twoja logika postowania opiera sie wyłącznie na TKM (to z polityki):
....trzeci raz zacytuję proste pytanie:

...cóż sie dzieje u Ciebie:

i nie czekasz na odpowiedż ,lecz wł. "katarynkę" i....sam się nakrecasz na kilkadziesiat linijek.
Zanalizuj to logicznie. :D :D

Pomogę jednak....i odpowiadam (jako praktyk!!!):

TAK JEST (jak w pytaniu) - wreszcie (poniekąd) trafiasz....i zarazem zaprzeczyłeś wprost twierdzeniom mazoku, który obligatoryjnie stwierdzał że 100Hz nie miga .:D
To czemu tego nie piszesz? poza tym ja Cie prosze o informacje nie marketingowe a techniczne.

hojlo1 napisał:
Jednak pytam - gdzie jest kłamstwo (cała podbudowa do "pseudofilozoficznego bełkotu" ....), jak:
a/ pytanie jak najbardziej prawdziwe (nie zaprzeczyłeś - choć znowu interpretujsz TKM!!!!)
b/ ...i w gruncie rzeczy znowu sam odpowiem logicznie (bez "bełkotu..."):
- jeden TV (ten sam producent ) pracuje np. trybie "Natural Motion" 100 Hz
- drugi np. w trybie "Digital Scan 100Hz", który w praktyce miga nadal (... widoczne dla oka... ).

Czym roznia sie oba tryby i czy w zwiazku z tym mozna je porownac? - probujesz porownac nieporownywalne i czynisz mi zarzut TKM... niezle...

hojlo1 napisał:
dem - zamiast wykładów, np to wystarczy (z podstronami):
http://www.research.philips.com/newscenter/dossier/naturalmotion/
, zaś mazoku np to i po polsku (dla Ciebie i nie tylko):
http://www.topmarket.pl/telewizory/JVC_HV-32D25.php
, gdzie nawet i 100Hz niepotrzebne na finał... .
Są i inne rozwiazania (konkurencji......).
Sa - zadaj sobie wiec trud i przeanalizuj je - dowiesz sie dlaczego jedne moga migac a inne nie.


hojlo1 napisał:
Tak to jest w praktyce (ogląda człowiek mnóstwo i czasami zastanowi się, dlaczego jest tak a nie inaczej.....).

No cóż pisałem ze (umownie) HDTV to tylko ewolucja..., ale niektórzy potrzebują wiecej czasu, bo to zrozumieć.... (aluzja nie do wszystkich).

Na koniec tego dziwnego wątku (= ze starego tematu o "nboxie..."):
dem - musisz zrozumieć że jest to forum publiczne i z zalozenia ludzie poszukują praktycznych rozwiązań (w tym wątku tak było...) i jeżeli:
a/ Ciebie to nie interesuje = nie odpisuj (nie ma zmuszania)
b/nie pisz teorii o przetwarzaniach, ciężkiej pracy scalaka...., ale np prostą praktykę, co trzeba właczyć/wymienić/poczekać na soft itp...... .
Kiedy pisze ze niemozliwe jest poprawne wyswietlenie NTSC na PAL to powstaje watek taki jak ten...

Kiedy indziej znajac budowe wewnetrzna ukladow oraz oprogramowania wiem ze odpowiedz nie jest tak trywialna i jednoznaczna jak u ciebie.


hojlo1 napisał:
Podsumuję to bardziej dobitnie (....watek przewodni całkiem inny... raczej z "STB/nplatformy" wynika...):
- na forum publicznym nie pisz np.o "wkładaniu tłumika" (..odpowiedz sobie dlaczego..., postaw się w pozycji kupującego..).
- na forum publicznym nie pisz raz: o mogącej nastąpić poprawie softu pod względem kompresji itp, potem zarzuty do userów , co widzą błędy w dzialaniu boxa (praktyka)
- gdy dodasz to tego wątki inne: płynności HD Discovery, problemy z róznymi trybami itp.......to rodzi się nowe pytanie (tym, co się nie boją pytać) :
Instalacje antenowe sa rozne, podaje jedno z rozwiazan...i proponuje powierzenie instalacji monterowi posiadajacemu przyrzad pomiarowy - czy to zbyt wiele?
Jakiej kompresji? o ile wiem to soft w nbox niczego nie kompresuje wiec o czym piszesz? bledy w dzialaniu to postulaty nierealne z punktu widzenia technicznego... to nie jest blad ale zwykly brak wiedzy.
Skad wiesz co jest powodem takiego a nie innego wyswietlania np HD Discovery? - zazdroszcze ci tej wiedzy, moglbys sie nia podzielic na forum?
Czesc problemow moze byc wynikiem interakcji na styku n-box a Tv - np wspomaniny PW9551 ma zepsuta obsluge 576p, klopoty z ruchem prz skalowaniu na 720p i 1080i.


hojlo1 napisał:
Czy pisanie o mających nastąpić poprawkach (ogólnie... i nawet "w tym temacie" wynikło...) "nplatformy" nie oznacza ze w obecnej chwili - jest to "produkt" niedopracowany???
(... i po co tutaj ta "katarynka" - od niej "platforma lepiej działa?).

Ot i tyle i cały wywód teoretyczny jest zbędny, bo atak niepotrzebny na w gruncie rzeczy post kogoś innego (a nie mój) .:D
???? pokaz mi produkt na rynku bez bledow - chociazby sprawa kompatybilnosci - nikt nie jest w stanie sprawdzic n-box ze wszystkimi typami odbiornikow ktore sa na rynku, HDMI zostalo podane weryfikacji niezaleznego labu i uzyskalo certyfikat zgodnosci (dlatego mozna umiescic logo HDMI na pokladzie)

Chcesz wiecej przykladow na problemy?
Np odbiornik Philips PW9551/12 ma bledy w HDMI i torze obrobki sygnalu - zglos sprawe Philipsowi i powiedz ze ich produkt jest niedopracowany...

Dalej? Microsoft i poprawki - co ile wychodza? i w jakim zakresie?

Zaakceptuj fakt ze w dzisiejszym swiecie nie ma juz niczego bez bledow i rynek sie z tym pogodzil - firmy sie tylko dostosowuja do tej pogoni i daja klientom produkt dzialajacy - zakres dzialania definiowany jest w specyfikacji, odstepstwa od specyfikacji sie naprawia... tak juz jest.

hojlo1 napisał:
(zauważ ze ten temat jest tworem sztucznym - moderator go wyciął i nawet błędnie opisał....)

Pozdrawiam. (i PRZEPRASZAM = następne będą już krótsze...);)
Zgadzam sie ze jest tworem sztucznym, co wiecej nadales go niepotrzebnie malo jasnymi i nieprecyzyjnymi wypowiedziami.
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
...teraz wracając do praktyki i w temacie....(z nagłówka = nie łączyć całkiem z poprzednim)

Praktyczne omówienia tematów zawartych w nagłówkach istniają od lat (lecz na innych forach zwiazanych z szeroko pojętym odtwarzaniem audio/video itp. równiez polskojęzycznych....)

Jednak jako praktyk (zmuszony do testowania różnorakiego sprzętu), dam dla przykładu "do omówienia obrazki" (wyrób domowy...) i uwaga:
z legalnej płyty NTSC DVD-VIDEO (czasami niezbędna!!!, a koszt chyba z 10zł...) i stworzone stworzone przeze mnie w parę minut ...w trakcie ogladania tego obrazu na TV PAL i do tego np na kanale "0" - więcej kłopotu sprawia:zrzut do PC i umieszczenie w internecie... :D :
(czyli, jak praktyka dostępna to można i samemu...)

.
.
.
.

..ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA: LITERKI/CYFERKI !!!!
- to właśnie powiązanie teorii praktyką (ogladane na "zwykłym" TV CRT: ustawionym na np. PAL...).
Choć z drugiej strony = co tu omawiać??? - opcja szukaj np w Googlu wystarczy...(i wklejanie linków), bo praktycy już od lat to omówili.

Pozdrawiam ....nie tylko teoretyków.:D
Tak sobie czytam twoje wypowiedzi i zastanawia mnie jedno - czy nie widzisz czy tylko udajesz ze nie widzisz?

1 interesuje mnie jak uzyskales zrzuty ekranowe,
2 Z cyferek i literek wychodzi mi to na programowy player (PC? Linux?)
3 Czy wiesz jaka jest roznica miedzy zrodlem 720x480i29.97 a zrodlem 720x480p23.976? i czy rozumiesz ze jedno moze a drugie nie moze byc wyswietlone na PAL (bez artefaktow)?

Z gory dzieki za odpowiedzi - merytoryczne!

Z przykroscia stwierdzam ze manipulujesz zrzutami - nie wiem czy swiadomie czy nie ale zostaly one przeskalowane do rozdzielczosci 510x408...
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
....nie przebrnąłem przez "katarynkę" (...zbyt długie dla mnie).:(

Stwierdziłem (ponadto) że nie będę dalej uczestniczył w jałowej dyskusji, gdyż wolę (jako praktyk), byś skupił się np. nad poprawą "nboxa" w praktyce (jak mozesz) = wyjdzie to dla dobra ogółu.



Ps - namiar na merytoryczne odpowiedzi podałem/podawałem wcześniej...trzeba "chcieć doczytać".:D

Pozdrawiam. :D
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
hojlo1 napisał:
....nie przebrnąłem przez "katarynkę" (...zbyt długie dla mnie).:(

Stwierdziłem (ponadto) że nie będę dalej uczestniczył w jałowej dyskusji, gdyż wolę (jako praktyk), byś skupił się np. nad poprawą "nboxa" w praktyce (jak mozesz) = wyjdzie to dla dobra ogółu.



Ps - namiar na merytoryczne odpowiedzi podałem/podawałem wcześniej...trzeba "chcieć doczytać".:D

Pozdrawiam. :D

rozumiem - podajesz linki do materialow ktorych albo nie czytasz albo nie rozumiesz

rozumiem tez ze wybierasz wariant "obrazam sie kiedy okazuje sie ze nie mam racji"... szkoda

I naprawde przeczytaj ten link ktory mi wyslales ale ze zrozumieniem - hint - odpowiedzi sa pod obrazkami i na koncu rozdzialu nazwanego
Natural Motion — Television images

i Mazoku ma racje - przynajmniej tak twierdzi Philips :) (no ale oni tez moga sie mylic - serio serio)

rowniez pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Mam pozytywną wiadomość (chyba także dla Ciebie).

Z twojego pojawienia się na forum i pisania (...od którego "nbox" nie zadziałał lepiej) wynika takze nadzieja.
Inni w tym czasie (co bzdurzysz) zapewne praktycznie pracują nad softem i to daje nadzieję że będzie poprawa.

Tego wszystkim życzę (Tobie też).:D
 

dem

New member
hojlo1 napisał:
Mam pozytywną wiadomość (chyba także dla Ciebie).

Z twojego pojawienia się na forum i pisania (...od którego "nbox" nie zadziałał lepiej) wynika takze nadzieja.
Inni w tym czasie (co bzdurzysz) zapewne praktycznie pracują nad softem i to daje nadzieję że będzie poprawa.

Tego wszystkim życzę (Tobie też).:D

Rozumiem ze brak ci argumentow i postanowiles z innej strony mi przylozyc...
Co do reszty nie bede komentowal - tonacy brzydko sie chwyta...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...tym razem naprawdę na koniec .

Ostatnio sam potwierdzasz że po ponownym przeczytaniu jakiegoś tekstu całkiem inne wnioski wysuwasz (cieszę się że juz to zauważasz, to już jakiś postęp - moze się przełozy na praktykę "nboxa").
Jednak jest to tylko Twój problem i musisz go rozwiązać sam w sobie (przykro mi - ja Ci nie mogę pomóc).

Postanowiłem jednak że wznowię dyskusję z tobą (na konkrety, jak mnie zainteresują) jak uporasz się ze swoim problemem.

Ot i tyle.

Ps
Rękę Ci podawałem wielokrotnie (i nie brzydko - tez doczytasz za którymś razem).:D

Pozdrawiam.;)
EOT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry