Wejscia HDMI

heniek

New member
CZeść mam jedno pytanie Mam Telewizor Sony Bravia 32 S2000 i ma on jedno wejscie HDMI i jest OK.Podłączam sobie np.:n:dekoder do HDMI i oglądam programy w HD oczywiscie te które nadaja owy sugnał ale moje pytanie brzmi jak taki jest układ podłączenia to gdzie mam podłączyć np odtwarzcz blu-rey gdy sie pojawia na rynku aby oglądać nagrane filmy w wysokiej rozdzielczości jak jest jedno wejście HDMI?Są jakieś przelotki zozdzielacze czy coś w tym rodzaju?
 

Mazoku

New member
Są rozdzielacze, są też amplitunery z wejściami HDMI.

Póki co odtwarzacze HD-DVD i Blu-Ray pozwalają też oglądać HD po komponencie.
 

Stefano

New member
Chciałbym się dowiedzieć coś na temat podłączenia N-ki przez kabel hdmi do lcd Samsung32R72B [dlaczego obraz jest za mgłą a czarne kolory obrazu są siwe?]A przy podłaczeniu przez kabel scard jest wszystko normalnie [prócz jakości obrazu hd], kupiłem drugi kabel hdmi i jest to samo?Czy to wina dekodera N-ki czy telewizora?
 

anti

New member
Mazoku napisał:
Są rozdzielacze, są też amplitunery z wejściami HDMI.

Póki co odtwarzacze HD-DVD i Blu-Ray pozwalają też oglądać HD po komponencie.

To znaczy ze bedzie mozna tez oglondac filmy HDDVD i Blu Rey przez component YUV w 720p i 1080i
 

Mazoku

New member
To znaczy ze bedzie mozna tez oglondac filmy HDDVD i Blu Rey przez component YUV w 720p i 1080i
Będzie można oglądać, dopóki studia filmowe nie zdecydują się na umieszczenie na płytach flagi ICT, która będzie zmuszała odtwarzacz do obniżenia rozdzielczości po komponencie.

Jak na razie żadna wydana płyta HD-DVD i Blu-Ray takiej flagi nie miała. I nie zanosi się, by wprowadzono je przed 2008 rokiem, żeby użytkownicy starszych HDTV mieli czas na wymianę sprzętu.

BTW Po komponencie mamy najczęściej do czynienia z sygnałem YPrPb, nie YUV ;)
 

anti

New member
te flagi ICTto chyba HDCP albo sie myle? bo wyczytalem gdzies ze do 2010R mozna bedzie oglontac filmy HDDVD i Blu Rey przez component bo xbox360 ma tylko component i smiesznie by bylo zeby od 2008 posiadacze tej konsoli nie mogli oglondac filmow HDDVD w 1080i albo 720p tylko mieli by to obnirzone do 576p?
 

Makszyman

Member
Stefano napisał:
Chciałbym się dowiedzieć coś na temat podłączenia N-ki przez kabel hdmi do lcd Samsung32R72B [dlaczego obraz jest za mgłą a czarne kolory obrazu są siwe?]A przy podłaczeniu przez kabel scard jest wszystko normalnie [prócz jakości obrazu hd], kupiłem drugi kabel hdmi i jest to samo?Czy to wina dekodera N-ki czy telewizora?
Podłączam sie do pytania bo mam ten sam problem. Czy ktoś może udzielić odpowiedzi?
 
Do góry