Podłączenie

Rowerser

New member
:)Witam po raz drugi.....Mam taki mały problem. Mam DVD bez amplitunera i dvd ma takie wyjscia:

- euro jedno

i to w zasadzie tyle... nie ma wejscia spdif

Moj telewizor ma wejsccia dwa razy euro...

Teraz, chciałbym sobie to wszystko podlaczyć by dźwięk sobie leciał z 5.1 podlaczonych do tego dvd a obraz telewizorka. Nie mam pojecia juz jak to podlączyc wszystko...plis o porady....
 

ernimix

New member
Troche zamieszałeś.
Jeśli dobrze rozumiem to chcesz aby na tv leciał dźwiek z odtwarzacza dvd a obraz byl ustwiony na jakimś kanale telewizyjnym.Jesli tak to sie nie da bo aby dzwięk bylo słychać trzeba w tv przełaczyć sie na av a wtedy tv wyświetla obraz z av i nie ma mozliwości tego zmienic.

Po za tym dvd powinno miec wyjscie spdif a nie wejście.

A to pytanie "by dźwięk sobie leciał z 5.1 podlaczonych do tego dvd a obraz telewizorka" to już jest naprawde niejasne. O jakie 5.1 podłączone do dvd ci chodzi.
Prosze troche jaśniej wyjasnić problem.
 

Rowerser

New member
heeh.Rzeczywiście troche namieszalem.... wiec. Dvd nie moge polaczyc z tunerem do nie ma wejscia spdif tak jak dekoder. Więc ta mozliwosc odpada. A z tym ze 5.1 i tak dalej to mi chodzilo o to ze. Mam DVD z glosnikami prawda 5.1 a ze sygnal nadawany z satelity jest w 5.1 wiec chcialbym sluchac tego przez glosniki. Tuner mam podlaczony do telewizora przez euro zlacze, DVD tez mam podlaczone do telewizora przez euro zlacze. Obraz jest na telewizorze i dwięk, a ja chce mieć obraz tak jak jest czyli przez telewizor ale głos chce mieć przez DVD do którego mam podlaczona rzecz jasna glośniki 5.1.
 

ernimix

New member
Domyslam sie ze to dvd jest w stylu kina domowego czyli ma wbudowany wzmacnicz z wyjściem na glosniki w systemie 5.1

Jesli w twoim dvd nie ma zadnego wejścia audio to jest to nie mozliwe. Wątpie żeby dzwięk dało się wysłac poprzez euro.

Szkoda ze nie podaleś o jakie to dvd chodzi.Moze da sie coś w necie o nim wyszukać.Wtedy może coś poradzimy.
 

Rowerser

New member
Ma wejscia 4 na glosniki, te wejscia to cincze. a DVD to: Sony DAV - SB300. plis o pomoc....jak sie da oczywiscie.nie wiem moze sa jakes przejsciowki cos co kolwiek byle byl ten dzwiek z kina domowego.
 

ernimix

New member
Do tego SONY masz możliwość podłączenia 2 kanałów zewnetrznych audio. Np. wideo i dekoder. Do podłaczenia użyć należy kabla CHINCH.
Potem wystarczy na piloicie ponaciskac przycisk FUNCTION i wybrać z którego źródła chcemy słuchac dźwięku.

Domyslam się że chcesz podłączyć n-boxa, wiec masz tam wyjście analoowe audio.Połącz poprzec chinch z sony i bedzie słychać na twoich głosnikach.Powodzenia.
 
Do góry