Jak podłączyć dźwięk w LG+Panasonic

ak6

New member
Witam!
Szukałem wszędzie ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż:
mam taki zestaw:
Telewizor LG RZ-32LZ55
http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=lg_rz_32lz55

DVD Panasonic DVD-S35
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1372

Oraz amplituner Panasonic SA-HE75
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1382

i problem następujący:
chciałbym tak podłączyć, aby dźwięk z programów telewizyjnych przekazywany był do amplitunera i słyszany w głośnikach kina a nie telewizora. telewizor z DVD połączony jest kablem EURO (pewnie to nie fachowa nazwa ale nie jestem fachowcem) a DVD z amplitunerem połączony jest kablem optycznym. Kiedyś przy innym telewizorze problem ten rozwiązałem podłączając wzmacniacz do gniazda słuchawek w telewizorze. Ale ten telewizor takiego nie posiada. Czy jest na to inny sposób? Jaki?
Proszę o pomoc.
 

autorus

New member
Ja bym puścił dzwięk optykie z nbox do ampitunera, oraz optykiem do dvd z aplitunera. Jak nie masz dwóch optyków w aplitunerze kup sobie rozdzielacz optyczny. Widziałem na allegro. Sam mam na niego chentkę. Bo cd też bym chciał po optyku, ale jak nie wyjdzie to zwykłymi chinchami podepnę. W końcu to stereo :)

Autorus
 

ernimix

New member
Pod Scart podłączyć wystarczy przejsciówke a potem tylko chincha wystarczy połaczyć z amplitunerem. Musisz tylko sprawdzic który scart obsługuje wyjście, najczęściej pierwszy.

Lub można kupić taką gotowa przejściówke z chinch.
 
Ostatnia edycja:

ernimix

New member
ak6 napisał:
ernimix a tak się zastanawiam: jeśli wyślę dźwięk przez scart do amplitunera to czy na pewno będzie on słyszalny z programów telewizyjnych? Czy przypadkiem nie jest tak, że żeby uaktywnić połączenie scart to trzeba na telewizorze włączyć opcję AV i wtedy z dzwięków telewizyjnych lipa?
I jeszcze jedno: może ktoś ma schemat takiego kabla
http://www.allegro.pl/item135140867_kabel_euro_6xrca_composite_in_out_hq_1_5m.html

Dzwięk i obraz sa wysyłane stale i nie trzeba włanczać AV. Służy to głównie do podłaczenia magnetowidu bo wtedy możemy nagrywać to co aktualnie oglądamy, ale można zastosowac również w twoim połaczeniu.

Poniżej masz schemat wtyku scart.



Styk1 : wyjście audio kanał prawy
Styk3 : wyjscie audio kanał lewy
Styk4 : Masa audio

Nie mam schematu chinchy ale chyba juz dojdziesz jak to połączyć.
 

ak6

New member
ernimix - człowieku! Jesteś wielki!
Jeszcze dziś zabieram się do roboty :D
Dam znać jakie będą efekty.

DZIĘKI

Edit:
Dobra. Mam przewód (sprawdzony - przejścia są, nie ma zwarć)
Dźwięk rzeczywiście jest ale niestety bardzo cichy.
Amplituner rozkręcony na maxa a dźwięk lichy. Sprawdzałem różne ustawienia w tv i amplitunerze ale niestety nic nie pomagało.
Jakieś rady?
 
Ostatnia edycja:

ernimix

New member
ak6 napisał:
Edit:
Dźwięk rzeczywiście jest ale niestety bardzo cichy.
Jakieś rady?

Dźwięk powinien być na przyzwoitym poziomie. A jeśli nie jest to znaczy że coś jest nie tak.
Spróbuj podłączyć się pod drugi scart. Moze pomoże. W samym tv chyba nie bardzo da się cokolwiek zmienić. Ewentualnie sprawdź jeszcze raz czy kabelek jest odpowiednio zrobiony. Może wkradł się jakiś błąd podczas lutowania.
Więcej pomysłów nie mam.
 

ak6

New member
dimas napisał:
a nie pomyliles pinow.przylutowales pod piny 1-3-4 tak?

Tak właśnie przylutowałem ale chyba znalazłem błąd. Sprawdzę to jeszcze dokładnie jutro i dam dokładny opis ze zdjęciami.
Na razie dzięki i pozdrawiam.
 

ak6

New member
Poradziłem sobie i myślę, że warto to opisać na forum. Może się jeszcze kiedyś komuś przyda. (Przepraszam za brak fachowego nazewnictwa ale myślę, że będę zrozumiany)
Więc sprawa ma się następująco:
Przewód SCART jest przewodem z pewnym przeplotem czego wcześniej nie zauważyłem. To znaczy, że pin 1 w jednej końcówce nie odpowiada pinowi 1 w drugiej końcówce itd. (niektóre piny idą na wprost ale większość nie) I teraz nadszedł czas na fotkę:


Pozwoliłem sobie wprowadzić tu pewne nazewnictwo dla ułatwienia.
Końcówkę SCART 1 podłączam do telewizora i do tej końcówki odnosi się ten schemat:


Natomiast mając na uwadze przeplot to w końcówce SCART 2 należy wlutowywać przewody w następujący sposób:
Wyjście audio, kanał prawy (CHINCH prawy) pin – 2
Wyjście audio, kanał lewy (CHINCH lewy) pin – 6
Masa audio (z obu CHINCHY) pin – 4

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry